Skocz do zawartości

Latadła z New Horizons


radzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów Xów 🤔

Po kliku nieudanych próbach wyciągnięcia statków z NH postanowiłem zapytać się tu na forum czy ktoś próbował i czy komuś się udało?

Wydaje mi się, że wszystko robię dobrze i faktycznie wszystko wygląda na cacy bo statki działają jak trzeba znaczy normalnie z tym jednym tylko, że nie wyświetlają się ich modele w przestrzeni. Stateczki z moda są całkiem przyjemne i miło by było gdyby mi ktoś podpowiedział co mogłem pominąć podczas wyciągania tworzenia czy co tam. Zaznaczam, że wszyskie potrzebne tekstury są jak najbardziej i modele bodajże też aczkolwiek po wyciągnięciu mam trzy pliki bob, bod i pbb i tylko po ustawieniu na ten ostatni w przestrzeni widać model lecz tylko model, a raczej modele wierzyczek/broni na statku bez modelu jego samego.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw, który opisujesz wskazuje na poprawnie wyświetlaną scenę (czyli otoczenie modelu) i brak samego modelu statku.

Są dwie opcje wyjaśniające tą sytuację.

Jeżeli instalujesz statki poprzez "Ship creatora" to bardzo prawdopodobne, że w pliku konfiguracyjnym statku (.xsp) w zakładce model masz podaną złą ścieżkę wewnętrzną do pliku modelu (niezgodną z tą zapisaną w pliku nazwastatku_scene.bob) - najczęściej ta ścieżka jest taka sama jak ścieżka pliku sceny.

Jeśli statki instalujesz w inny sposób to na 90% rzeczywista ścieżka dostępu do pliku modelu nie zgadza się ze ścieżką zapisaną wewnątrz pliku sceny.

Jeśli nie wiesz o czym piszę o przejrzyj ten tamat: http://xudb.pl/topic/317-poradnik-stoczniowca-amatora-czyli-zr-b-sobie-statek/.

Możliwe też, że istnieje opcja trzecia, o której na razie nie wiem 🤔 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Ship Creatora. Najpierw Import Ship Wizard potem wybieram odpowiedniego cata ( w tym przypadku jedyny słuszny ), wybieram statek i cały czas dalej aż mi zaimportuje wszystkie dane. Wchodzę potem w scenes i daje ścieżkę do modelu sceny potem other models i ścieżka do modelu bob bądź bod w zależności co mi się wyciągnie zapis i export do gry i pupa blada. Już naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...