Skocz do zawartości

Instrukcja X4 Foundations


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wydawanie komend skatowi którym sterujemy:

-Musimy posiadać kapitana.

-Musimy przekazać ster kapitanowi. (wstajemy z fotela)

-Podziwiamy widoki i wchodzimy do mapy.

Od tej pory statek zachowuje się jak pozostałe sterowane przez npc tylko, że tu z nami na pokładzie.

Wydajemy komendy (np leć do; dokuj; handluj itd), a statek zacznie wykonywać polecenia samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a czy od tego rośnie doświadczenie kapitanowi? Bo od długiego czasu mam kilka statków, które sobie górnikują, a jeden coś tam handluje, ale na tej opcji z dwoma gwiazdkami. I za cholerę nie chcą tych gwiazdek zdobywać, chociaż zarobili dla mnie sporo kasy.

Na obecnej wersji tj. 1.50 dobrze sprawdza się mod:

http://nexusmods.com/x4foundations/mods/8

btw.

W oknie informacyjnym statku i wybraniu z menu informacji o kapitanie jest opcja zastąpienia go lepszym z posiadanej aktualnie załogi statku,

Warto od czasu do czasu tam zaglądać czy ta opcja się uaktywnia.

Jak się uaktywni to znaczy, że jakiś nasz załogant ma lepsze staty na kapitana i możemy go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W obecnej wersji gry jeszcze to nie działa.

Dałem Ci linka do moda.... jest zautomatyzowany..

Sam przydziela gwiazdki po czasie ekspienia i działa dobrze w wersji 1.50 gry.

Najlepiej mieć kilka małych statków z małym kontenerem lecz z pojemną załogą i kazać im dystrybuować towary.

Eksp leci dość szybko w tedy bo jest obliczany na podstawie liczby przelotów od punktu A do B.

I to będą farmy załogantów.

Potem wystarczy takiego przenieść i awansować go na kapitana.

Warto też wymieniać/uzupełniać załogę w statkach w późniejszej fazie gry gdzie mamy już trzon floty.

I ładować do nowych statków załogantów z flot.

Ta gra to istna piaskownica. Pozwala na realizację wielu strategii i pomysłów na rozgrywkę za co daje jej duży plus 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 01:53, Zdrapek napisał:

Czytałem że załogę można szkolić - może ktoś precyzyjnie opisać jak to się robi, bo mam "dygital seminar " różne ale jakoś nie mogę znaleść opcji do użycia ich?

Proszę, ten mod rozwiązuje to zagadnienie 😉

https://nexusmods.com/x4foundations/mods/154

W dniu 21.01.2019 o 19:24, glouver napisał:

Najlepiej mieć kilka małych statków z małym kontenerem lecz z pojemną załogą i kazać im dystrybuować towary.

Eksp leci dość szybko w tedy bo jest obliczany na podstawie liczby przelotów od punktu A do B.

I to będą farmy załogantów.

Ja zapakowałem ich na duże statki górnicze. Szkoli się od razu +40 marinsiaków.

A żeby nie męczyć się z przerzucaniem na statki bojowe do abordażu, ten mod pomaga:

https://nexusmods.com/x4foundations/mods/170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...