Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ściągnięta, odpalona, chodzi. Niby wszechświat X, ale interfejs to dla mnie nowość (nie wiem jak wygląda w X Rebirth). Sporo nauki przede mną. Przypomniały mi się pierwsze chwile z serią X. Dodane interakcje z NPC na stacjach są moim zdaniem niepotrzebne, ale to szczegół. Start i lądowanie na stacjach ręczne. Nie wiem czy potem da się dokować na automacie, ale generalnie przypomina to Elite Dang, tyle że tu jest to znacznie prostsze. Na razie nie wiem jak handlować Na razie jestem.....zaintrygowany 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bry.

Moje pierwsze wrażenia z gry.

Pobrałem świeżutką, pachnącą i cieplutką z GOGa. Grzecznie zaczekałem, aż się zainstaluje. Kliknąłem w ikonkę iiiii... nic. Gra się nie uruchamia. Menago mojego kompa na pytanie "łot de fak?" odpowiada: "Panie żadnego X4 tu nie było i co nam pan zrobisz". Niby minimalne wymagania spełniam (8 giga ram, procesor i7-7700 2.80GHz, gtx 1050 ti). Najwyraźniej gra mnie nie lubi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na stimie, to generalnie jest dobrze, gra ma niezły potencjał, ale ludzie narzekają na kiepską optymalizację, sporą zasobożerność, bugi, niedopracowanie, głupie Ai, siermięgę menusów i lakoniczne interakcje. Mnie to generalnie nie dziwi, gry Egosoftu w dni premiery zawsze kulały i tak gdzieś po trzecim patchu wszystko się już ładnie docierało. Pewnie mieli presję, by zamknąć ten rok na plusie i nie pójść bardziej w dół, stąd ta nieco pośpieszna premiera.

https://steamcharts.com/app/392160

W dniu 30.11.2018 o 22:44, housik napisał:

Jest coś co pokazuje FPS> Fraps mi nie działa, panel radeona też nie pokazuje ?

Zakładki. Steam-Ustawienia-W grze- pokazuj licznik fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem gre,nakladka od nvidii tez pokazuje fpsy,statkiem mozna sie przebijac przez textury,śmieszne to jest i słabe jak na tą grę,optymalizacja,połowy nie mozna zmienic w ustawieniach grafiki bo jest na szaro,ja mam wszystko na maxa i srednia to 65 klatek,wiec na optymalizacje bym nie narzekał,chyba ze macie słabe kompy.Tutorial lezy z zadaniami,bo nie wyswietla nastepnego zadania... BTW zaraz pójde oskórować tego wkur...go mnie psa sąsiada który jak opętany szczeka o tej porze . 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem pod wpływem chwili 😛 Ostatnie X-y jakie grałem to było TC. Na pewno jest inaczej. Na tym etapie ciężko mi powiedzieć czy jest ok bo nie grałem w poprzedniki w dniu premier. W zasadzie raz mi tylko gra skraszowała ale chodzi przyzwoicie na i6 6600 bez OC, 16GB Ramu i GTX 1070. Jednak jest też sporo irytujących rzeczy. Z takich najbardziej to jak używam mapy sektorów lecąc statkiem to jak z niej wychodzę to statek stoi w miejscu. Kosmos jakiś taki pustawy mi się wydaje. No i statki dla mnie też tak jakoś pod jedno kopyto. Jak wydadzą Boronów a ich statki kochałem wizualnie to się okaże że nie są już takie piękne..

Edit: Co do prędkości i mapy to: game setings -> Maintain speed in menus -> on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kosmos się podoba, właśnie pustki mi odpowiadają bo taki on jest. Tak wczoraj latając bez celu muszę przyznać klimat serii X jest, da się go poczuć.

Grafika fajna jest progres, ogólnie budynki mi pasują, Statki mi się nie podobają, he poczekam na moda , mam nadzieje że będzie się dało wyłączyć pulpit statku.

Dokowanie dla mnie porażka, pomysł jeszcze gorszy jak poprzedni (pewnie bardziej realistyczny (ale automat dokujący rozwiąże ten problem ).

Wydajnościowo nie jest źle, mniej więcej jak przy wydaniu X3, pewne wymagania ma 😀:

AMD Ryzen 5 1600X, Radeon RX 480 8GB, 16 GB RAM

ustawienia grafiki bez zmian (czyli high jest jeszcze ultra) Antyaliasing FXAA High (MSAA i SSAA niestety zjada grafikę z powodu poniżej).

Rozdzielczość 2560x1440 fpsy średni 40-50, sporadyczne spadki do 29-27 (chyba tylko tam gdzie są te ładne asteroidy - takie niebieskie )

W 3840 x2160 (4k) gra na moim sprzęcie nie grywalna max 29 fps spadki do kilkunastu.

Zużycie procesora marginalne, w moim przypadku 12%, ale jeżeli jest podobnie jak w X3 to trzeba czasu aż gra będzie miała co przeliczać 😉

Tak jak koledzy pisali idealnie nie jest, ale Egosoft się postarał jest dobrze obrany kierunek 😀, czekam na spolszczenie i możliwość wyłączenia chodzenia po stacjach - co mnie w ogóle nie interesuje 😀

Mam propozycje żeby wklejać screeny co ładniejszych spotkanych statków 😉 (najlepiej w innym wątku i najlepiej 4k Ultra, potrzebuję tapetę na pulpit 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pobrałem, zainstalowałem.... i nie za bardzo wiem co tam mogę robić.... wygląda to zupełnie inaczej niż TC czy AP, przypomina trochę graficznie Rebirtha (kupiłem, ale nie grałem długo... nie podszedł mi). Polatałem trochę, ... to czego brakuje to tutoriali, bo niby są, ale nie są używalne... zacinają się lub wogóle nie startują.... z lądowaniem mieli niezły pomysł, ale w tym momencie przypomina to bardzo ubogą elite.... musza to dopracować, zwłaszcza, że po posadzeniu statku bardzo czesto przebijamy podłogę (miało to symulować chyba efekt ugięcia goleni podwozia przy przyziemieniu, ale im nie wyszło). Co do automatu dokującego to już z tego co widziałem to jest komputer dokujący w ulepszaniach statku sekcji software.

Generalnie gra ma potencjał... ale czekam na jakieś tutoriale bo na razie nie wiem na czym mógłbym zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij klasycznie od ogniw 😀 Ja to mam statek drugi bo gość wyskoczył. Statek przejąłem ale ni diabła nie wiem jak tam kogoś wsadzić. Nająłem gościa zrobiłem kapitanem na moim statku a sam wsiadłem do nowego. Ale nie widzę opcji dla tego ziomka aby kazać mu gdzieś dokować więc nie bardzo wiem jak ten statek opchnąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 11:21, Kruzyd napisał:

Zacznij klasycznie od ogniw 😀 Ja to mam statek drugi bo gość wyskoczył. Statek przejąłem ale ni diabła nie wiem jak tam kogoś wsadzić. Nająłem gościa zrobiłem kapitanem na moim statku a sam wsiadłem do nowego. Ale nie widzę opcji dla tego ziomka aby kazać mu gdzieś dokować więc nie bardzo wiem jak ten statek opchnąć :/

No od ogniw zaczałem, ale ceny zmieniają się na stacjach bardzo szybko..... zamin dolecę z towarem to czasami zdążą spaść. w Rebirth był fajny tutorial do zarządzania personelem, może tutaj bedzie podobnie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdźcie tuto-riale zanim zaczniecie rozgrywkę.

Gra symuluje bardzo rzeczywistość. To już nie te czasy gdy siadasz do statku i wszystko jest i tylko pif-paf lub zwiedzanie pustki.

Tu trzeba wszystko samemu poustawiać, skompletować.

Wiadomo... życie jest upierdliwe... ale symulator to symulator i symuluje te upierdliwe czynności w prawdziwym życiu ;p

Nie ma drogi na skróty... jest tylko droga przez upierdliwe życie 😀

BTW..

Zauważyłem powrót do opcji z X3.

Każdy statek ma tak samo jak w X3 menu gdzie przydzielamy mu zadania i rozkzy..

Zrezygnowali z komend.. rozszerzyli opcje zarządzaniem jednostek tak jak to było w X3 w modzie XRM...

Nawet można w skafandrze wylecieć w pustkę.. 😀

Na stacjach ruch statków jak w noman's sky... można pozwiedzać... statki od środka.

Ogólnie chyba zebrali wszystkie pomysły i rozwiązania z modów i dali je w tej odsłonie..

W końcu to ich ostatnia deska ratunku... i nieźle to im wyszło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL.... właśnie zwiedzałem statki na stacjach i npc wsiadł i odleciał. Ze mną na pokładzie. OMG..

Nie spodziewałem się tego... teraz zwiedzam z nim galaktykę jako pasażer na gapę, aż się nie rozbije o coś 😀

edit;

hehehe... wylądował na sąsiedniej stacji i se wysiadłem ;p

Ciekawa opcja.. już widzę moda.

Wsiadasz jako pasażer na gapę... odlatujesz z npc.... zabijasz go i przejmujesz statek ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poczekam na nasze tłumaczenie(mam nadzieje, że takowe nadejdzie), oceniajcie grę oceniajcie, bo fajnie jest poczytać wasze opinie(weteranów serii X), na innych stronach opinii nie ma co patrzeć, z doświadczenia wiem, że często ludzie spodziewają się czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra działa świetnie. Nie mam ścinek (może poza delikatnymi podczas wychodzenia z autostrad), grafika wygląda super. No i najważniejsze. System walki. Jak dla mnie bomba. Wciskasz F2 i przełączasz się na widok "zza pleców". Przeciwnicy może troszkę leniwi ale dają radę. Fajna opcja boostera (co prawda zjada osłonę) jak chcesz szybko "doskoczyć" do przeciwnika.

Czuć klimat Xów. Jest kilka drobnych błędów ale z pewnością zostaną naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 18:01, Kruzyd napisał:

Działa Wam poprawnie "Long range scanner" ? Zatrzymuje się w miejscu i odpalam ten tryb. Na YT widzę, że gościom się pojawiają znaki zapytania na mapie czyli nieodkryte sygnały, a niestety u mnie nic się nie dzieje 😁 Komuś to działa jak należy?

Działa. Ale widocznie Twój skaner pudłuje.

On działa w 3D.. obracaj statkiem i może coś ustrzelisz. ;p

A jak nie to zmień miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z 1.5 godziny i jak na razie próbuję się odnaleźć w interfejsie 😉 ale całość wygląda i "czuje" bardzo fajnie.

i7 4790K, GTX 1080, 16GB RAM, rozdzielczość 2560x1440, detale na ultra, triple buffering vsync on:

-na stacjach 50-60FPS

-w przestrzeni: 45-60FPS (spadki do 45FPS przy samych stacjach).

Sama gry przy tych detalach i rozdzielczości wygląda super miodnie. Modele statków argońskich i teladiańskich bardziej w stylu Rebirth niż poprzednich odsłon. Na żywo wyglądają dużo lepiej niż na filmikach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...