Skocz do zawartości

Imperium Galactica 2: Alliances już na GoG!


Riess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AWWW YISSS!

Imperium Galactica 2: Alliances, jedna z pierwszych gier gatunku 4x czasu rzeczywistego dorobiła się odświeżonego wydania działającego ze współczesnymi systemami i rozdziałkami, oraz assetów wyższej jakości!

Grę odkryłem jako demko, kiedy byłem jeszcze młody, głupi i pozbawiony znajomości języka. Wtedy to nie byłem w stanie pojąć do czego służą te wszystkie ekrany z mordkami kosmitów, dlaczego na planetach są tylko moje czołgi, o co chodzi z nieklikalnymi planetami w połowie mojej przestrzeni, ani ocb z budowaniem budynków.

Demo IG 2 odkryłem na nowo kilka lat później. Wtedy to błyszkawicznie przebiłem się przez tutoriale, zabrałem się jeden z dwóch dostępnych scenariuszy... i zakochałem się. Jeśli ktoś odbijał się od serii Master of Orion, nie lubił turówek albo setek ekranów, i chciałby rozgrywki w czasie rzeczywistym z dyplomacją, szpiegowaniem, handlem, budową imperium, drzewkiem badań, bitwami na lądzie i w kosmosie, ale bez zmuszania do spędzania godzin klikania w ekrany będzie tutaj jak w domu.

Gra aktualnie dostępna jest w promocyjnej cenie 30zł:

https://www.gog.com/game/imperium_galactica_ii_alliances

Już kupiłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem przez piątek i sobotę w kampanię i... o ja pieprzę.

Kampania jest odpowiednikiem gry dowolnej. Wybieramy jedną z trzech ras, dostajemy losową galaktykę, planetkę i statek, a co jakiś czas otrzymujemy do wykonania zadania poboczne oraz wchodzące w skład głównego wątku fabularnego.

Grając ludźmi mam gigantyczne problemy z przetrwaniem dłużej niż kilkanaście minut na poziomie trudności innym niż Easy, gdzie CPU ogranicza się do stworzenia jednej floty z 20 statkami i 4 czołgami, chyba wcale nie prowadzi badań naukowych i po skolonizowaniu czego się dało walczy między sobą czekając aż gracz wymaxuje badania i zbuduje flotę na 1000 statków, 2000 czołgów i ich wywalcuje.

Na mediumie jak mamy szczęście (czyt. gra nie dowali na dzieńdobry questa z pirackim najazdem po którym czasem kończyłem grę w miej niż minutę) to po 20-30 minutach wszyscy sąsiedzi wypowiadali mi wojnę, i chociaż z jednym mogłem sobie powalczyć, to do kilku nie miałem jak startować. Nigdy też nie udało mi się zbudować przyjaznych relacji z sąsiadami.

Na hardzie różnica jest taka że odkrycie innej cywilizacji oznacza otrzymanie od gry trzech wiadomośc w ciągu 5 sekund:

- You have discovered Godan Kingdom!

- You have received diplomatic message from Godan Kingdom!

(i nim zdążę kliknąć w menu na "Diplomacy")

- War has been declared! Godan Kingdom against Solarian Federation

Następnie z pupy przylatuje wywalona w kosmos flota której nic nie mogę zrobić 😉

Nie wiem czy to przez skrypty albo coś, ale narazie odpuściłem sobie kampanię i próbuję sił w skirmiszu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Pamiętam jak się w IG2 zagrywałem jak kiedyś podczas liceum na religię musiałem przez całą noc film transkodować na DVD; koniec końców jakość była tragiczna po konwersji, ale to nieważne. Ważne było to, że nawet jak CPU było wykorzystywane na maxa przez konwersję, to i tak grało się świetnie (a miałem standalone demo na PC). 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...