Skocz do zawartości

Instalacja Windows z dysku recovery laptopa na stacjonarny


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj laptop poszedł na zyletki, kapilca totalna. Został mi tylko sprawny dysk. W związku z tym...

Czy da się zainstalować w komputerze stacjonarnym Windows z przerobionego na dysk usb dysku laptopowego na którym jest partycja recovery?

Jeśli tak, to jak to wszystko ustawić by doszło do instalowania? Bootowanie z USB i gotowe?

Co z zabundlowanym crapem, czy on też zostanie załadowany do nowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zbyt chaotycznie i nie wiem o co dokłądnie Ci chodzi

po pierwsze, jaki windows? wersja i info, czy preinstalowany, czy nie

po drugie: rozumiem, że masz dysk w stacjonarce bez systemu i chcesz z dysku usb (który był przedtem dyskiem w laptopie), na którym jest zainstalowany działający system? bo jeśli tak to poprostu sklonuj partycję systemową - problem tylko może się pojawić taki iż wymagana będzie ponowna aktywacja ze względu na zmianę hardware, to czy uda Ci się ponownie aktywować, czy nie to zależy od wersji i licencji i czu będzie to z nią zgodną - w przypadku wersji preinstalowanej chyba wszystkie są przypisane do sprzętu, a przypadku zakupu osobno wersje BOX pozwalały, a z OEM to chyba tylko 8 poazwalała na przenoszenie (bo BOX'ów nie było) (ale to, czy zamierzasz ewentualnie łamać licencje to już twoja sprawa - osobiście mam to gdzieś, twoja umowa, twoja sprawa, M$ nie płaci mi za ochronę ich interesów, a stroną też tutaj nie jestem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na dysku system to lepiej/łatwiej zczytać licencje (windy offica ...) na przykład "ProduKey" (nie musisz uruchamiać zczytywanego systemu) a po tej operacji instalować system. Jak nie masz nośnika można zassać - do 7 z http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery lub pobrać jakiś obraz orginała i wpisać zczytany klucz.

Oczywiście jeżeli twoja licencja pozwala na instalację na innym kompie ale to wtedy nie będzie chciał się aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość HowardSmomy

ok wielkie dzięki wiele mi się już wyjaśniło przy waszej pomocy, a będzie potrzeba instalowania jakiś dodatkowych kextów czy po instalacji retail grafika i usb będzie śmigać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...