Skocz do zawartości

Pytań kilka


Krutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po roku czasu od zakupu "gry" i kilku nieudanych próbach podejścia z powrotem do X-Rebirth, ostatni patch 3.0 + przerwa świąteczna sprawiły, że zdecydowałem się dać grze kolejną szansę. Jak to bywa, pojawiły się pewne problemy, może ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak sobie z nimi poradzić:

Skaner.

W jaki sposób można uruchomić skaner dalekiego zasięgu?

Włączanie opcji enter-1-5, uruchamia mi tryb skanera ale nic więcej się nie dzieje. Przekopałem możliwe klawisze do zbindowania, ale nie zauważyłem nigdzie takiego, który mógłby być odpowiedzialny za to.

Dodam, że w chwili obecnej posiadam skaner policyjny i chyba najnowsze oprogramowanie jakie udało mi się zakupić.

Abordaż.

Jeszcze rok temu fajna zabawa, obecnie źródło frustracji:

1. Filetuje całkowicie kadłub statku, niszcząc pola siłowe, silniki, jumpdrive oraz wieżyczki - na kadłubie nie ma nic, co można by jeszcze zniszczyć.

2. Hakuje kadłub.

3. Wypuszczam 50 rekrutów marines (bo tylko takich udało mi się znaleźć). Oficer Marines ma 4 gwiazdki w abordażach.

4. Testowałem na 4 różnych statkach, zaczynając tych od misji z bossami mafii, kończąc na zwykłym górniczym który dopadłem gdzieś w kosmosie.

5. Za każdym razem, prędzej czy później dostawaje komunikat, że cała ekipa mi zginęła. Wielokrotne testowanie load/save gdy marines byli już wystrzeliwani i wkraczali do akcji nie dawały pozytywnych efektów - czasami dłużej żyli ale w ostateczności i tak ginęli.

Czy komuś udało się przejąć inny statek w patchu 3.0 ?

Na koniec, czy ktoś się bawił w kradzież przemysłową?

Dla zainteresowanych, na YT znalazłem ciekawy zestaw poradników dobrych jako wstęp do rozgryzania X-R [KLIK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę osób gra:)

Dzisiaj tez eksperymentowałem z abordażem. Najpierw rozwaliłem przed abordażem wszystko, co się dało, akcja zdobycia zakończyła się niepowodzeniem, Potem zdjąłem osłony na zero i kadłub 75%. To samo. Jak zszedłem z kadłubem do 24% to się udało. A dowódca marine miał tylko 3 gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gram już ponad dwa tygodnie w X Rebirth i naprawdę gra mnie wciągnęła. Piękne stacje dopracowane w każdym szczególe, świetna muzyka, piękne widoki kosmosu. Fajne walki (zdobyłem już dwa capital ship), fajna budowa nowych stacji. Kropl goryczy stanowi jednak handel. Pomimo pełnej obsady i 5 gwiazdkowego menagera stacje nie radzą sobie z handlem. Dodałem do stacji odpowiednie statki, wrzuciłem odpowiednie zasoby gotówki i nic, pełne magazyny. Pomimo, że są oferty kupna z pobliskich stacji.

Ręczny handel działa, ale ten automatyczny kuleje, może kto ma jakieś rady, może coś trzeba inaczej ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kolejnym podejściu do X-Rebirth (nie wiem którym już to) się poddałem i przerzuciłem na Elite Dangerous.

Może za rok znowu powrócę do niej, jak usuną kolejne bugi i doprowadzą tę grę do normalności + to, że znudzi mi się Elitka.

Zgodzę się, że gra jest ładna i kolorowa, kosmos czy stacje i ich okolice są fajne do pooglądania - to jej jedyna zaleta, tylko jak długo można się z tego cieszyć skoro reszta doprowadza do szewskiej pasji? No i chyba najgorsza z możliwych rzeczy jaką można było zrobić - latamy wyłącznie jednym statkiem. Niby można zmienić kokpit, dokupić różne usprawnienia, ale ... to przypomina mi kotleta schabowego w różnych postaciach: szwajcar, w sosie, tradycyjny, z kapusta i grzybami itd. - nadal jednak, to ten sam kawałek mięsa.

Odnośnie Rebirtha, można śmiało przytoczyć słowa założyciela Microsoftu, niejakiego Bill'ego Gates'a:

Jeśli coś nie może działać dobrze, spraw by dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w x-ach tak 80% spędzałeś w ulubionym statku więc z tym nie ma tragedii. Natomiast mocna stroną serii była zrównoważona ekonomia, czego w najnowszej odsłonie niestety brak. I albo robisz eksploracje kosmosu i różne zadania, albo siedzisz i zarządzasz flotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, latało się na jednym głównym statku, ale np. wchodząc w większą bitwę wolałem siedzieć za sterami czegoś większego od M6, a nawet zwykłego M7. Czasem natomiast liczył się czas dotarcia i nasz główny statek podążał za nami. Tutaj nie mamy takiego wybory, a to właśnie jego możliwość była wspaniałą w wcześniejszych X-ach. Miałeś setki statków do wyboru, a do tego różnorodne uzbrojenie do nich. Tutaj zostajesz ściśnięty do jednego stateczka. Do tego, biorąc pod uwagę całkowity niewypał gry zaraz po jej wydaniu nikt się nie powinien dziwić, dlaczego jest taka niechęć do Rebirtha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć rozumiem, bo sam się sparzyłem:). Te statki do wyboru, dla mnie to większego znaczenia nie ma, ale co kto lubi. Ale skopana ekonomia mnie dobija, chyba że nie dogrzebałem się do jakiś super ukrytych funkcji, ale wątpię 🙁

Właśnie jakiegoś patcha wypuścili, może będzie lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...