Skocz do zawartości

Seriale i filmy SF


chak510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2014 o 08:52, Kane_Edain napisał:

Komplet... Gwiezdne Wojny, Andromeda, Stargate:SG-1 plus Atlantis plus Universe, Farscape, Firefly, Battlestar Galactica oryginalne i nowe, StarTrek chyba wszystkie, łącznie z serialami 😮

Zapomniałeś o Babilon 5 i Farscape (Ucieczka w kosmos).

W tym drugim serialu historia jest prawie identyczna jak historia Kyle William Brennana z X-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna seria Star Trek jest pod pewnymi względami słaba. Kultowa jest USA, ale stała się tam dopiero po jakimś czasie.

Trzeba jednak przyznać, że jak na lata '60 była pod wieloma względami nowatorska. To tam po raz pierwszy na ekranie w znaczącej roli pojawiła się czarnoskóra aktorka Nichelle Nichols w roli Nyoty Uhury.

Tam też po raz pierwszy pokazano na ekranie pocałunek między białym mężczyzną, a czarnoskórą kobietą (Uhurą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Star Trek, wszystkie serie... chociaż najbardziej do gustu przypadła mi ostatnia seria (Enterprise). Jednakże trek jako taki wydaje mi się jednak ciut zbyt cukierkowaty..... dlatego też z seriali SF tak bardzo polubiłem Babilon 5 i później StarGate. Ehm... Szczególnie StarGate 😁

Szkoda że wszystkie trzy serie skończyły się tak jak się skończyły :/

Btw: fani SG dość prężnie działali na forach i w grach role play (tekstówkach jak tu http://sgtng.wikia.com/wiki/Stargate_Wiki) - podobało mi się szczególnie SG: TNG, czyli to co dziać się mogło 20-40 lat PO SG-1 i Atlantis (swoją drogą chciałbym mieć takie okręty jak BC-307, BC-308 czy BC-309 w X-ach 😮 )

http://static3.wikia.nocookie.net/__cb20110922224627/sgtng/images/thumb/6/6b/309.png/300px-309.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...