Skocz do zawartości

Reputacja u Paranidów


Draakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całą grę gnoiłem handlowców Paranidów jak mogłem, teraz doszedłem do momentu w którym łupienie ich transportowców przestało być opłacalne, poza tym chcę zrobić misję Bala Gi i dostać Hypcia. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem który z ich systemów graniczy z systemem Xeńców i tutaj wyskoczyło moje pierwsze "O?" najbliższy leży 5 bram od systemu paranidian... No to myślę ok zostają piraci tylko, że u mnie takie fajniutkie systemy jak Split Fire lub Brennans Triumph są puste ( o piratów chodzi, handlarzy tam od cholery lata... ) za to do sektorów w okolicach Mi Tons Refuge wlecieć się nie da bo od razu kilka Reaverów/Carracków + drobnica na mnie leci, najbliższy graniczący to Cardinals Domain tylko tam piraci wlatują co 15/30 minut i zazwyczaj są ta 2 sokoły lub 3 błotniaki/pogromcy to było drugie "O??". Trzecie "O???" zrobiłem po postawieniu u nich elektrowni słonecznej - towar ładnie znika a ja dostaje 1% co dobre 10 minut gry.

W tym momencie chciałbym stanowczo odradzić gnojenia Paranidian wszystkim osobom które nie chcą się później męczyć tak jak ja, o wiele lepiej gnoić Borońców ja w pół godziny w Menelaus Paradise z Wroga Menelaus zostałem Obrońcom królowej. I jeszcze pytanie do starych wyjadaczy - zauważyłem, że na tym forum wiele osób gnoi Paranidian mogę zapytać jak później podnosicie u nich reputację ? od razu podkreślam, że nie posiadam floty handlowców którzy by zamnie tą reputację podnosili, baa niemogę nawet do żadnej z ich stacji jeszcze zadokować 🙁

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa. Za pierwszym razem, grając z fabułą i korzystając na "zamrożeniu" reputacji u Paranidów, dzięki nim nieźle się obłowiłem. Po skończeniu fabuły repka u nich skoczyła do góry, reszty dokonałem handlem Majaglitem. Kupowałem pełną ładownię TS-a po 9kr i latając od ich stacji handlowej do stacji sprzedawałem po 36kr. Podwójny zysk, i kasa dla mnie i reputacja. Po jakimś czasie podbiłem ją o poziom wyżej i mogłem brać misję Bala Gi.

W poprzedniej grze chcąc kupić Hyperiona u Paranidian (opcja startowa Yoshiko, więc misji Bala Gi nie było) załatwiłem kilku piratów w Priest's Pity (jak się tam wlatuje pierwszy raz to zawsze kilku się znajdzie). Jak tylko mogłem u nich dokować to runda od stacji do stacji, aż trafiłem ofertę na datek charytatywny, wybuliłem chyba 25mln, ale Hyperiona kupić mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wiele osób gnoi Paranidian mogę zapytać jak później podnosicie u nich reputację ? od razu podkreślam, że nie posiadam floty handlowców którzy by zamnie tą reputację podnosili, baa niemogę nawet do żadnej z ich stacji jeszcze zadokować

Ja nigdy w X3 nie posiadałem floty handlowej. Nahandlowałem się w X2. Pokręć się w okolicach Cardinals Domain. Obok są sektory pirackie, więc zawsze znajdzie się jakiś do ustrzelenia. Możesz też zainstalować skrypt Improoved Khaak, wtedy Krzaczki pojawią się również u Paranidian. Skasujesz jeden niszczyciel i Cię pokochają. Kiedy możesz już lądować w ich stacjach to:

Cytat

runda od stacji do stacji, aż trafiłem ofertę na datek charytatywny, wybuliłem chyba 25mln, ale Hyperiona kupić mogłem.

I po sprawie. Tylko potrzebna jest spora gotówka. U Argonów za podniesienie reputacji z Obywatel Federacji na Obrońca Federacji wybuliłem prawie 100 mln 🙁 Wszystko zależy od tego z jakiego i na jaki poziom chcesz podnieść repkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Cardinals Domain tylko tam piraci wlatują co 15/30 minut i zazwyczaj są ta 2 sokoły lub 3 błotniaki/pogromcy to było drugie "O??"" Cardinals Domain to sektor o zaostrzonej ochronie więc piraci tam niechętnie wlatują w okolicy też nie za bardzo coś znalazłem, co do improved kwacks nie mam jeszcze środków na puknięcie kwackiego niszczyciela :0 pozatym mam nie najlepiej chroniony kompleks gwiezdnej wódki... Jeszcze 28 % i moge dokować do ich stacji tylko coś mi się popsiuło i żeby ofert charytatywne działały muszę nabić co najmniej wędrowca lub zbrukanego wędrowca ( 6/5 od dołu ( mam wyklętego wędrowca 4 od dołu))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"...Cardinals Domain tylko tam piraci wlatują co 15/30 minut i zazwyczaj są ta 2 sokoły lub 3 błotniaki/pogromcy

A Ty byś chciał od razu Caracka lub Reavera 😎 🙁 😉 Do podciągnięcia na neutralną rangę wystarczy kilku czerwonych. Jak chcesz trochę przyspieszyć to leć do Pontifex Seclusion, zaczaj się w pobliżu bramy do Federation Victory i załatw kilku Argonów. Trzy argońskie TSy i masz jedną rangę wyżej u trójokich. Dzisiaj tak zrobiłem, do argonów dorzuciłem dwóch piratów i w 10 minut z Wyklętego Wędrowca awansowałem na Przyjaciela 😉 Z kolei Argonów łatwo ugłaskać, bo w Black Hole Sun zawsze kręci się trochę Xenków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio nie mam takich problemów. 🙁 Zacząłem grę jako piracki król, na dzień dobry dostałem Galeona wypchanego statkami, Reavera i rangi u większości ras na poziomie 2 oczek poniżej zera... Jedynie teladianie, ziemniaki(!) i Yaki są do mnie przyjacielsko nastawieni. I bynajmniej nie jest to powód do zmartwień. W Nieznanym na wschód od Pontifex stoi już moja HQ a przede mną jest 10 paranidiańskich sektorów do wzięcia! Muszę jeszcze tylko poczekać na jakiś większy konwój Xenków u teladich, bo jeszcze nie mogę u tych ostatnich kupować Stacji Handlowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać znowu nowego tematu więc skoro ten traktuje o reputacji to tu opiszę mój kolejny problem.

Gdzieś kiedyś przy okazji jakiejś większej bitwy w Black Hole Sun któraś z moich wieżyczek w hyperionie musiała niechcący wygarnąć do znajdującego się tam argońskiego doku zaopatrzeniowego. Dok oczywiście od tej pory świeci mi się na czerwono i mnie nie lubi, dokować do niego nie mogę. Ale to mały problem. Większy jest taki, że co wleciałem do sektora to zaraz mi się pojawiały argońskie siły szybkiego reagowania, oczywiście oznaczone kolorem czerwonym, żeby mnie zmasakrować. To nic że reputację u Argonów mam cholernie wysoką. Oni chcą mnie lać bo stacja wzywa pomocy.

Ale to jeszcze nie główny problem, przeważnie podlatywałem bliżej któregoś tytana/kolosa/centaura, grzecznie przepraszałem że mi się coś pomyliło i już czerwone oznaczenia mijały.

Ale dzisiaj mnie już wytelepało. Wleciałem znowu do tego sektora i dobrze zrobiłem, bo chwile później wleciał również xenoński K. Oczywiście tytany i inne też się pojawiły, oczywiście czerwone ale na razie ich olałem bo byli daleko, zająłem się K i jego obstawą. Jak już procesor się katapultował z K podleciałem bliżej argonów i standardowo przeprosiłem, dali mi spokój. Ci tak, ale się chwile później okazało, że czerwone argońskie siły szybkiego reagowania pojawiły się także w Aladna Hill, przez który akurat przelatywały w ramach patrolu moje 2 centaury i 8 eklips. No i zonk, bo zaczęli się naparzać, reputacja zaczęła lecieć na łeb, na szyję a wszystko dlatego, że jedna cholerna stacja uparła się, że mnie nie lubi. Tak się grać nie da bo to amatornia.

No i pytanie - jak taką upartą stację zneutralizować? Oczywiście mógłbym ją po prostu zniszczyć ale obawiam się, że wtedy miałbym więcej czerwonego na głowie więc wolałbym inne rozwiązanie. Żadne kontakty ze stacją nic nie dały - mogę się tylko pytać tamtejszych hipków jak dotrzeć do najbliższej stoczni i doków.

Tak samo nic nie dało podnoszenie ogólnej reputacji u Argonów. Ta sytacja trwa już długo, przez ten czas zdążyłem sporo u Argonów zyskać ale stacja dalej czerwona.

POdobną sytuację miałem u splitów, tam dwie stacje mnie nie lubiły. Teraz już jedna tylko bo druga wyparowała z powodu dość sporej aktywności Xenonów w tym sektorze.

Jakiekolwiek pomysły? Jestem nawet gotów na grzebanie w kodach/skryptach, byleby tą cholerną stację przerobić znów na przyjazną bo to po prostu nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak jedną trafiłem, faktycznie działa 😀 Gdzieś tam czytając to forum cosik mi się przewinęło o hackowaniu ale kompletnie o tym zapomniałem. Dzięki wielkie, już jedna stacja z głowy.

Edit.

Hmm, z tym wczytywaniem sejvów to już wcześniej zauważyłem a teraz utwierdziłem się w przekonaniu, że u mnie to nie działa. 5 razy wczytałem sejva i za każdym razem mam identyczne oferty w biuletynie, co do joty i kolejności. Nic, popróbuję dalej.

Btw co do tych stacji. Chwilę temu miałem taką przypadłość, leciałem na autopilocie do elektrowni u Boronów. Oczywiście autopilot się nie wyrobił i wyrżnąłem w tą stację leciutko, maciupeńko jej zdejmując osłony. Odleciałem ciut dalej i zadokowałem automatem dokującym, wszystko pięknie. Kupiłem ogniwa, odlatuje a tu zonk - elektorwnia na czerwono, stacja handlowa to samo i borońska orka też na czerwono. No do cholery, jeśli przyczyną "wkurzenia się" jakichś stacji na mnie jest to, że z jedną z nich się zderzyłem to coś chore chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie zmieniło Ci się na statku ustawienie Boroni - na: wróg. Uderzenie w stację jest traktowane jako atak taki sam jak laserami, a każdy atak zmienia ustawienia przyjaciel/wróg rasy, którą atakujemy.

PS. Dobrze Ci działa. Zapomniałem że chodzi o X3R, tam faktycznie ładowanie save nie zmieniało misji w stacji. Ta sztuczka działa w TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sztuczka działa też w X3R ale w odwrotnym kierunku - po wczytaniu sejva znikają z biuletynu misje, np obrona przed xenonami albo eskorta typa, który xenonon podpadł. Nie znikają natomiast misje przewozu pasażerów i cały czas uparcie mnie molestują żebym gdzieś jakąś bogatą ferajne powoził.

Co do Boronów już nie sprawdzę, bo wczytałem sejva sprzed zderzenia. Poza tym zdarzało mi się wyrżnąć parę razy np. w elektorwnię Teladian i jakoś nie kwapili się mnie atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no, ja rozumiem, że mogą się wnerwić. Ale raptem dwie kreski tarczy im zdjąłem bo w pore wyłączyłem autopilota i nawróciłem. Poza tym, jak mi ktoś by lekko porysował samochód to nie dzwonie od razu po chłopaków i strzelam do klienta 😀 Więc jednak normalne to do końca nie jest 😀

Edit.

Chociaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie mój początek w X3. Polatałem trochę Pogromcą, odkryłem kilka sektorów, i czas był, aby zadokować. Wybrałem jako stację DOK Boroński w Kingdom End. Niestety, o tym że można dokować na autopilocie jeszcze nie wiedziałem, więc leciałem na ręcznym. Nie trafiłem i walnąłem w stację, Boroni coś kwiknęli, że jestem niegrzeczny, a mnie ranga bojowa skoczyła z Nieszkodliwy na Żółtodziób. Niestety, to nie był koniec, bo odrzucony siłą uderzenia od stacji wpadłem na Borońską Ośmiornicę, która dokowała za mną. Po Ośmiornicy nie było co zbierać, mnie ranka skoczyła na Prowokatora, ale równocześnie Boroni zrobili się czerwoni. A ponieważ nie wiedziałem że można skomunikować się ze statkami i przeprosić za przypadkowy atak, to już za chwile musiałem zaczynać grę od początku. Dobrze że się nie zniechęciłem i zacząłem grę od nowa, a nie dużo brakowało. Nie jedna gra wylądowała u mnie w koszu po pierwszych niepowodzeniach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na szczęście szybko odkryłem automatyczne dokowanie. Po prostu jak zobaczyłem, że mam sam w tą zieloną kropkę trafić to spróbowałem spod menu stacji wybrać dokowanie - i poszło. Ale dopiero po paru godzinach odkryłem do tego skrót klawiaturowy :] A już nie powiem po ilu dniach grania odkryłem automat dokujący, bo to już wogóle żenada w moim wykonaniu. :]

Edit:

Wracając do biuletynów - no już nie rozumiem. Wczoraj namiętnie 10x pod rząd wczytywałem autosejva z habitatu - oferty dokładnie te same. Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz - za każdym razem inne.

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.06.2011 o 08:09, tauri napisał:

no cóż, jeszcze sobie od czasu pogrywam w X3+XTM, ale pierwszy raz mam taki problem. z honorowego strażnika Xaara w ciągu paru godzin spadłem na wyklętego. dodam, że nie atakuję paranidów. jakieś pomysły?

witam co do pytanka to podejrzewam rzecz banalną mianowicie że masz jakiś przejęty statek piratów yaki u którego masz w opcjach ustawionego za wroga rasę paranidów i dodatkowo w opcji bojowej dla wieżyczek zniszcz wszystkich wrogów wtedy taki statek strzela do wszystkiego co jest uznane za wroga nawet do wrót skokowych podczas przelatywania przez nie a są w do sektorów paranidów ( jak zapewne wiesz są dwa włączniki gdzie można ustawić stosunek do danej rasy globalnie dla ciebie i indywidualnie dla każdego statku) i trzeba tu zwracać uwagę na oba bo o ile globalny automatycznie ustawia tę opcję dla każdego nowo kupionego okrętu czy statku to dla zdobytych , znalezionych porzuconych trzeba taką opcję sprawdzać dla każdego statku 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam fakt dobrej reputacji u zantagonizowanych ras nie ma wpływu na jakość stosunków twoich z tymi rasami polepszenie się stosunków może następować poprzez handel , zwalczanie wrogów danej rasy wykonywanie misji dla danych ras, pogorszenie i to tak raptowne może mieć miejsce poprzez akty agresji na statki stację czy wrota w sektorze danej rasy - osobiście nie spotkałem się z takim błędem co by tak działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kiedy przegrupowywałem swoją flotę złożoną z kilku niszczycieli i lotniskowców zawsze spadała mi reputacja u ras, przez sektory których moje statki przelatywały. Obawiam się jednak, że to raczej w wyniku ich zderzeń podczas korzystania z bram skokowych. Kiedyś w ten sposób stałem się wrogiem Federacji 😀 Takie duże jednostki lepiej wysyłać tylko napędem skokowym do sektora docelowego, po uprzednim upewnieniu się, że przy bramie jest czysto 😀

Chociaż czasem też zdarzało mi się, że traciłem reputację u ras, z którymi przez dłuższy czas nie miałem styczności. Tzn. nie przelatywałem przez ich sektory, nie handlowałem z nimi, nie dokowałem do ich stacji. Z czasem nasze stosunki się pogarszały i musiałem wytłuc paru Xenków i Kha'ak w ich sektorach, by odbudować przyjazne relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...