Skocz do zawartości

Mapa galaktyki X:Rebirth


bufi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh chciałem podnieść podobny zarzut ale... Dlaczego od fikcji wymaga się aby była poukładana i logiczna a od rzeczywistości nie?

Tak czy siak mapa w 1 poście jest całkiem przejrzysta jak na komplikacje uniwersum (zwłaszcza poplątane autostrady), nadaje się jak najbardziej do druku, (aż szkoda ze nie dotyczy lepszej gry) i chwała jej autorowi. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2013 o 11:58, Moskit napisał:

@MacDyller - Niekoniecznie musi być poukładana, ale jednak dobrze aby miała jakikolwiek sens. Tutaj tego sensu na dobrą sprawę brakuje, przez co naprawdę ciężko w ogóle odnaleźć się w przestrzeni.

Niepotrzebnie wyobrażasz sobie poruszanie w grze jako poruszanie w przestrzeni. Podróż miedzy zonami. sektorami i systemami odbywa się w dwóch wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2013 o 13:58, kwar napisał:

(...)Podróż miedzy zonami. sektorami i systemami odbywa się w dwóch wymiarach.

Hm... Co w zasadzie trzebaby uznać za minus (nieprawdopodobne) no ale ciężko byłoby ogarnąć to inaczej, tutaj już musi jakaś umowność wejść w grę. Inaczej trzebaby sobie kartonowe modele budować chyba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mapa jest genialna, nie grałem więc nie mogę powiedzieć jak duże są te "sektory" w galaktykach. Rozumiem natomiast idee stworzenia czegoś takiego, mapa jest kompletnie inna niż w X i to jest duży plus. Nie jest prosta w rozumieniu, gdyż wszechświat nie jest prosty i zrozumiały. Ktoś kto choć trochę interesuje się astronomią powinien wiedzieć co mam na myśli. Sektory ze starych X są prostolinijne a tak być nie powinno. Świetnie że z jednej części galaktyki do drugiej możemy lecieć w jedną stronę, kto powiedział że mamy się nie zgubić i łatwo nam będzie wracać? Jeśli by tak było nawiązalibyśmy wtedy do mapy ze starych X i skoków gdzie łatwo mogliśmy wrócić aniżeli nadłożyć wiele KM drogi jak to było np we Freelancer. Te autostrady w jedną stronę jest pomysłem też nie głupim, możemy sobie wyskoczyć w każdym momencie i wrócić. Jeśli ktoś się zagapił i ominął punkt wyskoku z tunelu autostrady to sorry buddy nikt nie mówił że będzie easy.

Za mapę i pomysł na nią daję 8/10 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...