Skocz do zawartości

Czara goryczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ogromnie zawiedziony X-Rebirthem, choć szczerze muszę przyznać, że spodziewałem się tego. Dlatego przed wydaniem pisałem kilka razy, że nie jestem pewien czy kupię XR, bo z tego co widziałem na filmach i czytałem, ta gra nie zachwyca mnie po wieloma względami.

Niestety, kupiłem grę, aby samemu przekonać się jak to naprawdę jest. Tak przy okazji, to nie dziwię się, że nie wydali dema, bo nie sprzedaliby ani 100 kopii gry.

Gra okazała się, jak na razie bo cały czas próbuje dać jej kolejną szansę, jeszcze gorsza niż spodziewałem się w najgorszych przypuszczeniach.

Jak widać na forach, nie jestem osamotniony w tym podejściu do XR.

Tu link do tematu z forum Egosoftu: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=349253&start=0

A to co mnie się nie podoba, jest wymienione w tym poście: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=4202862#4202862

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie to co napisał Yacek. Ego wtopiło tragicznie wydając X:Rebirth. Rozumiem, są nowi gracze lub też starsi wyjadacze którym X:R po prostu się podoba. Ja jednak oprócz grafiki (która powalająca i tak nie jest) w tej grze póki co nie widzę NICZEGO co mogłoby skusić mnie do pozostania przy tej grze na zimowe wieczory. Wiążę nadzieję z tym, że w kolejnych poprawkach, patch'ach gra zostanie poprawiona. Pewnie będą to długo robić bo mają sporo roboty i coraz to nowszych bugów do naprawiania. W takich okolicznościach pozostaję mi tylko odłożenie na razie X:Rebirth na półkę i dalsze kontynuowanie gry w X3:TC i AP, bo co jak co ale te obydwie gry biją X:Rebirth na głowę (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam bądzmy dobrej myśli. Chciali być innowacyjni, ale im nie wyszło zdecydowanie mnie jednak bardziej porywa EVE online jak Rebirith. Mam tylko nadzieję ,że w łatkach dodadzą coś co nas przyciągnie bo tymczasem jednak polatam w X3 AP i EVE.

Jacku nie ma co się rozczulać to było do przewidzenia. Jednak mnie te autostrady nie przerażają jak to któregoś z kolegów w innym temacie. LAtając w EVce 1000 sektorów przez 2 tygodnie człowiek uczy się cierpliwości ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o Rebirth jest taka, że dam sobie jeszcze parę tygodni na X AP 😀 Zaczekam na jakieś POWAŻNIEJSZE zmiany w nowym X. Może od czasu do czasu zajrzę jak się sprawy mają z nowym produktem. Mam tylko nadzieję, że instalacja tych zmian będzie dla mnie osiągalna gdyż szczytem moich możliwości techniczno-komputerowo-internetowych jest przeprowadzenie rejestracji i logowania na portalu internetowym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w zasadzie szerzej napisać o wrażeniach we właściwym temacie, ale niestety straciłem cierpliwość po ostatnim incydencie. Po spojrzeniu na nazwę tego tematu uznałem, że właśnie przepełniła się czara goryczy... Okazuje się, że zadokowanie statku do stacji nie chroni go. Zgroza i szok dla każdego fana X. A niby statek nie wisi na zewnątrz tylko wlatuje do jakiegoś hangaru.

Parę godzin kampanii, Plutach mnie goni gdzie tylko widzi (ale gdy próbuję odpowiedzieć ogniem straszy, że będą konsekwencje - to akurat możnaby uznać za plus gry, pełna obłuda naszych wrogów) i... będąc na stacji usłyszałem "shields critical" co mnie mocno zaniepokoiło, ale po sprawdzeniu nic się nie stało, więc uznałem to za jeden z pomniejszych bugów. Na innej stacji, kiedy akurat naprawiałem statek u inżyniera (co ciekawe taki sam zatrudniony na statku tylko dokonuje podstawowych napraw wyposażenia - do 75% - a kadłuba w ogóle), usłyszałem o awariach kolejnych sprzętów, następnie "hull critical". Zaraz potem... Gra się zawiesiła.

Wygląda na to, że de facto statek nadal wisi w przestrzeni tuż obok stacji, w tym miejscu gdzie go zostawiany i w tym do którego wracamy po powrocie ze stacji. Niestety to jest nie do zaakceptowania, podobnie jak pewne inne uciążliwości np. interfejs który nie ogarnia tematu i skazuje nas na błąkanie się po kosmosie.

Pozostaje czekać aż gra zostanie ogarnięta przez twórców oraz na sprzęt, który pozwoli cieszyć się lepszymi detalami i wyciągnie więcej niż 15 klatek w zatłoczonych miejscach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2013 o 14:01, MacDyller napisał:

Miałem w zasadzie szerzej napisać o wrażeniach we właściwym temacie, ale niestety straciłem cierpliwość po ostatnim incydencie. Po spojrzeniu na nazwę tego tematu uznałem, że właśnie przepełniła się czara goryczy... Okazuje się, że zadokowanie statku do stacji nie chroni go. Zgroza i szok dla każdego fana X. A niby statek nie wisi na zewnątrz tylko wlatuje do jakiegoś hangaru.

Przecież ląduje na platformach. Nie w stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2013 o 18:19, Yacek napisał:

Przecież ląduje na platformach. Nie w stacjach.

Dokładnie. Czasem statek ląduje na platformach nie w stacjach. Wtedy jest ona narażony na ostrzał wroga tak samo jak podczas gdy siedzisz w kokpicie.

A to niebieskie tło to rodzaj pola (bańki) utrzymującej atmosferę na platformie 😀 Bynajmniej ja tak to odbieram 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2013 o 18:19, Yacek napisał:

Przecież ląduje na platformach. Nie w stacjach.

Chodziło mi w zasadzie tylko o sam fakt braku ochrony. Nie chciałbym tu szukać uzasadnienia w stanie z X3, ale jak wiadomo tam statek wisiał niemalże w przestrzeni a i tak był chroniony. Z tego co pamiętam ta akcja którą opisałem miała miejsce w stacji (kompleks) w której nie widziałem nieba przy wysiadaniu. Obstawałbym za tym, że gra tylko fikcyjnie chowa statek no ale to pewnie kwestia wymagająca dokładniejszego zgłębienia.

W dniu 19.11.2013 o 19:11, Reavenn napisał:

niebieskie tło to rodzaj pola (bańki) utrzymującej atmosferę na platformie 😀 Bynajmniej ja tak to odbieram 😛

Ciekawy pomysł. 😆 Jeśli tak to twórcy opracowali to powiedziałbym, że nowatorski i bardzo innowacyjny, takie utrzymywanie powietrza w ryzach bez fizycznej bariery pomiędzy nim a próźnią... Ja chyba bym preferował jednak (klasyczne?) platformy, które rozsuwają się i statek wlatuje do środka. BTW, szkoda, że gra nie pokazuje co w zasadzie dzieje się przy lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większosć tematów o nowym X... i stwierdziłem jedno, jeśli nie naprawią patchami tej gry i nie wysłuchają fanów, lub nie umożliwią dogłębnych zmian w grze (typu łażenie po stacjach out i dodanei drogowskazów w autostardach etc.) to ja tej gry nie kupię nawet za 30zł w Pomarańczowej Klasyce... Mieli 7 lat do cholery na zrobienie tej gry! Ja nie wiem jakie plany wydawnicze ma Egosoft, znam ich tylko z X3:TC bo tylko w tego X-a kiedykolwiek grałem i gram, ale to jest po prostu chucpa... Współczuję wszystkim, którzy wydali na tą grę 120 złotych i dostali (jak ktoś gdzieś tu pisał na forum): gówno.

A już zupełnie opadła mi kopara, gdy przeczytałem, że u Moskita na i7-4770K i GTX 780 (czyli jest to PC a nie laptop, więc karta graficzna jest gdzieś o ok 80% mocniejsza niż jej laptopowa imienniczka 780M) miał 10 FPS i dobił obniżając detale do 20 FPS... Kurde, ja na i5-2410M i HD 6770M miałem nadzieję na płynną grę, a tu wychodzi, iż nawet Alienware z i7-4700 i GTX 780M to za mało dla tego... "programu sadystycznego" 😁 Ale jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2013 o 12:33, henryk5pio napisał:

A już zupełnie opadła mi kopara, gdy przeczytałem, że u Moskita na i7-4770K i GTX 780 (czyli jest to PC a nie laptop, więc karta graficzna jest gdzieś o ok 80% mocniejsza niż jej laptopowa imienniczka 780M) miał 10 FPS i dobił obniżając detale do 20 FPS... Kurde, ja na i5-2410M i HD 6770M miałem nadzieję na płynną grę, a tu wychodzi, iż nawet Alienware z i7-4700 i GTX 780M to za mało dla tego... "programu sadystycznego" 😁 Ale jaja...

Sprostujmy tylko jedną rzecz - 10fps miałem czasami (cholera wie czemu) w piewszych, głównych sektorach. Tak to zazwyczaj miałem 20-30fpsów (częściej mniej niż więcej) i dopiero gdy wleciałem do drugiego sektora, to mi nagle fpsy skoczyły do jakiś rozsądnych ilości. Ewidentnie gra jest po prostu tragicznie zoptymalizowana, bo nawet zmiana ustawień graficznych KOMPLETNIE nie ma u mnie wpływu na fps'y. To jest tragedia.

Zastanawiam się tylko jak gra działa u innych. Może na normalniejszych konfiguracjach gra działa ok, zaś na takich 'potforkach' jak moje gra ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie działa bez problemu. Czasami zdarzają się skoki ale to ewidentnie wina gry. Nawet w tej misji gdzie jest abordaż grało mi się ma luzie. Nie wiem ile mam FPS, bo nie sprawdzałem. Gra zainstalowana na zwykłym dysku. Na SSD mam tylko system.

mój sprzęt:

Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz - Gigabyte GeForce GTX 570 Super OC 1.28GB DDR5 - Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz - OCZ Vertex3 VTX3-25SAT3-60G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Moskit, ale właśnie na potworkach powinna gra śmigać jak ta lala... W końcu masz obecnie najlepszą kartę graficzną od zielonych na rynku (jeśli się nie mylę)... Dla Mnie to śmieszne, chociaż X3:TC bardziej obciążał procesor niż kartę, ze względu na to, iż komp cały czas uaktualniał i trzymał w pamięci położenie wszystkich statków i stacji w grze. Co nie zmienia faktu, że na moim lapku TC potrafi mi robic ścinki przy leceniu SETA x1000, ale niepełne 20-30 FPS w nowej grze, na takim sprzęcie jaki ty masz, a której poprzedniczka ma 7 lat, to rzecz śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2013 o 12:33, henryk5pio napisał:

A już zupełnie opadła mi kopara, gdy przeczytałem, że u Moskita na i7-4770K i GTX 780 (czyli jest to PC a nie laptop, więc karta graficzna jest gdzieś o ok 80% mocniejsza niż jej laptopowa imienniczka 780M) miał 10 FPS i dobił obniżając detale do 20 FPS... Kurde, ja na i5-2410M i HD 6770M miałem nadzieję na płynną grę, a tu wychodzi, iż nawet Alienware z i7-4700 i GTX 780M to za mało dla tego... "programu sadystycznego" 😁 Ale jaja...

Na moim GTX 765M działa na około 20FPS w full HD z włączonym AA, ale bez SSAO i czego tam jeszcze.

I 780M ma moc porównywalną (czy odrobinę lepszą, nie pamiętam) jak 680, więc nie jestem pewien co do tych 80%.

Ale co racja to racja, optymalizacja leży. Ale obiecali to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

780M to lepiej fabrycznie podkręcony 680M o trochę lepszych parametrach 😀 Jak kogoś to interesuje, to tu może znaleźć o tym więcej: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Co do obiecanek, to jest takie przysłowie... "Obiecanki cacanki, a głupiemu radość". Pozostaje tylko liczyć, że Ego nas nie potraktuje per noga, jak w tym przysłowiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zawod spowodowany bugami ktore przelaly czare goryczy. Nie wiem jak wam to dziala ale

1) za cholere nie oplaca sie kupowac statkow militarnych w stoczniach, gdyz te statki praktycznie nie przydaja sie do niczego innego jak do roli latajacej sciany ktora chroni nas przed pociskami wrogow. Teoretycznie raz na jakis czas jak oberwia to potrafia cos zestrzelic ale szanse na to ze w ogole oficer zaareaguje wynosi jakies 10-20% po trafieniu w jego okret.

2) handel w tej grze nie istnieje tzn istnieje ale jest tak zbugowany ze udane transakcje to jak gra w lotka. Wczoraj chcialem zarobic cos na handlu a jedyne co udalo mi sie zrobic to stracic 20mln cr bo transportowiec skoczyl do zony zabralo mi kase z konta i nic. Transportowiec nie czeka w kolejce ani nic tylko wysi gdzies w przestrzeni jakies 50km od stacji okolo godziny i ma wszystko w dupie.

3) obsluga stoczni - lezy kwiczy i bez hakow w postaci edytowania savu mozna zapomniec o czymkolwiek. Przyklad budowa Arawna wszystko ladnie pieknie doszli do 50% i 5h nic sie nie dzieje. Okazuje sie ze zabraklo surowcow..? Jakich? a po co nam to wiedziec( a gdzie sie dowiedzialem ze brakuje surowcow? na forum a nie w grze..).... wycofania zamowienia nie ma, brak informacji czego nie stoczni brakuje, ale za to mamy zawieszona stocznie bo do czasu wybudowania statku nie da sie nic sprzedac, modyfikowac naprawiac. ponad 7h torturowalem sie probujac zaopatrzyc stocznie ale musialem niestety edytowac save zeby budowa poszla dalej.

Wersja 1.15 bardzo milo mi zaczela psuc savy.. wiec tez jest to ciekawa loteria czy save ktory wlasnie sie zrobilo sie zaladuje ( po 10minutach skonczyla sie cierpliwosc)

Podsumowujac ze slow TRADE FIGHT BUILD THINK, mozna spokojnie wykreslic TRADE a zmienic na cos ala hazard, BUILD nie wiem nic jeszcze nie budowalem... boje sie. THINK - nad czym tu myslec? A przepraszam co takiego znowu zrobilem albo czego mam nie zrobic zeby gra / save albo jeszcze cos innego sie zbugowalo. FIGHT coz... powiedzmy ze jakos dziala ( 40%) nie jest trudna nie trzeba myslec, jedyne co trzeba to cierpliwosc przy niszczeniu capitali. Walczylem ze wszystkim od dron po capitale jedynie z czym mialem problem to hmmm pinball mode odbijania sie od statkow i fakt ze statek automatycznie obraca sie do jakiegos globalnego punktu odniesiecia, jest to fajne w czasie wolnego latania i skanowania stacji ale w czasie walki to jakas makabra. Bo oprocz unikania ognia wiezyczek, i odbijania sie od statku celowania w przeciwnika trzeba walczyc z autopoziomowaniem co jest mega irytujace.

Takze jesli ktos lubi tylko latac,strzelac i zwiedzac to gra moze byc, reszta mechanizmow to alfa testy, szkoda czasu na walke z bugami ktore generuja. Gra bedzie grywalna chyba od wersji 2.0 nie wczesniej. ( i nie porownuje tutaj do X2 X3 tylko do tego co pisze w recenzjach, na plakacie, obietnicach)

Gra stala sie dla mnie totalnie niegrywalna bo jak bede chcial latac i strzelac to nie bawilbym sie w serie X tylko gre w ktorej sie tylko lata i strzela.

Dziekuje za uwage podzrawiam i zycze owocnej walki z tym czyms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 14:43, nezumi napisał:

BUILD nie wiem nic jeszcze nie budowalem... boje sie.

Dobrze zrobiłeś bo to też jest genialnie rozwiązane. Coś jak twoja budowa arawna tylko że wiesz czego brak tylko że niektóre surowce są nie do kupienia lub ma je PMC - jedyne rozwiązanie to takie jakie wyczytałem gdzieś kradzież ale to wiąże się ze statkiem transportowym i dronami ale do jasnej ciasnej który dron może to robić. Gdzieś pisali o scoop collector ale dupa nie działa bo nie włącza się cargo skaner teoretycznie w encyklopedii jest logiczny dron cargolifter ale gdzie go kupić i jak go na transportowca wcisnąć. Zostaje mi tylko liczenie na farta i przechwytywanie frachtowców a może będzie w nim odpowiedni dron albo to co potrzeba do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 16:23, heimdall napisał:

....teoretycznie w encyklopedii jest logiczny dron cargolifter ale gdzie go kupić i jak go na transportowca wcisnąć. Zostaje mi tylko liczenie na farta i przechwytywanie frachtowców a może będzie w nim odpowiedni dron albo to co potrzeba do budowy.

Jesli chodzi o uzupelnienie dronow na statkach to lecimy do stoczni tylko musi byc odpowiednia, (w zaleznosci ktora stocznia moze budowac dany statek) tam sie udajemy. tam w opcjach modyfikacji statkow jest uzupelnienie dronow, wybieramy statek i jakie drony tam maja sie znalezc i tyle. Dron cargolifter wystepuje tam, bo poczas budowania transportowca mozna sobie wybrac ile drownow ma zostac zapakowane na nasz statek

PS jesli w czasie kiedy rozmawiamy z NPC ze stoczni, nie mam opcji modyfikacji ani nic takiego to na 99,9% stocznia jest zawieszona przez budowany statek, jesli proces budowy stoi to trzeba wejsc do pliku z save i wywalic odpowiednie wpisy czekania na surowce

W dniu 22.11.2013 o 16:23, heimdall napisał:

....jedyne rozwiązanie to takie jakie wyczytałem gdzieś kradzież....

Super... budujesz stacje i musisz krasc surowce nie skomentuje tego bo nawet nie potrafie.. BUILD tez mozna skreslic w takim wypadku.

Zamiast tracic czas na X-Reb lepiej zagrac we freelancera - tam chociaz handel dziala / freespacea bo tam chociaz misje walki wygladaja o niebo lepiej do czasu az nie naprawia 90% gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 16:54, nezumi napisał:

Jesli chodzi o uzupelnienie dronow na statkach to lecimy do stoczni tylko musi byc odpowiednia, (w zaleznosci ktora stocznia moze budowac dany statek) tam sie udajemy. tam w opcjach modyfikacji statkow jest uzupelnienie dronow, wybieramy statek i jakie drony tam maja sie znalezc i tyle. Dron cargolifter wystepuje tam, bo poczas budowania transportowca mozna sobie wybrac ile drownow ma zostac zapakowane na nasz statek

Nie każdy ma ten dron w stoczni. Ja na przykład nie mogę go kupić i żeby go zdobyć na chwilę obecną to muszę szukać statków do abordażu które mają ten gron :/ Bug albo coś bo powinien być :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 16:57, Reavenn napisał:

Nie każdy ma ten dron w stoczni. Ja na przykład nie mogę go kupić i żeby go zdobyć na chwilę obecną to muszę szukać statków do abordażu które mają ten gron :/ Bug albo coś bo powinien być :/

Coz.. ja jestem jeszcze przed budowa pierwszej stacji z fabuly, w tym systemie jest ta duza stocznia i tam mieli sporo tych dron, teoretycznie mozna sprobowac dokupic i uzupelnic drony transportowcem zeby sie pojawily w magazynie stoczni ( o ile w ogole to zadziala), ale tutaj radze zrobic save bo ja w ten sposob stracilem 20mln cr ( kase zabralo, a transportowiec stoi gdzies w polu od 2h), bo chcialem dowiezc jakies drony ktorych brakowalo, a wczesniejsze savy sie nie wczytuja nie wiem dlaczego.

Ty nie masz dronow a ja kazdy przejety statek jak chce sprzedac musze ingerowac w save bo stocznia buduje statki i nic nie mozna zrobic bo stacja co chwila jest zawieszona......

ps

Ogolnie wiele rzeczy z tego co widze robi sie z poziomu save... zbugowane transportowce - edytuj save i wywal kolejke rozkazow, zbugowane stocznie - tak samo, wiec pewnie wasze problemy trzeba zrobic tak samo bo inaczej sie nie da tego obejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...