Skocz do zawartości

Archiwizator - opowiadanie


Xenon.Q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Data gwiezdna: ???

Sektor: ???

Rasa: Xenon

╟ ARCHIWIZATOR ╢

SYSTEM RELOADING...

Inicjalizacja dźwięków i obrazu...

Przywracanie bazy danych...

Wszystkie czynności zakończone sukcesem. Uruchomić silniki i wszystkie przyrządy statku. Zarządzam powrót na statek dowodzenia. Moc silników 60%. Zadokuj w hangarze głównym.

<Statek rusza po czym wlatuję do hangaru głównego okrętu dowodzenia.>

▌Komputer pokładowy▐ Awaria lewego silnika pomocniczego! Kolizja nie możliwa do uniknięcia. Przygotować się na uderzenie.

<Następuje uderzenie z szczątkami jakiegoś myśliwca uszkadzając kadłub>

▌Komputer pokładowy▐ Poważne uszkodzenie kadłuba. Proponowana ewakuacja ze statku.

<Otwieram konsole po czym naciskam przycisk "EJECT", a pokrywa od kabiny zostaje wyrzucona w górę.>
<Szybkim ruchem opuszczam kabinę stając na lewe skrzydło mojego myśliwca i odskakuję od niego unosząc się w górę z powodu braku grawitacji.>
<Zauważam właz prowadzący do środka niszczyciela po czym otwieram go i wchodzę do środka znajdując się na korytarzu.>

<Myślę>Muszę iść na mostek i sprawdzić czy jednostka dowodząca jest nadal aktywna...
<Podchodzę do włazu oddzielającego korytarz i mostek dowodzenia. Następnie otwieram go naciskając biały, okrągły przycisk znajdujący się w centralnej części włazu.>
<Po otwarciu włazu ukazuje się zaciemnione pomieszczenie. Po zrobieniu kilku kroków włączyło się czerwone oświetlenie co oznacza, że jednostka dowodząca jest nadal sprawna. Idąc dalej słyszę dźwięk pracujących siłowników opuszczających powoli wielki komputer dowodzący okrętem. Po chwili słyszę...>

▌Jednostka dowodząca▐ Nierozpoznana podejrzana aktywność. Identyfikacja...

<Po chwili wolnym ruchem zdejmuję hełm mojego skafandru i identyfikuje się.>

Jednostka pięćdziesiąt pięć. Czekam na transfer danych.

▌Jednostka dowodząca▐ Dostęp do danych możliwy jednostko pięćdziesiąt pięć.

<Po chwili z ciemności "wypełzło" pięć łączników.>

▌Jednostka dowodząca▐ Planeta EF846. Status misji: Globalny projekt zakończony.

<Tuż po tej kwestii łączniki zostały do mnie przyłączone.>

▌Jednostka dowodząca▐ Rozpoczynanie procesu przeprogramowywania...

<Wówczas jednostka dowodząca otrzymała wgląd do misji mającej na cel zniszczenie Ziemi.>

Ekranizacja http://www.youtube.com/watch?v=DXuNLTondAo&feature=youtu.be

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...