Skocz do zawartości

Windows 8


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pobrać Windows 8 Professional 64bit z MSDN.

Dobrze, że na Virtualboxie poszedł, szkoda kompa na ten system...

Pierwsze odczucie? Odrzucające... No nie podchodzi mi...

System ewidentnie robiony pod tablety i smartfony. Kanciastość okien aż razi, W95 i W98 wyglądały lepiej.

To, że większość programów zadziała to nie powód, żeby od razu się rzucać na ten system. Generalnie filozofia Windows 8 mnie odpycha.

Steve Balmer zachłystuje się, że nowe Ósemki zakupili głównie klienci biznesowi - pic na wodę, administratorzy dobrze się przyjrzą nowemu systemowi, nie wrzuca się na ślepo nowego softu do firmy 😀

Ma ktoś już również doświadczenia z W8? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem jeszcze stycznosci z nowym systemem,chociaz instalowalem prawie wszystkie poczawszy od Win 3.1

W/g mnie godne uwagi i najlepsze z nich to Win XP i Win 7,reszta to proby 'tuningu',potluczyny i porazka.

Wyczuwam przerost formy nad trescia w zwiazku z Win 8.

Dla mnie Win 7 jest ok , nie bede zmieniac czegos co jest dobre na cos co "moze" bedzie dobre po kilkudziesieciu miesiacach łatania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

.Windows 7 jest dobry ale .......ale do dnia dzisiejszego nadal ŁATANY no i problem w tym, ze Microsoft zapowiedzial ze juz nie bedzie SP2 dla Windows 7 ...buuu.......buuu i jeszcze raz buuuu.

znaczy sie instalujac system dzis jutro a nie daj Boże za rok , instalacja '7' bedzie trwala godzinami (zainstalujesz system + SP1 i monotonne niekonczace sie ssanie łatek z serwerów MIcrosofta 😉 😡

i tu zachodzi pytanie a moze zeby zaoszczedzic czas wskoczymy na Windows 8 - pewnie ta bedzie 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatki to jedna sprawa. Drugą jest to, że 8 jest szybsza, stabilniejsza i zżera mniej pamięci. Mnie osobiście najbardziej wnerwia brak przycisku Menu Start (gdyby był całe te Metro można by pomijać), naszczęście takowy można przywrócić zewnętrznymi programikami. Jeżeli komuś zależy na wydajności bez względu na wygodę, to 8 wita go z otwartymi ramionami. Ja wróciłem do kochanej 7... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...