Skocz do zawartości

Ciężki początek = brak kasy


Trucx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż gram z XRM i ostatnio zrobiłem 10 misji i zdobyłem zaledwie 346 tys. i chciałbym zdobyć tak z 15 mil albo najlepiej 20 😀

i z prostych wyliczeń wynika że musiałbym zrobić około 575 misji 😁 to zajęło by wieczność ...

Więc chciałbym się spytać jak zarobiliście grubszą kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złomiarstwie 😀

Na czym to polega? Na zmuszaniu pilotów NPC do opuszczenia własnego statku, przejmowaniu statku, naprawie (Laser Naprawczy będący na wyposazeniu pilota) i sprzedaży z zyskiem.

O szczegółach przeczytasz w FAQ#6.

Oczywiście są odpowiednie skrypty, które potęgują ten proceder, ale wbrew pozorom w czystej grze również jest to łatwe i zyskowne.

Był kiedyś konkurs Egosoftu, którego zadanie polegało na jak najszybszym zarobieniu 5 mln kredytów po starcie nowej gry (kilka kredytów na koncie, nie w pełni uzbrojony i wyposażony statek M3). Zwycięzca konkursu osiągnął wynik 19 min. 9 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, po długim czasie grania i tępienia Xenonów trafiają się misje nawet za 7mln, znalazłem też inny, nietypowy sposób zarabiania: lataj po układzie słonecznym i szukaj misji dostarczenia rapiera (lub niekiedy pisze terrańskiego M5) za wpełni uzbrojonego, ulepszoneg i wyposażonego można dostać nawet 10mln,

ładuj tyle wyposażenia, ile się zmieści, zapłacisz łącznie z statek 1mln a dostaniesz o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie wiem dlaczego, ale Terranie bardzo dużo dają na XRM za jakikolwiek ich statek. Jeszcze lepsze jest sprzedawanie TS z ładunkiem w środku. ok 13 mln zysku, czasem bez żadnego wkładu(no dobra zbierz, napraw i przetransportuj statki terran, które korsarze rozwalili w okolicach Omicron Lyrea). Ważna reputacja u Terran rośnie wraz z zawartością naszego portfela. Łatwy sposób na pozbywanie się nadwyżek produkcyjnych i zbędnych towarów wraz z statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o misje to kasa za nie zależy od Twojej rangi bojowej (misje z celownikiem) i handlowej (pozostałe misje). Wystarczy że pohandlujesz trochę zdalnie jakimś transportowcem, a zaczną się pojawiać misje transportu personelu/pracowników warte kilkaset tys. - kilka milionów za jedną. Wystarczy do nich szybki statek z odpowiednio dużą ładownią (M) i systemem podtrzymywania życia. Po podniesieniu rangi misje budowy stacji też dają niezły grosz, ale do nich warto mieć własnego TL'a.

Poza misjami- przede wszystkim złomiarstwo, wydobywanie nvidium (zerknij do tematu o sztuczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę na sztuczki i ciekawostki jak na razie zarobiłem swój pierwszy milion było to trudniejsze ponieważ mod generował więcej statków przez co interes nie kwitł za dobrze (pewnie będzie oburzenie bo więcej statków więcej zysku ale jak ma się tylko M3 uzbrojonego w połowie to takie misje są niebezpieczne)

Znalazłem porzuconego M2 i jak wyleciałem go przejąć gra sie zacięła i po wczytaniu save statku nie było 😀 mam rozumieć że to błąd gry czy źle zainstalowany mod ?(tylko z tym statkiem się tak zdarzyło )

Co do tego sposobu to ... daleko mam 20 parę sektorów 😀

To może zamiast nividium ruda albo krzem ?Bo chciałbym zarobić na statek Nexus jest jak myśliwiec ale ma o wile więcej slotów na broń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexusa raczej nie polecam na statek osobisty do latania solo. Ma zbyt małe osłony(3 x 200 MJ) jak na statek M6 i w razie spotkania z wymagającym przeciwnikiem możesz nie dać rady. Nie latałem, więc dokładnie nie powiem, ale jak ktoś latał i poleca ten statek to możesz kupować. Proponuje Centaura Strażnika lub jeżeli ci się podoba Vidar Strażnik, ale to już wyższa cena.

Najlepiej jakbyś zostawił jeden zdobyczy TS z dużą ładownością i tam składował wyposażenie ze złomowanych statków. Potem podlatujesz tym co chcesz uzbroisz i zabierasz z niego co potrzebujesz. Tak wychodzi taniej niż kupowanie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubijać piratów na zlecenie nawet nie trzeba ręcznie 😀 Wyłączamy wszystko co zmusza pilotów do opuszczania większych statków i latamy zbieramy misje, a nasze okręty liniowe szybko skaczą i ubijają ten statek co trzeba:) Tak szybko masowo zarabiamy wiele kasy. Można też sobie robić hardcore bo czasami zdarzy się patrol i obrona stacji, najazd Xenonów na raz:) Walka przyjemna a kasa leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2012 o 12:42, Centurion napisał:

W podstawce to wskakujesz do Vidara i nikt niema szans, ważne żeby nie brakło amunicji, tutaj też radze kupic zwykłego Vidara, a nie strażnika.

Zwykły Vidar to cienias, zarówno w podstawce (tak rządzi Hyperion) jak i w XRM, Strażnik zdecydowanie lepszy, odpowiednia konfiguracja dla wieżyczek i możesz latać nim bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się spodobał nexus widać jak wieże strzelają i takie tam ale w walce jest cienki to raczej pies na myśliwce niż na grubego zwierza nie radzi sobie z liczbą myśliwców 10 albo większą po prostu pęka po 1-2 minutach dosłownie.

Wiozłem swoją pierwszą misje bojową świetnie 543 kredyty co za forsa ! po zabiciu paru wrogów na koncie miałem 35k (licencja policyjna) + 4678 kredytów (misja).

Jakiego kupić M6 bo chyba szybko zarobię to 15kk ?Nie wiem czy Skiron dalej króluje w kosmosie czy może jakiś splicki wytwór go przegoni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ale odkop 😀 Ale to dobrze, przynajmniej forum dycha.

Od Trackiego odpowiedzi możesz noe dostać, ale ja ci podpowiem. TS+skałki nvidium np. w Kingdom End. Kasa leci naprawdę szybko. Ale ostrzegam, że to może popsuć radość z gry. Ja tak sobie grę popsułem, nie czuje tej radości ze zdobycia czegoś jak po kilku godzinach pracy kilku TS mogę kupić Kobrę, Tygrysa i jeszcze mam na jakiegoś M2 lub M1. Puszczenie w przestrzeń kolejnego UT czy postawienie kolejnego kompleksu traci sens. Inwestujesz tylko w kolejnych górników. Wszystko przychodzi za łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie rozwinąłem ostro w Litcube (a tam jeszcze trudniej) kredyty przez zbieranie cargo a w większości to rakiety, które w Litcube mają swoją cenę, potem bawiłem się chwilę z fabrykami SETA na nocki i nividium stock exchange czy jakoś tak. Myślę nad powrotem do X3 z Litcube jak uda się stworzyć spolszczenie, można się pofatygować do twórcy Litcube by wrzucił na swoje serwery łatkę z polonizacją.

Poza tym off-topic to ukończyłem prawie wszystkie fabuły w AP tworząc fabryki rakiet osa tak z 5 sztuk a third redemption i stawiając 5 statków M5 lub M4 co było najszybsze żeby handlowały ręcznie na SETA całą noc i ranek jak byłem w pracy, zysku prawie 80mln lekką ręką, ale to nadal nie to samo jak uzyskanie tego przez czystą grę bez seta na nocki, bo podnosząc rangę bojową dostaje się lepsze misje i robiąc je przez kilka godzin wyciągnąć można wiele więcej

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, te czasy gdy na czystej podstawowej grze naprawiałem porzucone M8 aby sprzedawać je z zyskiem. Czasu potrzebnego na naprawę było sporo, ale kasa była dobra. Druga rzecz to zwracanie ukradzionych statków lub dostarczanie na zlecenie. To też dawało niezły zysk.

Zarabianie mało miało swój urok, gdy najważniejszą decyzją było, które M6 kupić, bo zarobienie na niego zajmowało sporo czasu dla nieobytego z grą gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w prawie gołą grę, dosłownie kilka skryptów: UT Profit, Universal Banking (wyłączone oprocentowanie konta), RankingPY (pokazuje reputację u Yaki i Piratów), Rename Ship With Expression (do kolorowania nazw statków) i mapa Scorpa. Z tego wszystkiego za ułatwienie można by uznać mapę, ale bez tego nie chciałoby mi się grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego jest w gołej grze i o jakie ułatwienia to niby ma chodzić? Ja tam tylko widzę brak balansu i jeśli miałbym grac w coś najbliżej podstawki to sięgnąłbym po XRM. Tam mamy taki "ułatwienie", że ulepszenia statku kosztują gruuubo więcej niż w podstawce, gdzie są śmiesznie tanie. I taktycznie trzeba się naharować by kupić pierwszego M6. Z resztą trudno to było w Reunionie czy X2. W TC sprawa jest prosta. Machnąć parę misji fabuły, znaleźć kilka ukrytych statków i skomplementowawszy to paroma misjami ze stacji i już mamy sporo kredytów praktycznie bez większego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...