Skocz do zawartości

Albion Prelude noSteam


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale już od dłuższego czasu dostępny jest plik exe pozwalający grać w AP bez konieczności łączenia się ze Steamem.

Plik exe noSteam można pobrać z działu download Egosoftu (dostęp dla zarejestrowanych użytkowników gry TC).

Po pobraniu należy go przekopiować do katalogu X3 terran Conflict (tam gdzie mamy zainstalowany AP w wersji Steam), zastępując plik X3AP.exe z wersji instalacyjne Steam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

I Jest dziś odebrałem moje DVD Z grą Albion prelude terran War Pack, którą mi kumpel w Anglii przez swojego brata kupił ,tzn. ja na Amazon wyszukałem za 19 funtów +3 funty koszt dostawy (od 20 mają za dramo dostawe). Cały miesiąc gra przleżał u kumpla. Musiałem się pochwalić tym niusem. Teraz pytanko jak z tą łatka nosteam ja to ma działać Kopiuje to do katalogu z grą i się to zamienia z exe który wymaga steama czy wklejam go do kalogu z grą i jest sobie on obok tego zwykłego i jak sobie chce zagrać zalogowny w stimie to gra zalogowany a jak nie to uruchamiam z no steam i gram bez stema i druga kwestia to spolszczenie jak z nim jest. PS w grze są dwa klucze 1 to Activation key 1 / Community a drugi to Activation key 2 któr to do gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podmienisz exeka na tego nosteam to będziesz miał tylko wersje nosteam. Nie pamiętam dokładnie, ale gra chyba nie uruchomi się z exeka o innej nazwie, więc musisz podmienić (zmienić nazwę pliku). Ale to nie problem, możesz mieć kilka katalogów z gra, w jednym wersje Steamową, w drugim nosteam czystą, w trzecim nosteam z modami i skryptami itp.

W sumie, to po co pytasz? Nie lepiej samemu to sprawdzić? Komputer od tego nie wybuchnie, a jak gra się nie uruchomi z pliku z inną nazwą to zmieniasz nazwę i grasz. Możesz zrobić kopie pliku exe stamowego. Trochę odwagi ludzie, bo gdyby wszyscy tak się bali, to koła byśmy nigdy nie wynaleźli.

Tłumaczenie PL jest dostępne na Steamie, wybierasz tam język gry i pliki tłumaczenia są pobierane.

Z kluczami to nie wiem, ale ten pierwszy to chyba klucz do forum gry na Steamie. Ja miałem jeden klucz (chyba), to już tyle lat temu, że nie pamiętam.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak że po włorzeniu DVD 1 jak da się setup to wyskakuje taka Tabelka z informacją żeby najpierw zainstalować X3 TC i zaleca się usunąc inne wersje gry coś w ten deseń a potem można zainstalowac X3 Albion Prelude . W czasie instalacji X3 TC podałem klucz 2 a wczasie instalacji X3 AP podałem klucz 1 bo gra porosiła opdanie klucza ponownie a przy podawni Klucza 2 powiedziła ze juz go podałem więc podałe Klucz pierwszy . Czyli oby dwa klucze trzeba było użyć . aby się zainstalowało jedno i drugie .Teraz AP pobiera jakąś aktualizacje czy coś czas 1h . waga 7.2GB . Wogule to tu mam 3 DVD dwie z grą czy tez grami i jedna z original soundtrack jest ich na płytce 19 .Ps Yacek wpomniłeś że "możesz mieć kilka katalogów z gra.... w trzecim nosteam z modami i skryptami itp" a co by się stało jakb wersje steam wyposarzyć w skrypty lub mody ? nie mógłbym dostawać osiągnięć czy nie ma to znaczenia. PS Musiałem na stronie egosftu podać ten klucz 1 /community aby pobrać łatke nosteam bo bez tego pisało że niema dostępu do pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja skryptów, innych niż te dostępne w Bonus Packu powoduje, że gra otrzymuje znacznik "modified", a to oznacza, że nasze osiągnięcia nie są uznawane przez rankingi Egosoftu i Steam. Już wszystko jasne?

AP jest dodatkiem do TC i do działania wymaga zainstalowanego TC, ale o tym chyba jest już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie że niedostane tych osiągnięć czyli że nie bedzie możliwe ich odblokowanie czy że je odblokuje ale tylko do rankingów się nie klasyfikuje ?? Zauwarzyłem też że jak opalm gre z pliku X3AP_n.exe to gra mi szumi problem znkia kiedy albo odinstaluje K-Lite_Codec_Pack albo kiedy zmienie nazwe na X3AP.exe . Niestety kiedy wersją bez stimową prubowłem uruchomić sejwa zapisnego wersją steam to gra crashing zrobiła co dziwniejsze crashin nastąpił też kiedy ponownie wersją stemowa prubowałem go odpalic teraz pobieram ponownie plik w celu naprawy tego felera . Mam nadzieje że save potym zadziała . Pytanie czy crash save był spowodowany tym że wersja stemowa to 3,1 a wersja nie stemowa to 3,0 czy może tym że w katalogu gry Zostawiłe oby dwa lanchery gry , temu niestimowemu dałem nazwe X3AP.exe a stemowemu X3AP .exe ( pomiedzy nazą a kropką wstawiłem spacje ) . Wydawało się to rozwiązywać problem szumu . Ale chyba łatwiej bedzie zrobic wstawke AP do starej zwykłej wersj TC i miec dwie wersje obok siebie wersje nosteam i steam . Pytanie czy musze przekopiowac tylko zawrtość folderu addon z jego podfolderami + X3AP nie stimowego czy coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem na 100%, ale chyba osiągnięć też nie będzie.

Powinno wystarczyć skopiować sam katalog AP i exeka, ale bezpieczniej zrobić kopie całego katalogu TC+AP. Plików nosteam zmień nazwę na prawidłową, czyli nadpisz oryginalny steamowy plik exe.

Jeśli chcesz grać w dwie wersje gry na raz, to pamiętaj aby nie pomylić zapisów sav. Był kiedyś manager do plików sav pozwalający grać w kilka wersji gry i podmieniajacy pliki sav.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dla tych co lubią zliczanie godzin spędzonych przy grze. Zainstalowałem AP klasycznie przez steam, doinstalowałem X3 Rebalance Mod, exe podmieniłem na tego nosteam ale nazwa pliku ze zwykłego.

Wszystko działa, steam nawet sprawdzał integralność ale nie zepsuł gry. Savy na dysku, zlicza godziny na Steam i na Raptr. Nie dam głowy czy będą działać osiągnięcia , ale podejrzewam że nie 😉, narazie gram za krótko i na jakimś profilu od XRMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlicza ci czas, bo nadal grasz na Steamie. Sprawdzenie integralności podmienilo ci exeka na wersje Steam. Chcesz grać bez steama, na grze zainstalowanej w katalogu programu Steam, to musisz zostawić nie zmieniona nazwę exeka i z niego uruchamiać grę lub przenieść cały katalog Terran conflict z katalogu Steam do innego dowolnego katalogu na dysku, dodać exeka nosteam i zmienić mu nazwę na nazwę pliku oryginalnego, nadpisujac ten oryginalny.

Poprawnie zainstalowana wersja no Steam nie ma żadnej komunikacji że steamem, nie są więc liczone czasy ani osiągnięcia.

Po zainstalowaniu moda lub skryptu na wersji Steam też nie są liczone osiągnięcia, bo one dotyczą tylko czystej gry.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Aby pobierać pliki ze strony Egosoftu należy zarejestrować swoją grę.

Na naszym forum nie udostępniany plików dostępnych tylko dla legalnych użytkowników gry. Kolejny taki post zostanie skasowany i zostanie wyciągnięte konsekwencje wobec użytkownika forum.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było na forach, że o nielegalne pliki, gry i rzeczy nie można się było pytać, teraz nawet o legalne nie można ?

do czego to doszło... 😉

A tak na poważnie to dzięki za podpowiedź, znalazłem w profilu "Update Steam link", wreszcie się udało gry zarejestrować i pobrało 3.1a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było tak, że gdy ktoś miał problem z legalnie zakupiona grą lub inną rzeczą, to zwracał się do producenta, który w ramach gwarancji naprawiał, wymieniał lub udzielał pomocy w kwestii poprawnego działania zakupionego towaru. Ty nie prosiłeś o pomoc w rozwiązaniu problemu pobrania pliku, tylko od razu chciałeś otrzymać plik od innych graczy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem ze sciągnięciem pliku Albion Prelude nosteam. Posiadam konto na Egosoft to jednak mnie blokuje przed jego sciągnięciem.

Grałem w ta grę dawniej rozbudowaną o XRM i ponownie chce do niej wrócić rozbudowaną o XRM i skrypty.Gra Albion Prelude i Terran Coflict całkowicie legalna kupiona na Steame, Boje się ze Stem cos mi tam nagrzebie i cala robota na nic.Może trzeba ja zarejestrować ale nie wiem bo mam już konto przypisane do IP Komp. i żadnych zmian na koncie tam nie mogę dokonać.Może ktoś mi wyjaśnić jak ją zarejestrować by było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...