←  X2: The Threat

X-universe Database

»

poszkodowany sprawcą wypadku?

Jamba- zdjęcie Jamba 27 mar 2012

Cześć
dziś zauważyłem w X2 irytującego bug'a, ale najpierw podkład fabularny :)
otóż, kompletowałem sobie "ekwipunek" do mojego M2 [ktore zamierzam kupic za jakies 20 mln kredytów do przodu, czyli okolo 3 godzinki gry ;p] i zauwazylem wytwornie osłon 125MW z pełnym magazynem tj. 2 sztuki ^^.
Takie okazje są u mnie żadkością, nie wiem jak u was, gdy trzeba zdobyć 5 takich osłon, 2 naraz to rarytas.
Wymyśliłem (chyba jedyny słuszny) sposób jak zatrzymać te osłony w fabryce tj. zeby nikt mi ich nie kupil i nie wywiózł!
"Stanąłem" sobie moim Rybołowem metr od doku "brzuchem" do stacji - tak by nikt nie mogl wleciec, zakladajac ze nikt nie bedzie wylatywal.
Po niecalej minucie [bez SETA] zjawil sie potencjalny kupiec, a wiec mialem szczescie ze zdazylem :]
... i... rozpoczął dokowanie... okej, myślę sobie, podleci blizej i bedzie mnie probowal minąć czy cokolwiek :/
taaaa... wpieprzył się we mnie jakby mnie nie było wogóle i teraz najlepsze:
"Jeśli nie przestaniesz strzelać, będę zmuszony wezwać posiłki!"
Oh, really?!?
<drugi raz sie we mnie wpie*dala>
"Przykro mi, że to zrobiłeś, wzywam wsparcie myśliwców."
No ku*wa jego mać, od kiedy poszkodowany w kolizji jest jednocześnie jej sprawcą? ;/
musiałem obyć się bez okazyjnej ceny za osłony, wczytać save [na szczęście przewidziałem taką okoliczność i tuż przed całą przygodą zrobiłem zapis] i lecieć za kupcem by te same oslony kupic drożej, ale na szczescie jeszcze w tym samym sektorze uff ;p

i teraz, czy jest jakis sposob, patch czy cokolwiek by zapobiec podobnym sytuacjom :/?
Odpowiedz

Riess- zdjęcie Riess 27 mar 2012

Dobrym pomysłem jest trzymać ts'y na takich stacjach tylko po to aby kupować sprzęt gdy tylko się pojawi.
Odpowiedz

<GM>- zdjęcie <GM> 28 mar 2012

Sądzę, że w czasie kolizji ze statkiem, twój statek w pewien sposób się przesuwa, lub zmienia się jego pole kolizyjne. spróbuj odlecieć około 100 metrów niżej tak aby cały czas być w punkcie kolizyjnym z innymi statkami
Odpowiedz

Jamba- zdjęcie Jamba 28 mar 2012

Użytkownik <GM> dnia 28 marzec 2012 - 18:33 napisał

Sądzę, że w czasie kolizji ze statkiem, twój statek w pewien sposób się przesuwa, lub zmienia się jego pole kolizyjne. spróbuj odlecieć około 100 metrów niżej tak aby cały czas być w punkcie kolizyjnym z innymi statkami

nie bardzo rozumiem..
może zobrazuję całą sytuację screenami
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Odpowiedz

Gleaves- zdjęcie Gleaves 28 mar 2012

Rozkaż jakiemuś myśliwcowi/ts dokować i zobacz w którym miejscu obraca się w miejscu aby obrać wlot do stacji jako kierunek, a potem postaw swojego rybołowa w tamtym miejscu, powinno zadziałać (statek lecący w tamten punkt będzie w nieskończoność zmieniał kurs aby uniknąć kolizji.) Co prawda nigdy tego nie próbowałem ale taki sposób blokady powinien zadziałać :)
Odpowiedz

Riess- zdjęcie Riess 29 mar 2012

Gra w momencie kolizji zawsze uznaje gracza za winnego, zaś AI specjalnie nie zależy na unikaniu zderzeń. Takie pójście na skróty przez Egosoft.
Odpowiedz

Jamba- zdjęcie Jamba 29 mar 2012

każda gra ma jakieś swoje wady, widocznie jest to właśnie jedna z wad x2 :/ szkoda, bo do tej pory ciężko było mi się dopatrzyć jakiejś poważnej. A jak wygląda podobna sytuacja w x3? Wiem że troche offtop ale ten problem jest juz zamknięty.
Odpowiedz

Gleaves- zdjęcie Gleaves 29 mar 2012

Riess, co do obwiniania gracza to prawda ale gdy leciałem moim niszczycielem przez sektor wszystkie mniejsze statki próbowały mnie wyminąć, więc jednak unikają.
Odpowiedz

HanSolo- zdjęcie HanSolo 30 mar 2012

Niestety, moje niszczyciele w x2 niszczą wszystkie jednostki które lecą wzdłuż moim kursem... taranem.
Odpowiedz