Skocz do zawartości

Asus X53TA (A6-3400 1.4-2.3GHz / Radeon HD6720G2 1GB)


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w tym miesiącu kupno laptopa, którego krótką specyfikację umieściłem w temacie. Procesor planuję kręcić do 2.3/2.5/2.7 ewentualnie 3.0GHz za pomocą K10stat lub Fusion Tweaker'a. Co do grafiki to nie jestem pewien czy MSI Afterburner pójdzie do boju 😀 Waham się :/ ...

Natomiast do was mam pytanie, czy na tym sprzęcie X3:TC pójdzie mi o wiele lepiej niż na obecnym (Pentium 4 2.8GHz/ Radeon 9600PRO 256MB/ 1280 RAM) oraz czy ktoś z was może mi tak "unaocznić/ określić) jak dużej mogę się spodziewać różnicy w wydajności?? Na + albo - ...

Dokładniejsza specyfikacja jest tutaj: http://www.x-kom.pl/p/74682-notebook-laptop-15,6-asus-x53ta-sx170v-a6-3400m-6gb-640-dvd-rw-7hp64.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chodzi ci na obecnym, Ale mi na HP pavilon dv5, Procesor 2x2 GHz 2 Mb i z kartą Geforce 9800 z 512Mb i 3 giga ramu (z systemem vista, mulator wszystkiego co się da) chodziły X-y, Crysis (tylko na średnich), Gta 4 (na średnio niskich ;p), Mass Efect 2. Tobie powinno jeszcze lepjej wszystko chodzić.Więc myśle że spokojnie ci będą X-y śmigać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w lapku jest problem z chłodzeniem, z podkręcaniem bym się nie bawił, ale skoro w tym modelu podkręcają (domyślam że ci ludzie się też na tym znają 😀) to widać parametry na to pozwalają. Niby jest zasada że laptopy nie nadają się do grania. Gdy ja kupowałem swojego laptopa za 3.600 3 lata temu. I przez te 3 lata nie było problemów z grami, Tylko GTA 4 musiałem GameBostera instalować żeby płynność poprawić, wszelkiej maści MassEfecty, Crysisy, Skyrimy chodziły z tym że tak na średnich detalach. Jeśli jednak masz możliwość inwestować w stacjonarke zamiast laptopa to kup poprostu mocnego PC, jeśli potrzebny ci mobilny sprzęt z możliwoscią pogrania, to lapek którego podałeś też jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk, dokładnie potrzebny mi mobilny i w miarę mocny sprzęt, na którym sobie pogram 😀 A tak OT, to oprócz X3:TC będzie to Sins of a Solar Empire, AvP2: Primal Hunt no i Mineraft 😀 Planuje też kupno Skyrim albo ANNO 2070... Wiem, że w tych dwóch to na testach benchmarkowych medium testerzy dawali, ale jak dam HIGH i wyłączę antyaliasing, to chyba też będzie ponad 30 FPS (mam nadzieję) 😀 Nota bene, mógłbym dozbierać na X53SV, albo nawet N55SF, ale mi się nie chce 😀 Kusi Mnie trochę oferta T-Mobile, z Acerem 5755G albo Asusem K53TK (który to ma podobną konfigurację do tego X53TA za 2149, ale ma jednak 320GB dysku tylko i 4GB ramu). Lecz, chyba jednak zdecyduję się na tego X53TA 😀 W każdym bądź razie sprzęt będzie jeszcze w lutym, najdalej 16 marca 😀 A stacjonara rodzina sobie weźmie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym laptopie troche mi Radeon nie pasuje, zawsze jakieś problemy sprawiają. Jeśli masz możliwość dozbierać sobie kasy na mocniejszy sprzęt to z perspektywy czasu wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, bo odsuwasz problemy z wydajnością na jakiś czas. A w skyrimie jeśli lapiej już dać na medium wszystkie efekty i teksturki a odległość wyświetlania zwiękrzyć 😀. Tak czy inaczej nie liczył bym na szaleństwa z grafiką. W laptopach lepiej ustawiać wszystko na medium nawet jeśli teoretycznie maszynka pozwala na więcej, zmniejszasz w ten sposób eksploatację sprzętu. Pozatym podstawowa jest w laptopie na którym masz zamiar grać podstawka chłodząca, albo moja metoda gdy nie było mnie na taką stać, pod tylne odnuża laptopa kładłem takie metalowe opakowania z polopirynek. Dzięki temu wlot i wylot świerzego powietrza znajdowały się w górze i pozwalało to na dobrą cyrkulację powietrza dla chłodzenia 😀. Nie wiem czy nie przekombinowałem ale wydaje mi się że jest w miare zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk, z tego co się orientuję to z chłodzeniem w tym ASUSie nie jest źle 😀

Tutaj jego recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K53TA.64527.0.html

A tutaj modelu HP, który jest "siostrzaną" wersją X53TA (z konkurencyjnej stajni) z trochę lepszą grafiką: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Pavilion-dv6-6b15ew.67276.0.html

Popatrz na temperatury obu laptopów pod obciążeniem najpierw a potem na temperaturę HPeka po kręceniu 😀 DLATEGO właśnie myślę o Tym ASUSie, bo było nie było, ASUS mając lepsze chłodzenie też powinien się tak dobrze kręcić 😀, a jedyne co Mnie martwi i jeszcze wstrzymuje, to ten dual HD6720G2 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP standardowo się mocno grzeją, ale do tych temperatur które podali w serwisie dodaj sobie jeszcze tak do 7 stopni C. Jak maszynka troche pochodzi to prawie na kazdym laptopie można jajka smażyć ( w sumie dla studenta to plus 😀). Dodatkowo na zasilacz można sobie kłasć jakiś mały radiator, na początku to nie ma znaczenia ale po roku zasilacz się grzeje jak 7 piekieł. Poczytaj sobie troszkę o użytkowaniu z laptopa jesli chcesz na nim grać, to ci zwiękrzy komfort i jego żywotność. Ludzie często robią głupie rzeczy (np. grają z laptopem na kolanach, nie ma to jak obciażyć maszynke i zadusić jej chłodzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...