Skocz do zawartości

Problem z wyszukiwaniem


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Wy, ale ja mam ogromne problemy z wyszukiwaniem na forum. Np wpisująć słowa "automatyczna dostawa" wyszukiwarka w ogóle nie zwraca wyników, a moim zdaniem powinna bo na pewno na forum padło słowo dostawa lub automatyczna... Problem pojawił się po zmianie silnika na nowy chyba coś nie tak jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dostawie nikt nie pisał? 😀 nie przesadzaj, wyszukiwarka powinna zwracać wynik obu słów, a zobacz że przynajmniej mi gdy bedąc na stronie głównej i po wpisaniu dostawa w wyszukiwarce forum zwraca tylko mój temat czyli nowy, a te które były napisane przed zmianą skryptu pomija.

EDIT:

W dniu 5.02.2012 o 20:51, Riess napisał:

Zamiast pisać dostawa wpisz dostaw*, to wyszuka i "dostawa" i "dostaw" i "dostawy".

Zawsze można też wpisać "site:xudb.pl Automatyczna dostawa" w google dla bardziej zaawansowanego szukania.

Zobacz ile google zwraca wyników site:xudb.pl dostawa xudb a forumowa wyszukiwarka tylko mój nowy temat, tak nie powinno być 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznasz że beznadzieja, od tego jest wyszukiwarka by indeksowała słowa nawet te które występują w co drugiej wiadomości. Wiadomo przecież że nikt nie będzie wyszukiwał słowa np. "jestem" 😀

Nie ma żadnej opcji zmiany tej liczby procentowej?

A po drugie to pisałem też o tym że wyszukiwarka indeksuje nowe tematy, a stare traktuje jakby w ogóle ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyszukiwarka działa tak a nie inaczej, bo niestety nie każdy jest google i ma moc obliczeniową aby masy tekstu przeszukiwać.

A skoro już o google mowa, to przeszukanie XuDB dla "automatyczna dostawa" zwróciło "aż" 6 wyników, z czego żaden nie jest prawidłowy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2012 o 22:30, Riess napisał:

Ta wyszukiwarka działa tak a nie inaczej, bo niestety nie każdy jest google i ma moc obliczeniową aby masy tekstu przeszukiwać.

Riess mylisz się bo na innych forach działa ona normalnie, nie wiem co jest ale nie wyszukuje wszystkiego co macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2012 o 11:45, Samotny napisał:

Riess mylisz się bo na innych forach działa ona normalnie, nie wiem co jest ale nie wyszukuje wszystkiego co macie.

Jeśli masz jeszcze jakieś frazy których nie możesz znaleźć, napisz je tutaj, sprawdzimy co jest nie tak.

Frazy "automatyczna dostawa" nie znalazło na XuDB nawet Google, więc oczywiste jest że szukarka forumowa również tego nie znalazła. Bot Gugla ma takie samie uprawnienia do czytania jak userzy, więc powinien katalogować treści dostępne userom.

Wiadomo, z pustego Salomon nie naleje. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...