Skocz do zawartości

FAQ X3: AP


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

0. Czym jest X3: Albion Prelude?

Nie odpowiem Wam na to pytanie, gdyż najbardziej podstawowe informacje nt. tego tytułu znajdziecie w temacie poświęconemu bezpośrednio grze.

1. Czy każdą z dostępnych na początku postacią, można zacząć główny wątek w grze?

W X3: Albion Prelude kampania fabularna jest dostępna tylko dla profilu Argon Peacekeeper.

Profil Terran Commander jako taki nie posiada fabuły i umożliwia tylko prowadzenia działań wojennych przeciwko Argonom.

Dostęp do Wojny (czyli do skryptu RRF) mamy tylko na dwóch profilach: Argon Peacekeeper i Terran Commander. Na pozostałych profilach nie ma fabuły i Wojna została ograniczona, tak aby nie przeszkadzać w swobodnym budowaniu imperium gracza.

2. Jakie skrypty współpracują z AP?

Większość skryptów pisanych pod TC będzie działać z AP, a te ktore nie działają będą zapewne konsekwentnie aktualizowane.

Ważne: skrypty i mody należy instalować w podkatalogu addon. Znajdują się w nim katalogi script oraz t, tam odpowiednio należy kopiować pliki skryptów.

  1. tutaj znajdziecie listę przetestowanych skryptów,
  2. tutaj oficjalnego bonus packa,
  3. link do plugin managera.
3. Czy Albion Prelude posiada polską wersję językową?Pudełkowa wersja gry ma ukazać się dopiero na początku przyszłego roku i na razie nie wiadomo kto będzie polskim dystrybutorem.

Póki co ekipa XUDB fanowsko spolszcza pliki językowe AP, zaś konkretniejsze informacje znajdziecie w tym wątku.

4. Jakie nowe statki zostały dodane do gry?

Nasz niezawodny Yacek w tym temacie wrzucił fotki ze statkami z Albion Prelude. Warto się przyjrzeć nowym maszynkom.

Kilka z nich jest dostępnych w stoczniach. Pozostałą być może spotkamy (dostaniemy) w fabule. Ale to może się wkrótce zmieni.

5. Czym różnią się ustawienia "View distance" w opcjach graficznych?

  1. Low: odległość rysowania obiektów jak w TC z włączoną automatyczną kontrolą jakości,
  2. Medium: odległość rysowania obiektów jak w TC z wyłączoną automatyczną kontrolą jakości,
  3. High: odległość rysowania obiektów do 100km,
  4. Very high: odległość rysowania obiektów do 500km i wyższe detale modeli.
6. Kupiłem polskie wydanie X-Antologia. Czy uprawnia mnie to do dostania darmowej kopii X3: Albion Prelude na Steamie?

Niestety, ale polski wydawca zawalił sprawę i X-Antologia to nie jest to samo co X-Superbox. 😉 W naszym wydaniu kompletnie nie pomyślano o wsparciu Steama i kluczyków na niego, więc nie ma żadnych szans, aby za darmo uzyskać dostęp do AP. Za to zakupione samodzielnie X3: Terran Conflict można bezproblemowo zarejestrować na platformie Steam i następnie dokupić tylko AP.

7. Czy aby pograć w Albion Prelude potrzebny jest Steam?

Na razie tak. Dodatek jest obecnie dostępny tylko za pośrednictwem platformy Valve, zaś na początku 2012 roku ma pojawić się wersja pudełkowa. Czy także i ona będzie wymagała rejestracji na Steamie? Tego aktualnie nie wiem, ale postaram się dowiedzieć.

8. Czy zapisane stany gry z Terran Conflict są kompatybilne z Albion Prelude?

Nie.

9. Czy AP można wykonywać fabuły z TC?

Nie, nie można. Tak samo jak w TC nie można wykonać fabuły AP.

10. Nie działają mi skrypty i spolszczenia, dlaczego?

Warto zainstalować Plugin Managera, jednak niektóre skrypty trzeba wgrać bezpośrednio do katalogu z grą. Należy to zrobić i wejść do Steam/steamapps/common/x3 terran conflict/addon i wrzucić wszystkie wymagane pliki do katalogu t lub scripts lub types.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I o to chodziło Moskit. Wielkie dzięki.

Co do profili startowych:

Fabuła dostępna jest tylko na jednym profilu, tak jak piszesz.

Dostęp do Wojny (czyli do skryptu RRF) mamy tylko na dwóch profilach: Argon Peacekeeper i Terran Commander. Na pozostałych profilach nie ma fabuły i Wojna została ograniczona, tak aby nie przeszkadzać w swobodnym budowaniu imperium gracza.

Co do nowych statków, tylko kilka z nich jest dostępnych w stoczniach. Pozostała być może spotkamy (dostaniemy) w fabule. Ale to może się wkrótce zmienić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie właśnie profilem: nostalgic Argon - przyjąłem misję zniszczenia jakiegoś pirackiego statku i po jego zniszczeniu o dziwo dostałem polecenie dotarcia do sektora M148 w celu zaciągnięcia się do oddziałów w wojnie terrańsko-argońskiej a to mi wygląda na początek fabuły głównej(czyżby każdym argońskim profilem można rozgrywać fabułę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2011 o 16:45, boatryk napisał:

Gram sobie właśnie profilem: nostalgic Argon - przyjąłem misję zniszczenia jakiegoś pirackiego statku i po jego zniszczeniu o dziwo dostałem polecenie dotarcia do sektora M148 w celu zaciągnięcia się do oddziałów w wojnie terrańsko-argońskiej a to mi wygląda na początek fabuły głównej(czyżby każdym argońskim profilem można rozgrywać fabułę?)

Prawdopodobnie jest tak, że na pozostałych profilach wojna nie jest ciągle rozgrywana i można rozpocząć działania wojenne właśnie dopiero po przyjęciu odpowiedniej misji. Jednak nie jest to kampania fabularna, a jedynie mozliwość wzięcia udziału w wojnie argońsko-terrańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2011 o 20:56, Szakal napisał:

Jakiś mały tips co i jak ?

Mapa Scorpa. 😉

Giełdy Handlowe to specjalne stacje. Najbliżej będziesz miał do sektora Nyanas Hideout - Argońska Giełda, lub PTNI Headquaters lub Grand Exchange - Teladiańskie Giełdy.

Polecam Teladiańskie, aby otrzymać dostęp do Argońskiej Giełdy musisz wybudować min jedna stację w ich sektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2011 o 22:09, Szakal napisał:

Problem w tym ze jak instaluje mapę Scorpa to mam wyłącznie readtext. Zainstalowałem tak jak pisze w F.A.Q.

Jakim FAQ? Ogólnym czy AP? AP wymaga instalacji skryptów w jego katalogu.

W jaką wersję językową grasz?

Spolszczenie zainstalowałeś? Odpowiednio?

Piszcze więcej szczegółów odnośnie problemów, nie wróżę z fusów.

I jeszcze jedno: piszcie w odpowiednich tematach. To jest temat FAQ, mapa Scorpa to skrypt, jest temat o skryptach dla AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3:AP + Spolszczenie

Scorp 1,2,3,9 + Spolszczenie

Pliki z Script do katalogu gry /script to samo z t

Pliki z Bonus Script do katalogu gry /addon/script to samo z t

Ewentualnie dało by rade napisać nowe F.A.Q. z instalacja Mapy do X3:AP jeżeli są takowe różnice w instalacji.

Pozdrawiam Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2011 o 22:43, Szakal napisał:

X3:AP + Spolszczenie

Scorp 1,2,3,9 + Spolszczenie

Pliki z Script do katalogu gry /script to samo z t

Pliki z Bonus Script do katalogu gry /addon/script to samo z t

Ewentualnie dało by rade napisać nowe F.A.Q. z instalacja Mapy do X3:AP jeżeli są takowe różnice w instalacji.

Pozdrawiam Sz.

Pliki ze script tak samo jak pliki z bonus script do katalogu /addon/script

Spolszczenie z Mamuta do do katalogu /addon/t -wypakować najpierw z archiwum oczywiście.

I jeszcze jedno (tez jest o tym w FAQ) jeśli pojawiły się readtexty w sterowanie/interfejs to podmiana/zmiana pliku tekstowego ich już nie zlikwiduje, jeśli będziesz uruchamiał grę z save zapisanego po zobaczeniu readtextów. Aby je zlikwidować należy uruchomić grę z tego sav, który był zapisany tuz przed instalacją skryptu powodującego readtext, lub rozpocząc nową grę.

Na aktualizację FAQ głównego brak czasu, jak instalować skrypty w AP jest opisane w FAQ dla AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...