Skocz do zawartości

Bonus Pack dla AP


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępny jest do pobrania nowy Bonus Pack dla AP oznaczony numerem 5.1.00

Pobrać go można z tego adresu: http://www.egosoft.com/download/x3ap/bonus_pl.php

Zawartość BP:

- Commercial Agent

-Commodity Logistics Software MK1

- Commodity Logistics Software MK2

- Dockware Manager

- Hephaistos Corp. Station Building Service

- Missile Defense Mosquito

- Turbo Boost

- MK3 Blacklist Manager

- Satellite Early Warning Network

- Turret On/Off Hotkey

Jak widać są to wszystko znane z TC skrypty.

Tłumaczenie BP dostępne jest Mamucie. Zawiera plik 0010-L048.xml, który jest plikiem tekstowym BP. Tłumaczenie jest kompletne. Link do tłumaczenia: http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_405_x3-ap-bonus-pack-5.1.00-dla-ap.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, z tego co widzę, to BP dla AP zawiera te same, stare skrypty Lucike, jakie zawierał BP dla TC.

Tworząc nowy BP dla AP Egosoft mógł się pokusić o uaktualnienie zawartych w nim starych skryptów, widać nikomu się nie chciało, a szkoda.

Tak więc sens instalowania BP znów traci na wartości (no chyba że komuś zależy na tym aby nie mieć znacznika *modified*), skoro wszystkie skrypty można instalować osobno, a część z nich jest dostępna w nowszych wersjach.

Dla przypomnienia, najnowsze wersje skryptów Lucike dostępna jest na tej stronie: http://www.xuniversum.info/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yacku czy instalując ten oficjalny bonus pack z pierwszego postu blokuję sobie osiągnięcia steam? Gram teraz właśnie z takim celem, żeby zrobić jak najwięcej osiągnięć steam, więc zależy mi na tym, żeby się nie odciąć od tej opcji. Z drugiej strony przynajmniej część skryptów ułatwiłoby mi nieco grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Dla mnie to bez znaczenia, ale BP nie powinien zmieniać statusu gry na *modofied*. Taka jest idea BP. Z drugiej strony, przy BP dla TC, ktoś pisał, że jeden ze skryptów w nim zawartych, przy pewnych jego konfiguracjach zmienia ten status. Chyba chodziło o Przedstawiciela Handlowego (CAG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2012 o 15:34, Yacek napisał:

Chyba chodziło o Przedstawiciela Handlowego (CAG).

Chodziło o automatyczne nadawanie nazw statkom które przypisujemy do CAG/CLS

Ten błąd juz dawno jest poprawiony. Można BP instalować i nie ma możliwości aby

pojawił się znaczek **modified**. Jeśli jest, to z pewnościa nie przez bonus pack.

Osiągnięcia na steamie działają normalnie z BP.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu Bonus Packa i odpaleniu gry dostaję 5 komunikatów, że brakuje plików językowych (The language file of - tu nazwa skryptu - does not exist). W opcjach gry (sterowanie->interfejs->rozszerzenia) na samym końcu figurują tylko trzy readtexty o nr 1506-1, 1506-1000, 1507-1. Nie pomogła ręczna weryfikacja plików gry na steamie stąd wniosek, że nie ma tłumaczenia plików bonus packa. Zwłaszcza, że jeśli zmieni się wersję językową (z 48 na 44) problem znika, i można w rozszerzeniach znaleźć 6 pozycji dla przypisania klawiszy poszczególnym skryptom. Przed update'em gry skrypty bonus packa także były po angielsku, ale nie gryzło się to z ustawieniem gry na język polski. Czy da się ten problem naprawić, czy pozostaje grać w wersji ang?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszego posta do końca.

Potem pobierz spolszczenie AP i wypakuj z niego polski plik BP.

Po instalacji spolszczenia BP musisz wczytać grę z save sprzed instalacji BP inaczej nie pozbędziesz się readtextów w sterowanie-interfejs.

O tym że oficjalnie BP nie zawiera polskiej wersji mogłeś dowiedzieć się również ze strony gdzie pobiera się BP, na samym dole, tuż nad przyciskiem Download pisze:

Available languages: English, German, French, Italian and Russian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co ja bym bez Was zrobił? Biedny miś 😀 Ale żeby zrekompensować zawracanie gitary to podzielę się pewnym malutkim odkryciem: kiedy zmieniłem język gry z polskiego na ang, angielski BP zadziałał bez zarzutu. Zrobiłem save dokując do stacji. Wyłączyłem grę. Ściągnąłem z mamuta spolszczenie do BP (plik 0010-L048), wgrałem gdzie trzeba, zmieniłem znowu język gry (lang.dat z 44 na 48), włączyłem grę i wczytałem ostatniego save'a. Readtextów nie ma 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wielką prośbę. Zmieniłem komputer i zgubiłem hasło do Mamuta. Poniewż nie pamiętam nicka pod którym tam występowałem nie mogę go odzyskać. Nie mogę także ponownie się zarejestrować, bo mój mail już jest w bazie. Gdyby ktoś mógł przesłać na mój mail spolszczenie do bonus pack dla TC i AP.

pozdr

mój mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Dla zainteresowanych zaktualizowaniem skryptów BP do nowych wersji

/ uprzednio odinstalowując oryginalnego BP oraz usuwając 0010-L048.xml,/

Cytat

Locations for updated versions of Bonus Pack tools

« on: January 24, 2014, 05:41:31 PM »

Wersji PL poszczególnych skryptów składowych szukać na http://www.mamuthq.net.pl/ lub

...zrobić samemu. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.06.2014 o 14:57, LeWaR napisał:

BP nie warto instalować. Są nowsze wersje tych samych plików.

Właśnie po to, między innymi podałem linka Locations for updated versions of Bonus Pack tools bo TAM każdy znajdzie odnośniki do tego o czym mówisz. [ nowe wersje skryptów ]

Z tym (skoro już się odezwałeś) , że nie wszystkie są w PL - L048 .......więc będą readtexty. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do skryptu Hephaistos to masz w jego temacie podane zmiany jakie wprowadzają kolejne wersję. Są to poprawione błędy, więc, chyba rozumie się samo przez się, że lepiej mieć najnowszą wersję tego skryptu.

Co zaś tyczy się skryptów CA i CLS to sądząc po readtextsch jakie pojawiają się po instalacji najnowszej wersji skryptów bez aktualizacji tłumaczenia, to doszło trochę nowych rozwiązań, rozkazów itp. Chcesz wiedzieć jakich? Zaglądnij na stronę autora tych skryptów, odszukać dany skrypt i przeglądnij log zmian w kolejnych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...