Skocz do zawartości

Nazwy własne statków


littlekiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że wersja gry nie ma nic do rzeczy, nazywać własne statki można zarówno w X3R jak i w TC w ten sam sposób.

Dlatego jestem za połączeniem obu tematów w jeden.

A co do nazw, to oczywiście są skrypty (CLS, ADS itp), które same zmieniają nazwy naszych statków wg. wzorca. Ale o o to chodzi w tym temacie, tylko przede wszystkim o nazwę statku, którym latamy.

Mnie już to się znudziło (nazywanie) i ograniczam się tylko do usuwania przedrostka "Twój".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie te tematy się różnią (Poza różnicą TC-R).

Ten temat jest raczej o nazwie statków kluczowych* i rzadkich które w nazwie zawierają coś co jest prawdziwą nazwą własną jak na przykład "Elisabeth", "Ragnarok". "Valhalla" to raczej nazwa klasy, a nie jednostki.

(Mam na myśli okręty flagowe, naprawcze, rakietowe itp)

A Tamten temat był bardziej o nazywaniu tych raczej mniej znaczących statków jak transportowce i myśliwce eskortowe.

Coś w stylu: "M.T.A.E. Transporter energetyczny HUB".

Wprawdzie jest to poniekąd nazwa własna ale konstrukcją bardziej przypomina ID statku i ma cel raczej porządkowy niż estetyczny lub sentymentalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma różnicy. Pytanie było jak nazywacie swoje statki. Ktoś ulubionego M7 (lub cokolwiek innego) nazywa "Pluszaczek", ktoś inny "Killer". I o to chodziło, aby pochwalić się tymi nazwami. To, że odpowiedzi zboczyły na temat nazw statków przypisanych do stacji i nazywanych wg jakiegoś klucza, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2011 o 18:46, Volvez napisał:

Jak temat zostaje "zboczony" to trzeba go naprostować. Sęk w tym, że piaskownica jest po to żeby Off Topować.

Więc niech sobie będą dwa tematy.

Tamten i tak był już dość stary.

Ale odpowiedzi nadal dotyczyły własnych nazw statków, nie ma więc co prostować.

Stary, ale jary, wystarczyło go tylko odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja zwykle swojego Tytana MkIII zwykle nazywam "Pogromca", Pogromcę zaś - "Tytan", tak dla jajec 😀 Novę zazwyczaj "Xenon Buster" lub "White Panther", Centaura "Anti-Enemy Corvette" lub "Silver Tiger". Ale dla każdego statku wymyślam sobie jakąś charakterystyczną, fajną nazwę. No chyba, że przygotowuję się do czegoś wielkiego, wtedy statki nazywam według poniższego wzoru:

[Nazwa operacji]-[Funkcja]-[Kolejny numer statku o tej samej funkcji w danej operacji]

Hmmm... Fajnie być pierwszą od końca września zeszłego roku osobą odpowiadającą w temacie zgodnie z jego przeznaczeniem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ohoho! Ale stary temat 😮

Niemniej nie oprę się chęci pochwalenia się swoim systemem 😁

Jako że od xxx-dziesięciu lat używam nicka Kane (a spodobał się ludziskom na tyle że czasami dodaję wyróżnik _Edain) zatem w światach Wspólnoty istnieje i prężnie działa korporacja KaneCorp. Wszystkie obiekty w grze posiadane przeze mnie mają to w nazwie plus opis przeznaczenia (Tyczy fabryk, kopalni, stoczni itd). Flotę natomiast podzieliłem na KaneCorp Fleet (KCF) czyli flotę handlową i KaneCorp Navy (KCN) czyli flotę bojową. Standardowa zatem nazwa statku to np. KCF TL Orca (dla borońskiej orki) lub KCF TS xxWorker (dla statku obsługującego daną fabrykę - wówczas xx to skrót fabryki np Solar).

Flotka bojowa en masse to KCN plus typ plus model (np KCN BC Tyr albo KCN HF Nova), oznaczenia typów pobrałem z marynarki/lotnictwa wojskowego. Jedynie Kilka okrętów plus mój osobisty posiadają nazwy własne... do ciekawszych należą KCF TL Boulder Dash, KCN CA Pinokio, czy seria krążowników/pancerników nazwanych podobnie jak okręty z Andromedy, czyli KNC BC Andromeda Ascendant, KCN BC Crimson Sunrise itd....

aha... zapomniałbym o zwiadowcach 😮.. oni zawsze mają nazwy typu Where's My Home albo Can't Find the Way itp.... byle było śmiesznie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...