Skocz do zawartości

Homeworld


g371n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwi mnie że ta gra się tutaj nie pojawiła w swoim temacie.

X3 podoba mi się za to jak jest rozbudowany. Można w nim robić wiele rzeczy i to jest fajne. Jednak ma dla mnie jedną olbrzymią wadę. Kompletnie nie czuję w nim klimatu. ;/

Tak się zastanawiałem czemu Homeworld miał dla mnie niesamowity klimat który uwielbiam a którego brakuje w X3 i doszedłem do wniosku że to kwestia nieznanego. W X3 cały wszechświat jest odkryty i zamieszkany a w Homeworld robiło się skoki "gdzieś w wszechświecie" do zupełnie nieznanych miejsc w przestrzeni kosmicznej często bez planet. Misje polegały na naprawdę heroicznych wyczynach lub właśnie odkrywaniu nieznanego i tajemniczego. W X3 fabuła zdawała się być kompletnie wykastrowana z tej heroiki. Do tego X3 jest pozbawiony tajemniczości. Po za tym muszę przyznać że zupełnie nie podoba mi się wygląd kosmosu w X3 a te planety zbyt blisko siebie też są dla mnie rażące. O wiele więcej klimatu miał dla mnie kosmos w Homeworld.

A jak wy się na to zapatrujecie? Graliście w Homeworld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homeworldzie wszystko było owiane tajemniczością. Gdy człowiek pierwszy raz przechodził tą grę, to zawsze się zastanawiał, gdzie wyląduje po skoku.

Niestety, w dwójce rozp... to, wprowadzając ścigających nas Vaygrów, z którymi się nie walczyło. W H1 walka była taktyczna. Komp rzucał parę jednostek a ty przeciw temu wyrzucałeś kilka swoich, przystosowanych do walki. A w H2? Tu nie było czasu na taktykę. Błyskawicznie wykonywałeś cele misji i hop dalej, bo z tak absurdalnymi masami złomu, jakie rzucał na ciebie komp długo byś nie powalczył. Dodatkowo pozbawili cię możliwości skoku. Skończyłeś misję? Zapomnij o tym że pozbierasz resy, wynajdziesz wynalazki i uzupełnisz straty bo odrazu rzucaja cie do kolejnej, w której na dzień dobry musisz odpierać zalew złomu Vaygrów, i modlić się aby twoje niedobitki z poprzedniej misji wytrzymały do momentu uzupełnienia strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapomnij o tym że pozbierasz resy, wynajdziesz wynalazki i uzupełnisz straty bo odrazu rzucaja cie do kolejnej, w której na dzień dobry musisz odpierać zalew złomu Vaygrów, i modlić się aby twoje niedobitki z poprzedniej misji wytrzymały do momentu uzupełnienia strat.

I to jest właśnie piękno Homeworld. Podobnie było w Cataclysm i to dodawało niezłego smaku. Nie ma to jak bronić się resztkami ale ostatecznie dać radę i pójść dalej. Kiedyś też na to narzekałem ale w końcu musiałem przyznać że to było to za co tą grę uwielbiałem. Pamiętam jak pogrywałem w Cataclysm. Szczególnie jedna misja gdzie przylatywał Bentus (kiedyś ich zaatakowałem po czym zostałem pokrojony 😀). Jaka tam była sieka! A ja jak wieśniak nie mając co rzucić do walki i ledwo co broniąc samego siebie ale kuurde ile emocji! Misję w końcu przeszedłem. Nie tak jak chciałem ale co z tego? Miałem niezły ubaw ledwo broniąc swojego statku. 😀

Swoją drogą w H2 jest ponoć misja w której przeciwnik ma jakieś dwa razy więcej statków od ciebie. Słyszałem od jednego gościa że próbował edytować save i zwiększyć se liczebność swoich wojsk. Wszedł do gry i komp miał jeszcze więcej jednostek. Dokładnie 2x tych samych co gracz. Miał wtedy może z 200 ciężkich krążowników przeciwko sobie? Nie pamiętam ale wnioskuje że miał większe szanse bez edycji. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od H2. I może właśnie dlatego jedynki nie ukończyłem. Przyzwyczaiłem się do wygodnego interfejsu a nade wszystko do aktywnej pauzy, która pozwalała np. sprawdzić stan jednostek i wycofać te najbardziej uszkodzone. W jedynce tego nie było, więc dawszy po raz kolejny ciała wróciłem do dwójki.

A klimat gierka ma niesamowity. Nigdy nie zapomnę jak bardzo samotny poczułem się wtedy, gdy statek Bentusi dokonał samozniszczenia. I jeszcze ta muzyka...

Potrafiłem kończyć grę i od razu bez jakiejkolwiek przerwy zaczynać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! To najbardziej klimatyczna gra w jaką kiedykolwiek grałem. Muzyka naprawdę jest niesamowita. Ja się czułem samotny przez większość Cataclysma. To było jak odyseja kosmiczna jeśli nie lepiej. Z tym zaczynaniem bez przerwy to i ja tak miałem. Ten głód na te klimaty był nie do odparcia.

Aż chciałoby się zrobić moda do X3 w którym wszechświat naprawdę byłby kompletnym nieznanym ale tyle wiem o modowaniu... Co innego z jakąś ekipą a co innego samemu. Zdecydowanie brakuje mi umiejętności w tym zakresie. Douczyć się to nie problem ale samemu wszystkiego nie ogarnę.

Ciekawe czy ktoś jeszcze w to grał. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w H1 (bez Cataclism) i 2 . Rzeczywiście tajemniczy klimat jedynki był świetny. Tak jak i obrona własnych sił przed zniszczeniem... Jak pamiętam w 2 tajemniczość była dla mnie równie niemała, ale z drugiej strony zapamiętałem to że właściwie miałem "nieograniczone" fundusze... Kojarzę jakąś misję z tych gier gdzie rzeczywiście statków było 2 razy więcej, co najmniej-jednak one nie atakowały tylko je można było po kolei, pojedyńczo, wyciągać z "kręgu" wprost pod lufy fregat... Oj chyba znów zagram w oba H. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cytat

Zdobyłem tą grę w habitacie piratów

Bardzo proszę NIE pisać takich rzeczy na forum.

Cytat

No cóż twórcy sami zdecydowali, że nie chcą już zarabiać na tej świetnej grze...

Twórcy stracili prawa do swojej gry gdy zostali sprzedani to THQ. Na HW zarabiała tylko Sierra. Swego czasu udostępnili kod źródłowy HW1... i tyle. Dopiero rok/dwa temu Relic odzyskał prawa do IP Homeworld, ale trzeciej części ni widu, ni słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak widzę opinię ma gość dobre. Może niedługo sobie pogramy 😀

40zł za taką grę to wcale nie jest dużo 😀

Cytat

Twórcy stracili prawa do swojej gry gdy zostali sprzedani to THQ. Na HW zarabiała tylko Sierra. Swego czasu udostępnili kod źródłowy HW1... i tyle. Dopiero rok/dwa temu Relic odzyskał prawa do IP Homeworld, ale trzeciej części ni widu, ni słychu.

Trochę to pogmatwane, ale teraz ten kto ma prawa powinien udostępniać grę. Może HW1 ma brzydką grafikę (pewnie w roku 1999 była świetna;) ), ale HW2 nawet dziś nie wygląda najgorzej, a gra się świetnie 😀 W ogóle jest wiele fajnych, starych gier, których już się niestety nie sprzedaje 😀 Np. AvP2. Napisałbym o AvP2 więcej ale nie chcę offtopu robić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pierw stare:

A teraz nowe:

Co jeszcze:

- mechanizm budowania/dowodzenia kluczami myśliwców i korwet został przeportowany z H2 do H1.

- w multiku dostępne są rasy z H1 i H2, możliwe są bitwy Vaygrów przeciwko Kushanom, podobno mają być dostępne także "pomniejsze rasy": Turanic Raidersi i Strażnicy Ogrodu (nope, ale od czego są mody?).

- nie będzie nic z Cataclysma, którego źródła przepadły kiedy rozpadł się Barking Dog.

- Remastered to tak naprawdę 4 gry: klasyczny HW 1, klasyczny HW 2, Odświeżony singiel z kampaniami z jedynki i dwójki oraz multik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2015 o 17:59, gulip napisał:

Homeworld gra genialna. Ogromnie trudna. Do dziś nie przeszedłem jedynki gdzieś utknąłem.

Z doświadczenia wiem że jedynkę można przejść na dwa sposoby:

- piekielnie trudny gdzie trzeba pieścić wszystko większe od myśliwca i nonstop patrzeć na to ile RU's nam zostało.

- prościutki od trzeciej misji przejmując wszystko co się da używając salvage corvette, chociaż w bitwie o Hiigarę miałem 12 niszczycieli/cruiserów i ponad 70 fregat/multifregat jonowych i 15 fregat wsparcia a misja i tak była wyzwaniem.

W dniu 26.01.2015 o 17:59, gulip napisał:

Ale klimat, muza i voice acting to mistrzostwo świata.

Cóż, dla mnie opowieść z Homeworld 1 była jedyna w życiu. Nawet HW 2 to nie ta bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio multi i odświerzone kampanie uznajesz za osobne gry mimo iż każda z nich miała swój własny multiplayer? jak tak na to patrze to coraz bardziej zaczyna mi to wyglądać na chamski skok na kase "bo fani i tak kupią", a sama edycja to tylko zwykłe homeworldy z odświerzoną grafiką i modelami (co pewnie dało by się załątwić modem - homeword ma ich sporo, może i taki się znajdzie)

imo jedynie multi jako osobny moduł może uratować sprawę, jeśli faktycznie dodadzą w nim inne rasy poza higirami i vaygyrami i dużo mapek (tj. więcej niż te z H2 i H1), bo jak to będzie tylko wycięty multi z H2/H1 z podbitymi teksturami to sory ale z czym do ludzi? - cała reszta imo nie wiele warta, a jeśli jest już jakiś HD mod to wręcz nic nie warta

bardziej czekam na nową część niż tego odgrzewanego kotleta- jedyne co mi się zajebiście podoba to ta figurka: http://www.amazon.co.uk/Homeworld-Remastered-Collectors-EU-DVD/dp/B00K6ZUOQE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1422360626&sr=8-1&keywords=homeworld

ale cena z kosmosu - mam nadzieję, że nasrają tego, jak ubi SC blaclist (gdzie kolekcjonerki były po 60 zł) i szybko potanieje - 40-50 funciaków byłbym w stanie dać za samą figurkę

PS czy wersje pudełkową trzeba będzie przypisywać do steama?

PS.

http://pclab.pl/news61628.html

Cytat

Twórcy pozwolą na grę do ośmiu użytkowników na 23 mapach.

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/o-ku-a-panie-z-czym-do-ludzi-pl-ffffff

PS2

http://www.moddb.com/mods/homeworld-2-ultra-high-graphics/downloads/ultra-high-graphics

https://www.youtube.com/watch?v=6gj3afJHzgo

https://www.youtube.com/watch?v=lt7tDN2W3H8

cóż wszystko zależeć będzie od ceny - ale raczej kupię przy okazji tej zajebistej figurki, jak potanieje 😀 - póki co 27euro za modaHD to trochę sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...