Skocz do zawartości

X2 bonus pack - mam kłopoty


Nightmare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nigdzie na żadnym forum (z forum Egosoft'u włącznie) nie moglem znaleźć takiego wątku ani odpowiedzi więc pisze. A sprawa jest cholernie ważna. Konkretnie chodzi o ten All In One Bonus Package (v1.04.01) ze strony Egosoft'u

Otóż chodzi o to, że kiedy próbuję w menusach X2 dostać się do opcji tegoż bonus pack'u, nie mam normalnych nazw opcji tylko jakieś np. "ReadText-1502". To samo w nazwach statków AI które są z tegoż bonus pack'u. A przez to korzystanie z dodatków zaserwowanych w bonus pack'u jest praktycznie niemożliwe bo nawet niewiadomo gdzie i o co chodzi. Gram na patch'u 1.05 oczywiście i oczywiście w wersji polskiej. Niby instaluję wszystko poprawnie. Najpierw patch 1.4 do X2, później patch 1.5, a później dopiero bonus pack. Może coś robie nie tak? Albo mam jakąś skopaną wersję X2? nie mam bladego pojęcia o co tu może biegać

Bardzo was prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Bonus Pack do X2 nie posiadał oficjalnej wersji PL.

Było kiedyś nieoficjalne spolszczenie BP, ale zaginęło w pomroce dziejów. Jeśli ktoś takowe jeszcze posiada, może by się podzielił z innymi (wystawię na Mamuta).

BP dodaje plik 440003.xml do katalogu t, zmień go na plik PL zgodnie z tym co pisze w FAQ#12. Będziesz miał zamiast readtextów teksty po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Teraz wszystko jest normalnie. A właściwie prawie wszystko bo jeszcze mam readtexty w nazwach transportowców TS z któregoś skryptu. Transporty żołnierzy TP są normalnie ale przy tych TS jeszcze tak sie dzieje w sumie niewiadomo dlaczego. Sprawdzalem w pliku i niby składnia jest poprawnie. Tylko z tą różnicą że przy tych transportach gdzie jest wszystko OK tam jest oddzielone "%s-%s", a tam gdzie są te readtexty jest jednym ciągiem "%s%s". Niewiem nie znam sie aż tak dobrze więc może nie o to chodzi

A tak z ciekawości, powiedz co ma w sobie ten plik .pck co jest razem z tym XML'em? Mam nadzieje że nic ważnego? I jaką role odgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2011 o 12:45, Nightmare napisał:

Tylko z tą różnicą że przy tych transportach gdzie jest wszystko OK tam jest oddzielone "%s-%s", a tam gdzie są te readtexty jest jednym ciągiem "%s%s". Niewiem nie znam sie aż tak dobrze więc może nie o to chodzi

Nie powinno mieć znaczenia. Ale X2 to bardzo stary Edytor Skryptów, więc wszystko jest możliwe. Masz spolszczenie tego skryptu? Bo może jego brak powoduje te readtexty.

W dniu 4.09.2011 o 12:45, Nightmare napisał:

A tak z ciekawości, powiedz co ma w sobie ten plik .pck co jest razem z tym XML'em? Mam nadzieje że nic ważnego? I jaką role odgrywa?

Nie wiem, Nie mogłem go wypakować. Chyba to samo co .xml tylko spakowane do .pck, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mam spolszczenia do żadnego skryptu. Tak na wszelki wypadek tu chodzi oczywiście o któryś ze skryptów z BP. Zobacze później poszperam w plikach skryptów może mi sie uda coś znaleźć

A do wypakowania tego .pck chyba używają jakichś specjalnych programów. Bo też próbowalem wypakować i mi sie nie udało. Raczej myśle że to nie jest to samo bo ten .pck jest zdecydowanie mniejszy, ale w sumie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrypt z BP, to spolszczenie BP załatwia sprawę, więc nie w tym problem.

.pck to zwykła paczka skompresowana, zwykle wystarczy zmienić .pck ma .zip i wypakować programem pakującym (winrar).

W tym przypadku nie pomaga nawet Package Creator z Plugin Managera, tylko że ja używam PM Lite dla TC, a paczka jest skompresowana starszym PM dla X2.

A że paczka ma mniejszy rozmiar niż .xml to chyba normalne, po to się przecież kompresuje pliki, aby mniej miejsca zajmowały na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...