Skocz do zawartości

Nowy sprzęt


Gleavess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup całkowicie nowego sprzętu (licząc od obudowy po procesor) i proszę o rady. Myślę, że kupienie oddzielnie części i zmontowanie odpada, troszkę za mało się znam na blaszakach. Myślałem raczej o kupnie czegoś z allegro.

Mówiąc rady mam na myśli rzeczy w zakresie od polecania konkretnego sprzedawcy przez konkretne oferty, a na podzespołach na które mam zwracać uwagę kończąc.

Chciałbym aby komputer był mocny (nie chciałbym za miesiąc się dowiedzieć, że jakaś gra mi nie zadziała) ale żeby był w granicach rozsądnej ceny (tak do 3000zł)

Z góry dziękuję 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś również szukałem porad od osób z forum co do jednostki komputera. Kiedy już kupiłem jednostkę na allegro użytkownik Michał.R napisał w moim temacie że poleca stronę PurePC na której można znaleźć takie zestawy. A jak już jakiś sobie upatrzysz (Ty np chcesz do 3000) to wchodzisz na stronę esc.pl tworzysz zestaw z części polecanych na PurePC i już 🤔 oczywiście nie musisz składać identycznego zestawu jak te proponowane. Ja polecił bym Ci TEN zestaw tyle że zamiast Radeona (miałem wcześniej 3 karty tej firmy i z każdą miałem problemy więc trudno mi je polecić) alternatywę w postaci GeForce GTX 560 Ti i chłodzonko procesora na jakieś droższe ja mam np Xigmatek Aegir i spisuje się jak póki co bardzo dobrze. Polecił bym również kupienie karty dźwiękowej Creative X-Fi Gamer którą i mi polecano na forum i nie żałuje absolutnie jej kupna 😀 Można też szukać na allegro podobnych zestawów ale ciężko chyba będzie znaleźć jakieś dobre i tańsze od tych o których pisałem. Osobiście kupiłem komputery z tych stron bratu i siostrzeńcowi, oboje są bardzo zadowoleni 😀 Ale poczekaj bo na pewno ktoś jeszcze coś poradzi i może lepiej niż ja 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały dylemat mianowicie chodzi o konfigurację sprzętu z tego co wiem wszystko jest OK kiedy współpraca komponentów takich jak karty graficznej jest uzależniona od płyty głównej tej zaś od procesora i pamięci i te parametry nie szły ze sobą w parze w zależności od producenta to optował bym za zakupem kompa w firmie która posiada przynajmniej studio konfiguracyjne a nie makietę montowania kompa na zamówienie ja korzystam z firmy yamo mogę dodać sobie więcej ram czy inny dysk podstawa i procek uzależnione są od tego czy będą ze sobą współpracować bez konfliktów pamiętam że za dawnych czasów była to rzecz bardzo istotna w sumie myślę że to się sprawdza do dziś bo mam kompa od 2,2 roku i wszystkie gry do tej pory i programy działają bezproblemowo ( miałem objekcję przy Wiedźminie) ale dziś po instalce nie mam żadnych że takie truchło jak moje mające 27 miesięcy życia takie coś uciągnie teraz wiem że to możliwe parametry modelu Yamo Engine 1H z dnia 21.08. 2008 przeszły moje najśmielsze oczekiwania w sumie zbierałem się z kupnem nowego kompa ale teraz chyba poczekam jeszcze trochę aż ten zacznie się zawieszać czy dławić a tu nic(procek intel core duo 8200,chipset p.g. 650slipamięć 4G dysk 500G SATA2 32kBcashe karta grafiki 9600 GT Geforce) reszta parametrów wynika z płyty głównej z mojej dyspozycji zmieniono tylko ilość pamięci z 2G na 4G i to wszystko, komp sprawuje się super od tego czasu nawet nie musiałem reanimować systemu operacyjnego W XP a wszyscy wiedzą że cza go reanimować w zależności od obciążenia raz na 16 do 20 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam LeWaR ale to co napisałem to wszystko mnie się tyczy i ja takie odniosłem wrażenie po zakupie tego modelu ale jak sam wiesz to są tylko subiektywne wrażenia użytkownika sprzęt był kupowany pod X3TC więc resztę zostawię waszym (twoim wyobrażeniom ) ale mimo wszytko następnego kompa kupie u nich latem tego roku albo po wejściu W8 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2011 o 20:41, LeWaR napisał:

XP co 3 miechy do wymiany 😛

Zobacz co mam w stopce. Kupione zaraz jak tylko C2D8200 pokazał się w Polsce. Używam płyt Gigabyte cały czas i się nie zawiodłem. Kompy składam sam bo to moja praca i lubię to co robię.

Zadziwię Cię 😀 Ja XP reinstalowałem dopiero po 4 latach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2011 o 20:41, LeWaR napisał:

XP co 3 miechy do wymiany 😀

zależy jak mocno go używasz 😛

W dniu 16.05.2011 o 20:41, LeWaR napisał:

Zobacz co mam w stopce. Kupione zaraz jak tylko C2D8200 pokazał się w Polsce. Używam płyt Gigabyte cały czas i się nie zawiodłem. Kompy składam sam bo to moja praca i lubię to co robię.

Co do płyt gigabyte mam 3 komputery (2 z nich to moja własna konfiguracja) oparte na płytach tej firmy żadnych usterek problemów itp. Niestety ostatnio pod i7 860 (no nie tak ostatnio będzie z półtora roku) polecono mi płytę od MSI... i szczerze? niech ją szlag trafi. Pierwsze co padło to - rezystor się zwarł na płycie - płyta do serwisu... później padła karta sieciowa, serwis błędu nie widzi(?!) musiałem dorzucić własną kartę sieciową żeby mieć neta. Jakaś paranoja. Stwierdziłem że ja już od MSI nic więcej nie chce. Ja rozumiem że to może być pojedynczy wadliwy egzemplarz, ale na moje oko tak nie jest bo nawet ze sterownikami do tej płyty jest coś nie tak.

W dniu 17.05.2011 o 18:41, LeWaR napisał:

Jeśli odkurzenie kompa ma mi zająć ponad 30 minut to wolę go przeinstalować. Czas niby podobny, ale system świeży.

polecam zrobienie obrazu partycji systemowej (chodź pewnie już go masz) około 15 min i system stoi ze wszystkimi programami i sterownikami. Naprawdę super wygodna sprawa. Dzięki temu mogę formatować kompa nawet codziennie wisi mi to 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2011 o 20:22, Konrad162 napisał:

polecam zrobienie obrazu partycji systemowej (chodź pewnie już go masz) około 15 min i system stoi ze wszystkimi programami i sterownikami. Naprawdę super wygodna sprawa. Dzięki temu mogę formatować kompa nawet codziennie wisi mi to 😛

O tym myślę przy każdej instalacji, a nie chce mi się nigdy zrobić obrazu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...