Skocz do zawartości

Przejmowanie sektorów w modzie TOTT


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o przejmowanie sektorów w modzie TOTT przewijało się kilka razy w temacie Mod Time Of The Truth. Ktoś pisał, że przejął sektor przy pomocy Doku Zaopatrzeniowego. Tymczasem jest to możliwe tylko przy pomocy dowolnej Stacji Handlowej, chyba że mamy dodatkowo zainstalowany skrypt STO lub inny do przejmowania sektorów.

W czystym modzie TOTT procedura przejęcia sektora wygląda następująco:

Już po uruchomieniu nowej gry, jako jedną z pierwszych wiadomości otrzymujemy informację jakie sektory możemy przejmować, a przejęcie jakich jest zabronione:

post-65-13043681157118_thumb.jpg

Aby przejąć sektor należy:

1. Zniszczyć wszystkie duże statki (M6-M0) oraz stacje rasy, która jest właścicielem sektora.

2. Należy zakupić i postawić dowolną Stację Handlową w oczyszczonym sektorze.

3. Następnie skontaktować się z biorobotem obserwacyjnym, którego znajdziesz na postawionej właśnie swojej Stacji Handlowej. Kontakt nawiążesz poprzez opcję "Łączność":4.JPG

Po nawiązaniu komunikacji pojawi się lista dostępnych opcji do wyboru:5.JPG

Oprócz informacji o przejmowaniu sektorów i przekazywaniu ich rządowi dostępne są opcje:

Chcę przejąc ten sektor - jeśli zdecydujesz się przejąć sektor dla siebie, będziesz musiał zapłacić 120 mln. kredytów dla floty inwazyjnej, która sprawdzi oczyści sektor, ale sektor stanie się twoją własnością i będzie zarabiać kredyty dla ciebie. Poza tym po przejęciu 5 sektorów, będziesz mieć możliwość uzyskiwania własnego statku klasy M0. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami biorobota.

Chcę przekazać ten sektor rządowi - po wybraniu tej opcji możesz przekazać sektor rządowi (jakiemu to zależy od opcji startowej). Jeśli przekażesz sektor dla rządu, otrzymasz 10 mln. kredytów i 1500 punktów reputacji zostanie dodanych u rasy, której jest rząd (na opcji startowej Wróg publiczny jest to rząd Yaki).

Ważne:

- Reputacja u rasy która była wcześniej właścicielem sektora twoja reputacja po przejęciu sektora lub przekazaniu go rządowi spadnie do najniższego poziomu (-5).

- Jeśli przejmiesz sektor dla siebie, będziesz go musiał bronić, ponieważ poprzedni właściciele będą starali się przejąć ponownie sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A w grze bez modów też tak można?

Nie. Jak wskazuje dział, jest to opcja dodana przez mod TOTT.

Można natomiast w inny sposób, poprzez skrypty. Jest nawet kilka skryptów do przejmowania sektorów. Linki do ich opisów znajdzie w temacie o spolszczeniach skryptów, bo tak się składa, że wszystkie zostały przetłumaczone i opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ma ktoś może zielone pojęcie, ile czasu trwa próba odbicia zajętego sektora przez poprzednich jego właścicieli (i czy to ma w ogóle jakiś koniec)? Przejąłem jeden z sektorów Xenków, oddałem rządowi Yaki i nie dość, że te sieroty ledwo dają radę go bronić (płacze ze śmiechu gdy 3x Akuma nie radzi sobie z dwoma QX'ami, a jak przylecą "K" czy "J" robi się już kompletna lipa), to końca inwazji nie widać. Siedzę więc w tym sektorze z częścią mojej armady ( 1x M2-Uniwersal, 2x M2-Niszczyciel Kha'ak, 6x M7-Fregata Kha'ak i ... 3x Duża Orbitalna Platforma Bojowa - moduł skoku do punktu to najlepszy wynalazek jaki spotkałem kiedykolwiek w tej grze 😛), ale powoli zaczyna mnie to nużyć (a nowe Xenki przylatują i przylatują ...). Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć (tzn. czy to się wreszcie skończy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy moje pytanie znalazło właściwy topic, ale żaden inny jakoś do niego nie pasuje, mianowicie pomiędzy sektorami Maelstrom i Gaian Star znajduje się Nieznany Sektor. Na południe od niego znajduje się drugi Nieznany Sektor (są połączone bramą i jest to dokładnie ten sektor w którym po wykonaniu głównej fabuły ToTT możemy "włączyć" bramę aby powalczyć z Upadłymi). Pytanie brzmi, czy z tym sektorem jest związana jakaś fabuła (oprócz oczywiście pojawienia się wspomnianej bramy)?. Chciałbym zająć ten sektor (jest możliwe jego przejęcie, już testowałem), ponieważ chcę tam umieścić moje HQ i cały zestaw kompleksów produkcyjnych (głównie zbrojeniowych). Dlaczego tam? - kto przeskanował pięć czy sześć znajdujących się tam asteroid, zapewne będzie wiedział czemu 😛 (2x Krzem ~100, 2x Ruda ~100, 1x Nividium 50, sektor jest dość spory obszarowo, cisza spokój, nic się nie dzieje). Po sektorze lata jeden Argoński M2 Universal (gdy zająłem sektor, nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia i dalej sobie latał). Czy ktoś wie coś może o tym sektorze? (nie chcę aby w późniejszym etapie wśród połowy setki kompleksów zaczęły się dziać jakieś Dantejskie sceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor miał znaczenie w X3R, w fabule Bala Gi znajdowaliśmy tam Hyperiona. W TC sektor ten jest zapomniany przez Boga i programistów (Xenońskich), spokojnie możesz w nim się rozbudować.

Ja za sektor główny obrałem (przynajmniej do czasu otrzymania z fabuły własnego sektora) sektor nieznany leżący na południe od Patriarch Keep, a leżący jeszcze dalej na południe drugi nieznany będzie moim zapleczem produkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2011 o 14:42, Yacek napisał:

Ja za sektor główny obrałem (przynajmniej do czasu otrzymania z fabuły własnego sektora) sektor nieznany leżący na południe od Patriarch Keep, a leżący jeszcze dalej na południe drugi nieznany będzie moim zapleczem produkcyjnych.

Dzięki za info. Tak na marginesie z jakiej fabuły można otrzymać własny sektor? (jeden kupiłem podczas grania fabuły Yaki - czy to o tym mowa? 😛).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2011 o 18:06, Cyberstorm napisał:

Dzięki za info. Tak na marginesie z jakiej fabuły można otrzymać własny sektor? (jeden kupiłem podczas grania fabuły Yaki - czy to o tym mowa? 😛).

Nie, Fabuła TC - Nowy Dom (New Home) - zobacz do FAQ fabuł TC: http://xudb.pl/index.php?/topic/1187-faq-misji-fabuly-x3tc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy z obrony własnego sektora są tylko zyski i tak zwany % niespodzianki , który to powoduje naszą fascynacją tą grą i chęcią grania ciągle od nowa i od nowa z każdym nowym modem , który to przynosi jakąś nowość i niespodziankę 😀 niewiadoma lub nie do końca rozpoznana misja lub kampania jest inspiracją do dalszej gry dlatego istotą sprawy jest zatajanie konkretów i całkowitych wyjaśnień w spojlerach aby mogli je przeczytać wszyscy ale aby je czytali tylko ci co liczą na łatwiznę reszta aby mogła mieć ten dreszcz niespodzianki 😀 jak ktoś chce łatwizny niech gra w kangurka kao czy coś w tym stylu albo jakąś rąbankę w stylu jakiś strzelanek ( nie chcę nikogo tu obrazić ale nie cierpię takich gier typu idż i zabij wszystkich, których napotkasz na drodze , a w szczególności tych co chcą z tobą rozmawiać) dlatego ja nie jestem zwolennikiem konsol stałych czy przenośnych i jk ktoś się ze mną nie zgadza to wyzywam go na pojedynek pieszy lub konny o każdej porze "dnia czy nocy" w naszej grze jak tylko zaistnieje taka możliwość gry w sieci i stoczenia takowego pojedynku 😀

dobra "kto podejmie rękawicę znajdzie się tu taki"

do miłego spotkania 😛

W dniu 2.06.2011 o 21:06, LeWaR napisał:

To dupa troche z tego jest. To gdzie się osiedlić spokojnie?

możesz toi zrobić spokojnie w sektorach wskazanych przez Yacka bez ich przejmowania dopiero po osiągnięciu możliwości taktycznych je przejąć osobiście polecam do obrony platformy obronne AMT są niesamowicie skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2011 o 03:12, Yacek napisał:

Nie wiem o co waści chodzi, ale tak na wszelki wypadek... 😛

A co do obrony, nie ma sprawy, tylko ze nie teraz, jestem przed fabułą piracką i nie bardzo uśmiecha mi się utrata reputacji u pirackiej braci. Po fabule, to bym się nawet sekundy nie namyślał.

Bo ja też te sektory już zaanektowałem postawiłem w nich po kompleksie wydobywczym i spiąłem wszystkie asteroidy po 9 sztuk postawiłem obronę z wież strażniczych i życzę powodzenia w próbie ich odbicia piratom i czy nie byłoby fajnie w grze online sobie tak powalczyć taktycznie w kosmosie na wyniszczenie zasobów gracza przez innego gracza czy choćby klanu przeciw innemu klanowi.😀 Jak zwał tak zwał o takie coś mi chodzi bo tak po prawdzie wtedy wchodzi ktoś trzeci i wszystkich rozpyla 😀 a przegrany nie ma nic wygrany ma tylko tyle co mu pozostanie i samo przez się jest zdecydowanie osłabiony i łatwym celem się staje dla przyczajonego trzeciego gracza, który wpada i zbiera całą pulę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam witam

coz mam ciekawa przypadlosc , mimo iz nie mam blad wlosow ( jestem brunetka ),to po 2 dniach szukania w internecie i grzebania w moich ( ala ) stacjach nie znalazlam rozwiazania mojego problemu , mianowicie przejelam sektor no i oki zwleklam wszystkie moje statki z calej galaktyki i teraz wlucza sie po sektorze ale nie oto chodzi chodzi oto ze wszyskie stacje w liczbie 4 poza moin dokiem zaopatrzeniowym mrygaja na zulto ? pytanie brzmi dlaczego ? w woli wyjasnienia kupilam jakas stacje w innym sektorze i terz mruga ??? co im jest ?? dlaczegi i jak na to zaradzic .

zpowarzaniem Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.06.2011 o 14:42, Yacek napisał:

Sektor miał znaczenie w X3R, w fabule Bala Gi znajdowaliśmy tam Hyperiona. W TC sektor ten jest zapomniany przez Boga i programistów (Xenońskich), spokojnie możesz w nim się rozbudować.

Ja za sektor główny obrałem (przynajmniej do czasu otrzymania z fabuły własnego sektora) sektor nieznany leżący na południe od Patriarch Keep, a leżący jeszcze dalej na południe drugi nieznany będzie moim zapleczem produkcyjnych.

Witam.

Postanowiłem przejąć sektor pomiędzy Aceela's Beacon a Company's Profit. Kupiłem Stację handlow argonow - ustawilem w pustym sektorze. Łącze sie ze stacją - a tu ciemność - nie ma biorobota - i nie jak przejąć sektora.

Jest na to rada - czy coś zle zrobiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2011 o 08:55, Kedudg napisał:

Nie wiem w jakim statku jesteś ale przesiądź się na TL-a tam w komendach jest opcja zgłoś roszczenia do sektora, może można to zrobić z innego ciężkiego okrętu ale ja robiłem przejęcia wsiadając na TL-a.

Witam,

Niestety w moich TL-ach nie znalazłem takich opcji - proszę o szczegóły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TOTT przejmowanie sektorów odbywa się poprzez komunikację ze stacją handlową, opis jest w pierwszym poście. Rodzaj statku nie ma tu nic do rzeczy, a opcja w rozkazach statku dotyczy innego skryptu do przejmowania sektorów.

ryss, zobacz do opisu w pierwszym poście, przeczytaj wszystko i sprawdź czy spełniasz wymagane warunki.

Może w sektorze została jakaś stacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam taki problem. A mianowicie, chcę przejąć Nieznany Sektor między Montalaar i New Income, pytam się biorobota jak przejąć sektor i on mi odpowiada, że potrzeba 120 mln kredytów i coś takiego: "Ważne jest, aby twoja reputacja była nie mniejsza niż +1 (10)." Próbuję przejąć ten sektor a on mi odpowiada, że reputacja jest za niska. Ale kurczę blade u kogo? Gram na profilu Wróg Publiczny a reputacje lecą następująco:

Argoni: +10

Boroni: +4

Splici: +5

Paranidianie: +3

Teladianie: +5

Xenoni i Khaak: -5

Piraci: -3

Gonerzy: +3

Ziemianie: +2

Yaki: -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...