Skocz do zawartości

Improved Kha'ak 1.1


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja raz widziałem inwazje Kha'ak, Niszczyciel i Lotniskowiec w obstawie drobnicy, dość długo siedzieli w sektorze PTNI, zniszczyli prawie wszystko w nim. Sektor się pomału odbudowuje, bo po jakimś czasie wynieśli się, albo zostali zniszczeni przez migrujących Xenków. Nie zaglądałem tam wtedy bo latałem marnym M3. Więcej takich inwazji na razie nie spotkałem, ale drobnicy Kha'ak to zdecydowanie więcej można spotkać po sektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pograłem trochę jako Anonimowy Argon. Dużo tu powiedzieć nie mogę bo to była nowa gra. Tyle co wiem to nie musiałem długo czekać żeby natknąć się na fregatę w obstawie klastra tuż za bramą w The Hole. Do tego te ich skoki z punktu do punktu uniemożliwiają ominięcie ich co sprowadza się do tego że jak chcesz przeżyć w sektorze w którym są to musisz umieć się obronić przed wszystkim co jest w tym sektorze. Z tego co w opisie wyczytałem może się to skończyć wielkimi bitwami ale tego już nie mam jak sprawdzić więc może ktoś inny przetestuje.

Spróbowałem też gry jako Kha'ak Najeźdźca. Polega to na tym że dostajesz misje od "overmind" i musisz najeżdżać sektory. Po zniszczeniu sektora dostajesz dodatkowe statki z różnym wyposażeniem oraz polisy ratunkowe. W zależności od poziomu trudności jaki ustawiłeś będziesz dostawał określone wsparcie od innych Kha'ak. Ty wybierasz sektory które Kha'ak mają najeżdżać i w każdym sektorze który będziesz najeżdżał otrzymujesz wsparcie. Muszę przyznać że to BARDZO fajny tryb gry dla osób które mają ochotę pobawić się w najeźdźcę. Od razu mogę też powiedzieć że to jest odpowiedź na moje pytanie dotyczące dodatków dla Kha'ak. 😀 Wrzucę linka do tego tematu w tamtym temacie.

Edit: Czas gry 07:45:42

Sektory przejęte przez Kha'ak: 2xNieznany sektor (w tym jeden z nich to Avarice), Company Pride, Family Tkr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten skrypt to jakaś masakra xD na poziomie typu Insane to się kończy naprawdę sporymi bitwami.... jak oni przylatują w 4 niszczyciele i z 3 lotniskowce plus strasznie dużo tych małych...

Co do teleportowania się dużych i małych statków, to wyłączyłem to bo to już jest przegięcie, Ty strzelasz do nich, pocisk leci, a oni myk i już siedzą Ci na plecach 🙁 (i pocisk rzecz jasna nie trafia)

PS muszę zejść poziom niżej na hard bo u mnie już są prawie w każdym sektorze... (zaraz nie będę miał się gdzie ruszyć, argoni i inne rasy padają jak muchy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gram z tym skryptem od poczatku nowej gry, ustawilem poziom na hard, wylaczylem skoki z punktu do punktu, zostawilem przejmowanie sektorow na "enable" i zostawilem.

Dopiero niedawno odpalilem Mape Scorpa (gram juz ponad trzeci tydzien czasu rzeczywistego, czas gry to 4dni i cos ok. 11godzin) i zauwazylem, ze cos za duzo fioletowych kwadracikow mi sie porobilo, dokladniej 16 bez tych pieciu odseparowach. Kha'ak przejeli juz prawie wszystkie Nieznane Sektory, kilka sektorow pirackich i Memory of Lights (nawet nie zdazylem tam zerknac). Przejete sektory zawsze patroluje niszczyciel, jednak przewaznie sa to dwa albo trzy niszczyciele 🤔 . Po wkroczeniu na ich teretorium natychmiast z nikad (albo ja nie zauwarzylem z kad) pojawia sie drobnica, wiec czyms malym bym tam nie lecial. Mnie ostatnio pogonili w Nemesis MkIII, a byly to tylko M4 i M3. Chcialem zagarnac Hyperion'a z Nieznanego, ale nawet od bramy nie odlecialem 😀 .

Jest jeszcze cos o czym musze wspomniec, tuz przed przejeciem sektora i postawieniem stacji Kha'ak gromadza materialy na jej budowe, spore ilosci (ok. 50) rudy, krzemu i Nividium, zapakowane sa one po kilka sztuk na paczke, a rozmieszczone sa jedna przy drugiej i tworza caly roj prezentow (zaluje, ze nie zrobilem zdjecia). Tak ze wystarczy do takowej podleciec, zatrzymac sie, zgarnac jedna, a potem jedynie powoli sie rozgladac i ladowac na poklad kolejne dobra. Albo poslac w sam srodeczek rakiete i niech maja troche piachu w oczy, a nie ciagle z gorki.

Polecam ten skrypt wszystkim, w koncu mamy jakies realne zagrozenie.

EDIT: Troszke sie pomylilem z czasem gry, nie 4dni i 11h, 3dni i 18 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

....

chciałbym dodać że najprawdopodobniej po zainstalowaniu skryptu Litcube's Kha'ak / Xenon Invasions v15 niestety jakimś cudem Kha'ak przestali... być :/ od czasu doc zasu pojawia sie gdzieś grupka typu niszczyciel i drobnica ale to jest żałosna grupa w porównaniu do tych jakie mialem kiedyś (tryb Insane) 5 niszczycieli 3 lotniskowce i drobnicy aż czerwono na ekranie 🤪

Nie wiem czy to sprawka dokładnie tego skryptu ale fakt faktem że zaczeło się robić co najmniej nuuudno... Jeszcze dziś zainstaluje czysty X3 tylko z tym skryptem trochę wieczorem pogram będę mógł stwierdzić czy to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Powiem tak - skrypt świetny 😀 Po zainstalowaniu musiałem poczekać kilkadziesiąt mizur, by poczuć na własnym poszyciu jego działanie. W trybie Insane praktycznie w każdym sektorze można spotkać drobnicę Kha'ak. Co do większych inwazji, na razie zaatakowali tylko Red Light (ze 4 niszczyciele, lotniskowiec i drobnica), a przynajmniej tylko o tym ataku wiem (Skoro już o tym mowa, brakuje mi w tym skrypcie czegoś w rodzaju sygnałów SOS, które byśmy przechwytywali, żeby wiedzieć dokładnie, który sektor jest atakowany, jakie siły wysłały insektoidy itp.). Mimo, iż skrypt mi się spodobał, to jednak wolałbym jego wersję z Xenkami. To moi ulubieńcy, a gdyby to oni zrobili taką sieczkę, byłbym wniebowzięty 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już Improved Xenon i ten temat był pierwszym, do którego dotarłem. Niestety z linkiem do pobrania jest coś nie tak. Po wejściu są tylko skrypty Improved Kha'ak 1.1 oraz Universe Explorers 1.0.1. Gdyby ktoś posiadał skrypt Improved Xenon uprzejmie proszę o podanie działającego linku do pobrania lub o przesłanie np. przez GG: 10035379 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pragnę oficjalnie podziękować za skrypt Improved Xenon 😀 Tego mi brakowało. Ale na razie go nie wypróbowałem, gdyż zbyt się wciągnąłem w wojnę z Kha'ak 😁 Jeżeli komuś brakuje wielkich bitew w X3: Reunion, to ten skrypt jest z pewnością dla niego 😀

Zwykle na początku gry wykorzystuję skrypt BSE do granic możliwości i zbijam miliony kredytów na transportowcach Paranidów [Nie lubię ich, możecie nazwać mnie rasistą 😁]. Kilka statków przeciwnika już zdobyłem, zarobiłem 5 milionów kredytów na ich sprzedaży w Argon Prime, dozbroiłem swojego Pogromcę i doszedłem do wniosku, że na początek tyle mi wystarczy. Grałem wtedy łącznie już ze 4 godziny (te iksowe) i zaczałem się zastanawiać, co z tymi Kha'ak, gdyż na początku gry ustawiłem poziom trudności na "Insane". Skanuję mapę galaktyki i otwieram mapkę Scorpa, patrzę, a Kha'ak przejęli tylko jeden nieznany sektor, gdzieś na południowym wschodzie. Pomyślałem, że może muszą się rozkręcić. Polatałem sobie jeszcze trochę po sektorach argońskich, w Home of Light zdobyłem Sokoła pirackiego... Akurat zdążyłem dokonać napraw i udoskonaleń, zakupić uzbrojenie w Cloudbase South East, po czym poleciałem do Elena's Fortune. Jakiez było moje zdziwienie, kiedy ujrzałem 5 Niszczycieli, Lotniskowiec i masę drobnicy. Trochę Zwiadowców rozwaliłem... Miałem nadzieję, że uda mi się zdobyć porzuconą Eklipsę, która lewitowała niedaleko bramy do President's End. Podleciałem do niej, wysiadłem ze swojego Sokoła, przejąłem statek, wróciłem na pokład swojego, patrzę, a tu komunikat, że moja Eklipsa została zniszczona 😛 A do mnie już zaczęły nawalać niszczyciele. Toteż ewakuowałem się z sektora, zmartwiony stratą nowo zdobytego statku, którego w stoczni jeszcze nie ma. Postanowiłem udać się do Cloudbase South West, zapolować na kilku Paranidian. Wlatuję do Ore Belt, nieprzygotowany na to, co mnie spotkało zaraz o przekroczeniu gwiezdnych wrót. Z marszu zostałem zaatakowany przez szwadron zwiadowców Kha'ak. Oczywiście poradziłem sobie z nimi. Poleciałem trochę dalej, patrzę, a tam elektrownie i stacja handlowa rozwalone, kopalnie tracą osłony, a w sektorze panoszy się ze 6 Niszczycieli i Lotniskowiec. Natychmiast zawróciłem. Zdążyłem wlecieć do Home of Light, przelecieć połowę drogi do bramy prowadzącej do Argon Prime, a za mną pojawia się kolejna flota Kha'ak. Kolejne 6 Niszczycieli i Lotniskowiec. Do tego masa drobnicy. W odpowiednim momencie doleciałem do bramy docelowej, bo za mną leciało już chyba z 16 rakiet 😁 I tutaj historia się kończy, a zaczyna teraźniejszość 😁

I tu pojawia się moje zapytanie - Czy skrypt Race Response Fleet, który generuje siły szybkiego reagowania, wysłałby silną flotę do walki z tymi Kha'ak w tych wszystkich sektorach ? Bo ostatnio statki wygenerowane przez ten skrypt były zupełnie obojętne na inwazję Kha'ak. A do walki z kilkoma niszczycielami skrypt wysyłał co parę minut po 2 szwadrony myśliwców Nova i Eklipsa. Żadnych Tytanów czy Kolosów. Jeden z niszczycieli wroga został zniszczony dopiero po ingerencji Tytana, ale tego tradycyjnego, czyli nie wysłanego przez w/w skrypt.

Powiedzieć mogę tylko tyle - pogram jeszcze trochę na Insane i zobaczę, do czego zdolni są Kha'ak. Potem trochę uspokoję sytuację, zbuduję flotę, znów aktywuję Insane i zacznę otwartą wojnę z wrogiem 😁 Ale jazda, takich skryptów mi brakowało 😁

Przydałby się jeszcze skrypt dodający wojny pomiędzy rasami. Żeby w ustawieniach AI dało się ustawić, kto z kim ma się tłuc, aby co jakiś czas następowały ataki jednych na drugich tak, jak jest to w Improved Kha'ak. DObrze byłoby jeszcze, żeby dodać coś w rodzaju wyścigu zbrojeń, tzn. żeby co jakiś czas rasa dobudowywała sobie trochę okrętów wojennych np. Argoni kilka Tytanów lub Kolosów i drobnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2012 o 10:33, Doromeza napisał:

Przydałby się jeszcze skrypt dodający wojny pomiędzy rasami. Żeby w ustawieniach AI dało się ustawić, kto z kim ma się tłuc, aby co jakiś czas następowały ataki jednych na drugich tak, jak jest to w Improved Kha'ak. DObrze byłoby jeszcze, żeby dodać coś w rodzaju wyścigu zbrojeń, tzn. żeby co jakiś czas rasa dobudowywała sobie trochę okrętów wojennych np. Argoni kilka Tytanów lub Kolosów i drobnicę.

Podobne działanie ma skrypt Sector Skirmishes. Co jakiś czas dostajesz wiadomość o dwóch flotach losowych ras i sektorze, w którym się spotkają. Możesz opowiedzieć się po jednej ze stron albo pozostąc neutralnym. Zabijanie tych jednostek nie wpływa na reputacje, a statki w bitiwe to głównie drobnica + kilka M6.

Co do improved kh'ak to jak znajdziesz sektor spustoszony przez kh'ak powinna gdzieś być kupa skrzyń z nividium, krzemem i tubami kwantowymi - możesz taki ładunek podprowadzić i sprzedać 😀 , albo posłać w sam środek szerszenia, co opóźni "formalne" przejęcie sektora przez kszaki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...