Skocz do zawartości

Stocznie w xtc


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pisze po raz pierwszy na tym forum chcialem wszystkich przywitać serdeczenie i podziekować tłumaczom XTC za wkład i to że mogę pograć w ojczystym języku.

Przejdzmy do meritum: czy w xtc wystepuje stocznia ATF? bo pozostale (OTAS) znalazlem a powiem szczerze że podoba mi sie jeden duży statek ATF a nie wiem gdzie kupić

Pozdrawiam

Piotr111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie.

Każda rasa, w tym terranie, posiada dwa rodzaje stoczni. Jeden rodzaj handluje wszelkimi małymi statkami. Drugi rodzaj stoczni handluje fabrykami danej rasy i dużymi statkami (M1;M2;M0;TL) poszukaj takiej stoczni terran. Sektor gdzie ona się znajduje jest dostępny od początku gry. Ale czy statek, o którym myślisz, będzie nie jest pewne na 100%. Nie wszystkie statki można kupić (przynajmniej na początku gry). Gdybyś napisał o jaki statek Ci chodzi, to bym odpowiedział dokładnie. Zapewne o Valhalle, a ta nie jest do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe pobrałem zestawienie statków w exelu z forum i tam valhalla jak i ranagarok mają podane ceny a te ktore nie są buyable są tak oznaczone ponadto stocznie mogą być baaardzo daleko (OTAS u mnie byl 299km od centrum sektora także nie wszystko jeszcze stracone 😛

Zwiedzałem sektory i zobaczylem Dece latającą sobie po sektorze z uzbrojeniem ziemian i miałem lekkiego zonka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ponadto stocznie mogą być baaardzo daleko (OTAS u mnie byl 299km od centrum sektora także nie wszystko jeszcze stracone 😛

Mapie Scorpa to nie przeszkadza 😀

Jest kilka rozwiązań:

1. Stocznia będzie gdzieś w sektorze, który pojawi się na końcu Ekspansji wszechświata - mało możliwe, mnie do odkrycia przez Ekspansję pozostały w zasadzie same nieznane i xenońskie sektory.

2. Statek będzie dostępny po wykonaniu fabuły podobnej do tej z Leviatanem - ale w tej wersji XTC nie ma więcej fabuł jak tylko ta z Leviatanem.

3. Statek pojawi się w stoczniach po osiągnięciu jakiejś reputacji (handlowej, bojowej, max u terran) - raczej nie sądzę.

4. Mając własna stocznię, można w niej budować statki po zakupieniu u ras licencji na odpowiednie statki. Może będzie możliwość zakupu licencji na Ragnaroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A skąd można zdobyć licencje na statki do stoczni?

Pewnie tak jak w czystym TC, czyli kupisz stocznię, pojawią się na stacjach oferty zakupu licencji. Na jakie statki, pewnie będzie zależało od Twojej reputacji u danej rasy. Ale nie daje gwarancji, że oferta na licencje Ragnaroka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyłem skryptów dla testerow od Cycrowa żeby sprawdzić jak dziala stocznia i kupowanie planow statkow

Wybudowalem stocznie ale w niej dzialaja plany na liniowe statki poniewaz zakupilem plany korda i wg faq nie mialem opcji do dodania do kolejki produkcji. Dziwne bo stocznia jest najwieksza najdroższa i wymaga najwyższej reputacji powinno sie dac wszystko wyprodukowac. Jeżeli do malych statkow potrzebuje przystan dodatkowo to kicha troche.

Nie ma stoczni ATF na 100 procent. jak uruchomiłem skrypty cycrowa nie bylo jej na liscie stacji do dodania a gonerska ardin i otas byla takze plany statkow bedzie trza poszukac 😛

Ps. mialem oferte kupna planow fernira czyli ATF statki mozna kupic u terran

Pozdrawiam

Piotr111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już poprzednio:

Cytat

Każda rasa, w tym terranie, posiada dwa rodzaje stoczni. Jeden rodzaj handluje wszelkimi małymi statkami. Drugi rodzaj stoczni handluje fabrykami danej rasy i dużymi statkami (M1;M2;M0;TL) poszukaj takiej stoczni terran.

Cytat

jeżeli dobrze pamietam to w HQ mozna bylo rozkladac statki na plany a teraz potrzeba hq duzej stoczni i małej stoczni do pełnej produkcji.

A co to jest HQ dużej i małej stoczni?

Jest jedno HQ, w nim możesz przerobić dowolny statek na plany i następnie go wyprodukować.

W stoczniach możesz produkować statki tylko na podstawie zakupionych planów.

Zakupione plany powinny być dostępne we wszystkich Twoich stoczniach i HQ, Przeanalizowane na plany statki tylko w HQ.

Tyle teorii, ale jak to działa w XTC, to ciężko powiedzieć. I jak na razie nie będę sprawdzał, podziękowałem XTC. Wrócę do niego dopiero z następną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC+patch3.0+XTC+Patch 1.1(do xtc)

Posiadając samo HQ miałem do wykorzystania 1 linie produkcujną używałem jej do złomowania statków i tworzenia planów ale wszystkie inne opcje

Spoiler

złomowanie, produkcja statku, naprawa statku, zmień statek w plany

również są dostępne i chyba też do wykorzystania ja nie testowałem.

W dużej stoczni są 4 linie i wszystkie opcje do wykorzystania, wszystkie działają przynajmniej u mnie.

Plany statków wszelakiego pochodzenia mogę wykorzystać w stoczni (w HQ pewnie tez) duże okręty małe myśliwce i transportowce. Obydwie stacje są od Boronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie zaczyna mnie to lekko irytować albo nastepny bug w xtc.

Od poczatku:

Xtc V1.1 profil startowy terrański reputacja nabita kasa zdobyta. 😛

Kupiłem stocznie od terran, postawilem w sektorze pandora gate.

Polatałem po sektorach zakupiłem plany na kordy sejmitary i inne takie do m7 wlącznie

wracam do stoczni a tam kupa. Biorę wg FAQ Yacka przez dostosuj ustawienia stacji a tam nie ma opcji dodaj do kolejki produkcji, czy coś zle robię czy jestem aż takim matołem ale nie wiem o co chodzi.

pozdrawiam

Piotr111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ odnosi się do innych gier (X3R, XTM, TC) w XTC robi się to (znaczy buduje statki) inaczej. Nie pamiętam teraz jak, nie gram XTC, a nawet nie miałem w nim stoczni, ale widziałem gdzieś w tłumaczonym pliku tekstowym nowe komendy. Zobacz do manuala XTC, może tam znajdziesz coś co cię naprowadzi.

PS. Już wiem, przypisz sobie w Sterowaniu klawisz do opcji "Centrum kontroli stoczni" tam powinny być opcje budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za wybuch ponosły mnie emocje i zachowalem sie jak dziewica przed obrzedem.. no mniejsza z tym

w xtc jest opcja którą trzeba skonfigurować a nazywa sie centrum kontroli stoczni.

Przypisuje sie skrót i w duzej stoczni mozna wszystko złomować przerabiac na plany i jak kolega wspomnial wcześniej ma 4 linie produkcyjne.

Pozdrawiam

Piotr111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polatałem po sektorach zakupiłem plany na kordy sejmitary i inne takie do m7 wlącznie

Wiesz może jak to jest z kupnem planów statków u poszczególnych ras? Chodzi o reputacje, ilość zakupionych planów, stan konta, żeby pojawiły się oferty większych jednostek, no przynajmniej m7..?

Ja kupiłem kilka m4, m3+ i na tym koniec nikt nic lepszego nie ma pomimo iż wciąż podnosze reputacje. Mam nadzieje że nie musze wykupywać ich wszystkich po kolei, są troche drogie a mnie głównie m2, m1 i transportowce interesują.. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam max repe dla Terran tylko; z pozostalymi mam na taką coby do mnie nie strzelali i pozwolili zadokować. recepty sie pojawiaja od m5 pozniej m3 m4 w koncu m6 a m 7 dopiero jedna mi sie pojawila. Nie wiem co później bedzie ale nie mam pojęcia czy sie pojawią plany statkow ATF jeżeli nie to troche kicha tym bardziej że ATF to siły militarne Terran a inne statki mozna normalnie w stoczni kupić.

Mam 67 sektorów odkrytych i nie wiem czy sie w ogole pojawią recepty na ATF.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pewnie jak XTC będzie funkcjonalny 😛

Na razie to jest jakaś wczesna beta.

A statki ATF są, przynajmniej w pliku Tships, w grze nie ma, bo nie ma sił zbrojnych ATF (a przynajmniej ja takowych nie spotkałem), są tylko USC. Zresztą w pliku tekstowym, gdzie są nazwy ras, ich sił zbrojnych itp. chyba tez nie ma ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...