Skocz do zawartości

Ekspansja wszechświata


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już na forum, że po pewnym czasie, po odkryciu kilkunastu sektorów, ekspansja wszechświata zatrzymała się.

Chyba już wiem dlaczego. Ekspansja zależna jest od ilości sektorów, które poznaliśmy. Czyli jeśli różnica między odkrytymi przez rasy sektorami, a sektorami, które zna gracz (był w nich osobiście), jest zbyt duża, ekspansja zostaje zastopowana. Odwiedziłem wszystkie nowe sektory, oprócz sektorów terran i Paranidian. Ze względu na zbyt niską reputację u nich, a ponieważ przez dłuższy czas byłem zajęty czym innym, nie zależało mi na podniesieniu reputacji, tak aby móc zwiedzać sektory tych dwóch ras. Teraz podniosłem sobie reputację u Terran i zwiedzam ich sektory, równocześnie ruszyła Ekspansja Wszechświata, pojawiły się, po dłuższym czasie, nowe sektory na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja mam problem - u mnie ekspansja się zatrzymała - mam odkryte wszystkie sektory (85) i od dłuuugiego czasu nic nowego się nie pojawia.... Może ma to coś wspólnego z wersją 1.1 bo od czasu jego instalacji nie pojawiła się żadna informacja o nowych sektorach...

A byłeś we wszystkich sektorach osobiście? Pod uwagę brana jest nie ilość odkrytych sektorów, tylko ilość odwiedzonych przez gracza sektorów.

Możesz też w konfiguracji zmniejszyć procent Ekspansji Wszechświata na np. 10%, wtedy nowe będą szybciej się pojawiały. Pod warunkiem że zdążysz je zwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

12 godzin gry i ani 1 nowego sektora,te co były na początku wszystkie odkryłem.Hm...

Odkryłeś, czy odwiedziłeś osobiście? Bo to zasadnicza różnica. Skrypt Ekspansji bierze pod uwagę ilość "odwiedzonych sektorów".

Satelity stawiasz w odwiedzonych sektorach? Bo ja tak, w każdym.

Zmieniłeś procent Ekspansji Wszechświata w konfiguracji? Zmień na niższy procent (np. 50%), zapisz grę, wyjdź z gry i uruchom ponownie z ostatniego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc odkryłem miałem na myśli,że odwiedziłem wszystkie dostępne,scorpem sprawdziłem i już nic więcej nie ma..A te satelity, to ja mam stawiac w każdym sektorze odwiedzonym? 🙁 hm, u aldrinów,argońców i ziemniaków to nie postoją długo... I czy te sektory z czasem sie pojawiają czy może musze trafic na tą informacje w GNSie? 😀 Pavlo, a u ciebie pojawiły się nowe sektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale ile się mam gnieździc w tych sektorach startowych 🙁 Zwiększe ten wskaźnik ekspansji chyba.

Chyba zmniejszysz, bo zwiększenie procentu powyżej 100% wydłuży tylko czas pomiędzy kolejnymi odkryciami sektorów.

Ja miałem na liczniku ponad 5 dni czasu gry i odkrytych 2-3 razy tyle sektorów co na początku gry.

Odkrycie nowego sektora można sprawdzić na mapie Scorpa, jeśli pamiętamy ile mieliśmy poprzednio sektorów. Można sprawdzić w GNS, czy nie ma nowego infa o poszerzeniu terytorium przez jakąś rasę, można też sprawdzić w naszym dzienniku, każdy nowy sektor to nowy wpis do naszego dziennika. Ale oczywiście najpierw jakiś musi zostać odkryty. Czyli najpierw zadziała skrypt Ekspansji, potem informacje w GNS i dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wzięło się stąd, że na mapie Scoorpa jest jakaś dziwna sytuacja:

To jeszcze jedno pytanie - w sektorze są trzy bramy, a na mapie scoorpa jakby cztery połączenia.

Jak to w rzeczywistości jest?

Co oznaczają te łączniki pomiędzy sektorami?

Cytat

To jest jakiś babol w grze. Połączenie między sektorami Serius Prime, a Necessary Tribute nie istnieje w grze. Albo bramy nie zostały do końca dobrze połączone, albo są jeszcze nie aktywne. Choć jeśli dobrze pamiętam, to szukałem w sektorze Necessary Tribute bramy na podawanych przez mapę Scorpa współrzędnych i nic nie znalazłem. Więc znów twórcy moda coś źle zdefiniowali, albo nie do końca zdefiniowali (zdefiniowali połączenie, a nie dodali bram lub na odwrót).

Yacek już mi to wyjaśnił, więc zamieszczam info dla innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...