Skocz do zawartości

Słuchawki - jakie wybrać?


Melkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kolejny raz chciałbym prosić Was o pomoc przy wyborze tym razem słuchawek z mikrofonem lub słuchawek + mikrofon osobno. Zastanawiam się pomiędzy Creatiwe aurvana live a Creative Digital Wireless Gaming Headset HS-1200. Te pierwsze są chyba lepsze jeśli chodzi o jakość dźwięku ale nie mają mikrofonu na którym mi zależy a osobno nie wiem jaki wybrać (czy doczepiany do ubrania będzie lepszy czy może jakiś na biurko). Mikrofon służyłby mi do porozumiewania się z graczami online. Gaming Headset HS-1200 są bezprzewodowe i mają ten mikrofon ale z kolei są podłączane przez USB więc ciekaw też jestem czy posiadając poleconą zresztą przez Was kartę Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer będę mógł wykorzystać w pełni możliwości obu urządzeń. Może polecicie mi jakieś inne rozwiązanie? Liczę na Waszą pomoc. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki to polecam Sennheiser HD555 tyle tylko, że bez mikrofonu. Dzwięk świetny + bardzo wygodne (tylko cena spora :/ ). Mikrofon natomiast mam jakiegoś tracera z 4,99 zł z allegro i o dziwo wszystko pięknie słychać 🙁 . Tutaj masz test dość dużej liczby słuchawek:

http://pclab.pl/art39650.html

http://pclab.pl/art41385.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mogę polecić coś co wypróbowałem i używam obecnie do gier online: SB Tactic 3D Alpha.

http://www.twenga.pl/cena-Sound-Blaster ... e-649616-0

Nie są przereklamowane, dźwięk jest czysty i przejrzysty, po instalacji sterowników wszystko działa jak należy. Posiadają przejściówkę bodaj z taką mini kartą muzyczną, którą wpina się przez port USB i do tego słuchawki ale moim zdaniem to kiepskie rozwiązanie i lepiej sprawdza się podłączenie słuchawek do końcówki regulatora głośności zestawu głośnikowego 5.1. Mam taki Creative'a, więc słuchawki tej samej firmy świetnie współgrają w zestawie 😛.

Cena ok. 140-150 zł. Swoje kupiłem w Media Markt i raczej nie byłem idiotą, bo wcześniej robiłem wywiad w necie i były tam w podobnej cenie (co nieczęste jeśli chodzi o zakupy sprzętu w MM).

Słuchawki mają fajny patent jakim jest mikrofon dobrze umocowany do korpusu za pomocą wtyczki typu jack. Jak się nie chce żeby dyndał pod brodą, to odłączamy i do pudełka.

Słuchawki są estetycznie wykonane, mają bojowe napisy na obudowie i są bardzo ergonomicznie zaprojektowane, żadnych zbędnych elementów, wystających części itp.

Kabel w zupełności wystarcza jeśli chodzi o długość (choć nie da się bez przedłużacza oglądać TV na kanapie), co znaczące - jest zupełnie płaski (ok. 5 mm szerokości, 1 mm grubości), więc się nie skręca jak te o przekroju okrągłym. Co bardzo ważne - słuchawki świetnie wygłuszają odgłosy zewnętrzne i pozwalają giercować w nich dość głośno nawet jak obok w łóżku śpi druga połowa 😀.

Wcześniej używałem całousznych słuchawek Pioneer, takich głównie z przeznaczeniem do muzyki (takie samo maja chyba słuchawki Sennheisera, bo można je kupić na stoisku z RTV, a Creative'y na stoisku komputerowym) i też było ok, ale zepsuły się już gąbki nauszne i trzeba było kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...