Skocz do zawartości

Fabuły w XTC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać czy konieczne jest wykonywanie poszczególnych misji fabularnych do pełnego dostępu do gry.

Jeśli tak to czy z każdego profilu mogę taki dostęp uzyskać, chodzi mi o sektory, ulepszenia ,statki itp...

Gram na profilu The Quest i uważam iż nieco ciekawiej było by mieć możliwość podążaania za wątkiem fabularnym szczególnie na poczatku.

Dziękuje za pomoc. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prosbe.

Sporo osob namietnie juz pogrywa w XTC.

Jedno z pytan ktore mnie nurtowalo zadalem w temacie o instalacji tego moda ale nurtuje mnie jeszcze cos.

Jak pisalem sporo osob zajmuje sie graniem w XTC i tlumaczeniem tego moda....czy ten mod zawiera jakies fabuly czy tez jest to takie sobie poprostu pykanie na starych fabulach

z nalozonymi nowymi texturami.

Jesli fabuly sa stare to szczerze mowiac kicham na tego moda bo jak widze ( 🙁 zreszta w instalacji sie zgubilem juz nie wiem co i jak 😀 ) co trzeba zainstalowac i wogole zaczynam miec watpliwosci czy go instalowac.

Jesli fabuly sa inne to mozna sprobowac zobaczyc czym moze mnie XTC zaskoczyc.

Na marginesie dodam ze gdzies tu przeczytalem o profilu startowym Wlasna Gra i szczerze mowiac takie hard wyzwanie do mnie przemawia.

No ale inne profile startowe wiaza sie z jakimis fabulami czy znaczy ze o co chodzi?

Pytania moze laika ale to moja pierwsza gra z serii X i pierwsza stycznosc z modem wiec uwazam ze mam prawo zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko nowe tekstury 🙁

Wszechświat składa się z całkiem nowych sektorów,do tego sam kosmos rozszerza się co jakiś czas o nowe sektory,o ile gracz nadaza z ich odkrywaniem,do tego przynależnośc sektorów(prócz tych na początku) jest podobno losowa.A własna gra to chyba start w starym wszechświecie X ?Tam to nie ma sensu zaczynac.Jak nie chcesz sie dorabiac całkiem od nowa bierz profil z Rapierem i Jokohamą 😀 full wyposażone,albo z m5 i TL z HQ na pokładzie 😀 Są tez takie profile co nie masz prawie nic jak chcesz sie dorabiac.Fabuły są nowe,chyba kilka,ale jedna z tego co wiem się nie uaktywnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje "coś tam coś tam mercenaries" to nie są fabuły - to zwykłe misje obrony sektora...

Latam już trochę czasu i żadnej fabuły nie znalazłem - a zwiedziłem już sektory wszystkich ras oraz nieznane i pirackie... Poza tym od dłuższego czasy zatrzymała mi się ekspansja wszechświata mimo że znam wszystkie odkryte sektory. No cóż mam nadzieje że się ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Latam w sektorze Paranidan juz od dobrego czasu... i lipa, nie ma na razie żadnej fabuły, mialem nadzieje ze wersja 1.1 to poprawi , chyba ze trzeba zaczac nową grę, polatam jeszcze z 2 dni i jak sie nic nie zmieni zaczne od nowa...

Patch 1.1 tej paranidiańskiej nie naprawił.Chyba.Może gdzieś w "nieodkrytych" sektorach jest jakaś? 🙁 A zresztą średnio mi się podoba że jest "kilka" tych fabuł,w TC było ich od groma, w efekcie każda nudna(może i niektóre wybijały się ponad inne,ale i tak były słabe,szczególnie zarżnęli fabułę New Home,ciekawy temat był w niej ale podany w słabej formie),i przyznam sie że tej nowej z patcha 3.0 nawet nie chciało mi się robic.Co do ekspansji to tam był w ustawieniach chyba jakiś współczynnik za to odpowiedzialny,może to zwiększyc potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Proszę nie tworzyć kolejnych tematów o fabułach XTC, jeden wystarczy, bo fabuła w XTC aż tyle nie ma.

2. Co do fabuły, poprzednio pisałem, że jest dostępna w sektorach paranidian, informację tę zaczerpnąłem z forum Egosoftu. Tymczasem jak później sprawdzałem w kodzie MD, fabułą dostępna jest w dwóch sektorach Argońskich (jeden to Sonora, drugi Blade's Edge).

Aby otrzymać dostęp do fabuły, należy być osobiście w jednym z tych sektorów, trzeba mieć wysoką reputację u Argonów (chyba najwyższą z możliwych), w sektorze musi być stocznia i Dok Zaopatrzeniowy. To tyle co pamiętam. Więcej informacji będzie jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla zainteresowanych fabułami po osiągnięciu plusowej reputacji u piratów zostajemy zaproszeni do zadania. Reputację u piratów nie jest trudno podnieść zwłaszcza przy wysokim poziomie trudności a mianowicie wystarczy wyciąć kha'ak okręty i reputacja pięknie się podniesie.

Jest również zadanie paranidów które dostałem przy reputacji 8 pierwsze zadanie jest nudne bo musimy lecieć przez 6 sektorów bez używania napędu skokowego.

Jeszcze odkryłem że boroni zlecają zadanie ale nie znam szczegółów ponieważ musiałem zacząć od nowa i nie sprawdziłem wtedy o co biegało.

Wszystko to było odpalone na wersji 2.0 po za tym nie wiem czy można mieć więcej niż 2 misje na raz.

Uwaga jest problem z ostatnią misją piratów (holowanie kyoto) jak wyczytałem i sam się przekonałem po dociągnięciu żelastwa do bazy nic się nie dzieje a ja jeszcze dodam od siebie że samo przeciągnięcie kyoto przez bramę graniczy z cudem na 20 razy raz mi się udało. Ma podobno to być usunięte w patchu do xtc a do tej pory zalecana jest zostawienie kyoto, problem w tym że nie powiedziano gdzie go zostawić więc radze ostatniej misji nie rozpoczynać.

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi apropo błędu związanego z tą misją udało mi się znaleźć rozwiązanie. Aby to się udało musimy mieć okręt poniżej klasy M7 (M2 ma ogromne problemy z przeciągnięciem kyoto przez bramę a po za tym ten okręt musi móc zadokować do pirackiej bazy) z opcją używania promienia trakcyjnego - warunek konieczny. Gdy dolecimy do maraudera dowodzonego przez piratów tuż obok kyoto mamy 3 opcje:

1. Uzycie własnego promienia trakcyjnego - zbugowane

2. Piraci dadzą ci promień trakcyjny - zbugowane bo dostarczenie kyoto do bazy nic nie daje

3. Pożyczenie maraudera - ta opcja po odpowiednim postępowaniu zadziała

Gdy wybierzemy opcję nr 3 nie przesiadamy się do niego ja bym proponował rozbrojenie go (nie atakowane kha'ak znikają po chwili) i kazanie mu by leciał za naszą łajbą. Podlatujemy do kyoto używamy promienia trakcyjnego i do bramy (tu po problemach z przeciągnięciem kyoto własną M2 ciągnąłem go na środek mapy i dopiero w okolicach współrzędnych 0,0,0 kierowałem się do bramy by skubaniec się wyprostował i leciał prosto do bramy nie wiem czy to konieczne ale na pewno nie zaszkodzi). Gdy już dociągniemy skubańca do bazy nie może on być zbyt blisko jej by nie umożliwić dokowanie do niej (chodzi o inne statki). Po tym wszystkim ja wyłączałem holowanie i siup z zamianą okrętu po tej opcji piraci zwinęli mi mój okręt czyli tą M6 która holowała - bez strachu oddadzą ją. Czekamy aż zadokują naszym okrętem do bazy i sami dokujemy za nimi. Uwaga po zamianie okrętów w pewnym momencie dostaniemy 2 wiadomości po 2 wrota znikną a kyoto ożyje i potrafi nas staranować. To by było na tyle po dokowaniu mamy się znów przesiąść i to już koniec.

Edytowane przez heimdall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...