Skocz do zawartości

Porady dotyczące sprzętu komp.


Melkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy pilnie potrzebuje Waszego zdania (porady). Mam zamiar kupić jednostkę o następującej konfiguracji :

Procesor - i7-870 2.93 GHz

Pamięć - DDR3-1333MHz (max. 16GB) - V-DATA

Płyta Główna - ASUS P7H55 Full ATX

Karta Graficzna - nVidia ZOTAC GeForce GTX 470 1280MB DDR5 320bit

Dysk Twardy - WD Caviar 2TB, NCQ, 64MB cache, P/N: WD20EARS

Napęd Optyczny - Nagrywarka DVD±RW DL

Karta Dźwiękowa - Realtek HD Audo 8-channel

Obudowa - NZXT Beta Black Metal Edition

Zasilacz - AXP 750P14A 750W

Dokładniejszy opis na aukcji allegro: http://allegro.pl/core-i7-870-8gb-ddr3-2tb-gtx470-1280mb-320bit-i1326430869.html

Czy myślicie że ten komputer jest wart zachodu? Co jest słabą stroną tego zestawu? Bardzo proszę o jakiekolwiek porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pamięci i dźwięku LeWaR już pisał. Od siebie polecę kartę Asusa, Xonar DX, naprawdę fajny sprzęt w dobrej cenie.

Ten dysk WD do demonów prędkości nie należy i może warto byłoby rozważyć kupno 2x 1TB i zrobić z nich RAID, albo 30-40GB SSD jako systemowy i 1TB na dane. W jakiej rozdzielczości działasz i do czego ma być ten komp ? Różnicę w cenie dysków można wyrównać trochę tańszą kartą graficzną (GTX 460 albo 465), jeśli nie potrzebujesz najwyższych rozdzielczości.

Zasilacza nie znam, ale generalnie jestem zwolennikiem bardziej znanych i sprawdzonych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek planowałem kupno samej jednostki a koło marca, kwietnia zakupienia monitora około 25 calowego full hd więc na mocnej grafice mi zależy. Poza tym utrzymanie się w zawiasach cenowych około 3000 za jednostkę też ma dla mnie znaczenie i pewnie powiecie że słabo szukam ale znalezienie komputera o podobnej konfiguracji w tej cenie sprawiło mi dość spore trudności...i nie mówię tu o salonach komputronik, vobis itp. Wiem że gotowe zestawy komputerów mają to do siebie że wrzucają tam różne podzespoły zazwyczaj jest tak że dużymi literami napiszą o bardzo dobrej jednej, dwóch częściach a reszta jest po prostu słaba...pomyślałem że trafiłem na dość dobre zestawienie cena a podzespoły jednak przyznam że jak czytam Wasze posty to mój entuzjazm opada troszkę... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukałem karty dźwiękowej takiej jaką polecił mi LeWaR czyli Creative X-Fi Gamer. Znalazłem na allegro klik tę właśnie kartę za 170 zł ale jest używana. Nowe natomiast kosztują około 280 najtaniej jak znalazłem. Teraz moje pytanie: Myślicie że warto ją kupić (sprzedawca ma dużo pozytywów, na aukcji pokazał zdjęcia rzekomej karty wykonane przez siebie a nie ściągnął jakiejś grafiki za strony producenta) czy może polecicie mi inną kartę do 180 zł?

Kiedy wrócę do pracy (na razie nie pracuje bo mam zaliczenia na studiach) planuję zakup głośników CREATIVE GigaWorks T40. myślę że ta karta i te głośniki to byłby fajny zestaw audio 🤔 co Wy powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to chciałem usłyszeć czy jest sama w sobie warta żeby ją kupić 😀 przypadkiem natknąłem się na temat "problemy z dźwiękiem" i tam zachwalaliście bardzo tę kartę a ja nigdy nie miałem styczności z kartami innymi niż te zintegrowane 😀 w tej chwili mam również zestaw głośników 5.1 i nie są one jakieś rewelacyjne raczej ( mają swoje lata, około 5 albo 6) ale mam nadzieje że dzięki tej karcie wyciągnę z nich jeszcze trochę a potem i tak zmienię na te wymienione przeze mnie w poprzednim poście. Tak więc zaryzykuje i zamówię 🤔 mam nadzieje że różnica w jakości będzie taka jak piszecie 😁 😁 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melkor - Jeżeli chcesz kupować sprzęt do kompa to gorąco polecam poradnik zakupowy na PurePC, gdzie masz opisane zestawy warte uwagi wg. kwoty. Najlepiej od razu zamów w sklepie esc.pl podzespoły, ponieważ tam tanio i fachowo Cię obsłużą, a jak ich ładnie poprosisz, to od razu na miejscu Ci kompa złożą z zamówionych części i przyjdzie do Ciebie gotowa jednostka. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za podanie tej stronki Michał.R 😀 naprawdę bardzo fajnie tam opisane wszystko 🤔 na 100% skorzystam:)

I bardzo dobrze, ponieważ są to bardzo korzystne zestawienia. Bubli tam raczej nie znajdziesz. 😀 Sam nie raz korzystam z tych informacji, gdy mam sobie albo komuś kompa złożyć. 😁 Sprawdź też czy jakieś promocje Ci się nie przydadzą z tych zestawień. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też mam tę kartę w zestawie ze słuchawkami Sennheiser HD 555. Na dźwięk nie ma, co narzekać, perfekcja.

Mam dokładnie ten sam zestaw....ale i tak nie mogę odżałować moich starych Panasoniców(Technics)...ze względu na miękki X-Bass...Sennheiser jest świetny ale gdzieś musi tkwić jakiś feler...czy to w ustawieniach karty czy w samej konstrukcji słuchawek niektórych kawałków zwłaszcza hate core i trash core(gatunki muzyki...to dla nie kumatych)nie da się słuchać zaczyna mnie mdlić...ale SKA,Soul czy RnR na tych słuchawkach wymiata.....

PS:Nie radzę grać w nich w RO zwłaszcza map czołgowych przy volume ustawionym na full,dzisiaj wychyliłem się z wieżyczki podczas gdy stojący ISU-152 oddał strzał...przez jakieś 15 minut piszczało mi w uchu. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Też mam tę kartę w zestawie ze słuchawkami Sennheiser HD 555. Na dźwięk nie ma, co narzekać, perfekcja.

Mam dokładnie ten sam zestaw....ale i tak nie mogę odżałować moich starych Panasoniców(Technics)...ze względu na miękki X-Bass...Sennheiser jest świetny ale gdzieś musi tkwić jakiś feler...czy to w ustawieniach karty czy w samej konstrukcji słuchawek niektórych kawałków zwłaszcza hate core i trash core(gatunki muzyki...to dla nie kumatych)nie da się słuchać zaczyna mnie mdlić...ale SKA,Soul czy RnR na tych słuchawkach wymiata.....

PS:Nie radzę grać w nich w RO zwłaszcza map czołgowych przy volume ustawionym na full,dzisiaj wychyliłem się z wieżyczki podczas gdy stojący ISU-152 oddał strzał...przez jakieś 15 minut piszczało mi w uchu. 🤔

Ja tam muzyki nie słucham (poza grami) więc mi tam wisi. Dziwi mnie tylko, że słuchawki za taki kawał szmalu nie mają regulacji głosności 😁 . To już nawet moje stare logitech'y dialog 220 za 10 zł miały regulacje 😁 .

Ps. RO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...