Skocz do zawartości

Statki w X2


S11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś wziąłem misję polegającą na zabiciu gościa siedzącego w Rybołowie. Wynik: 1:0 dla Rybołowa. Poległy moje: Nemezis, Perseusz i prawie ja siedzący w Khaak M3. Ten stateczek to była forteca.

//Edit:

Odnośnie pytania WoyTassa to taki zasiedlony sektor pozostaje obcym sektorem z Twoimi stacjami. Oczywiście piszę o grze bez skryptu sektor takeover. Jak jest ze skryptem nie wiem bo nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak robisz fabułę to później możesz sprzedać osłony z Hydry, którą pożyczą Ci Boroni. Ja ogołociłem ją dosłownie ze wszystkiego łącznie z poleceniami nawigacyjnymi, bojowymi, seta itd. 😀

Szkoda, że do X2 nie ma SCS i BSE. Jak będę miał trochę czasu to odpalę X2. Mam sejwy i może zasiedlę w końcu Presidents End 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (a w zasadzie to już dzisiaj...) właśnie uciekałem przed tym cackiem, kiedy w drodze do Nyana's Hideout musiałem przelecieć przez 347. W pierwszym podejściu padłem i to w sytuacji, kiedy zdawało mi się, że wszystkie niebezpieczeństwa są już ZA mną. W drugim mi się udało tylko dlatego, że zdążyłem zauważyć bramę wylotową wcześniej niż on do mnie podleciał. Wtedy też troszkę mu się przyjrzałem. Cóż, nie da się uciec Novą o maksymalnej prędkości 170 przed niszczycielem o spacerowej ponad 200. A podkręcić można ją do ponad 300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X2 gdy musiałem przelecieć przez Xenońskie terytoria stosowałem następujący myk: po przekroczeniu bramy dawałem nura, po zejściu ok 30km poniżej płaszczyzny ekliptyki wyrównywałem lot i leciałem w kierunku, gdzie teoretycznie powinna znajdować się brama, tam podnosiłem się do płaszczyzny ekliptyki, rozgladając się po drodze w poszukiwaniu bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo żle że Xenoni przestali być grożni, już w X2 byli słabsi niż w X-Btf np. czemu nie odbudowali M0?? Nie kumam tego, powinienien być dostępny ale być bardzo wolny i mieć możliwość skakać z sektora do sektory by siać spustoszenie. Tylko m1 i m2 mi sie podobały reszta statków była taka przydka, jakieś kwadraty z docieponymi silnikami w x-btf były ładne. Xenoni powinni być równie grożni co khaaki. Musze se kupić w końcu nowego kompa i pograć w tego X3 i zobaczyć jak sie tam ma sytuacja Xenon

http://www.egosoft.com/games/x/screensh ... en_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czemu nie odbudowali M0??

Wiesz, że tez się nad tym zastanawiałem. Po diabła zawlekli wrak do swojego sektora jeśli i tak go tam zostawili samemu sobie. Poza tym co się stalo z pancernikiem (M0) Khhak z X2? jesli już mowa o Khaak to tak jak w przypadku Xenonów stali się raczej symbolicznym zagrożeniem. W X2 M2 Khaak to był postrach. Podobnie byłu z M3 którego Kyony potrafiły nieźle połaskotać nawet M6. Klastry w X2 były naprawdę niebezpieczne natomiast w X3 można taki klasterek spokojnie rozpracować Pogromcą (poczatek fabuły). Ogólnie w X3 w stosunku do X2 zarówno Xenoni i Khaak złagodnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie robie sobie przerwę w X3 po dzisiejszym najeździe na Xenonów. Zdemolowałem wszystkie Xenońskie sektory na południe od Scale Plate Green. Skład mojej floty to Pyton, 4 x T2 i ja w Mantisie koordynujący działania wojenne. Żadnych strat własnych (jeden T2 troszkę uszkodzony). Przejęte 12 x J, 8 x K i drobnica. Chciałem przejąć te sektory i zostawić w każdym po 2 lub trzy K/J dla ich utrzymania, ale chyba tego nie zrobię. Sprzedam zdobycze, zostawię te sektory, żeby Xenki mogły podzwignąć się po porażce i wrzucę jakiś skrypt na inwazje Xenońskie czy coś w tym stylu (żeby Xenki były trochę silniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcecie się spotkać z Xenońskim M0 to nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zainstalować Roguey's X3 mod, w którym można spotkać go spotkać:

http://roguey.freewha.com/gaming/pc/x3/ ... php?id=296

Są nawet specjalne misje w BBS-ach z jago udziałem!

W tym modzie są również J i K z X2.

Edit:

A także takie cacko:

http://roguey.freewha.com/gaming/pc/x3/ ... php?id=282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przydki ten M0 😀 Ale w grze napewno lepiej wygląda.

Cóż. Podobnie jak inne statki – choćby J v.1, K v.1 czy Argońska Fire Nova Mk1 – ten jest po prostu ściągnięty z poprzednich gier i dodany do moda.

Azakal:

Ponoć można na jednym dysku mieć kilka wersji X3. Ja co prawda tego nie robię, bo mam inny sposób. W kompie mam w tej chwili 3 dyski, więc na każdym mogę grać w inną X3.

I na koniec jeszcze pytanie:

Czy Rybołów będzie wystarczającym statkiem do skończenia fabuły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabułę skończyłem Novą. Miałem co prawda Smoka ale z niego nie korzystałem. W finałowej walce będziesz musial przesiąść się do czegoś mniejszego niż Rybołów, gdyż jest on za duży. Podczas ostatniej bitwy latałem Novą, Smok zaś podążał za mnią z rozkazem "Chroń mnie".

Cytat

Ponoć można na jednym dysku mieć kilka wersji X3. Ja co prawda tego nie robię, bo mam inny sposób. W kompie mam w tej chwili 3 dyski, więc na każdym mogę grać w inną X3.

Miałem dwie wersje X3: podstawkę i XTM. Jednak i tak grałem tylko w jedną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Nova w moim wydaniu okazała się zupełnie beznadziejna w Ore Belt 😀 . Jeszcze z pojedynczymi klastrami dawała sobie jakoś radę ale kiedy w moim sąsiedztwie zrobiło się czerwono od Kha’aków i posypały się rakiety – padła.

A na dodatek mam problemy ze sterowaniem statkami. Albo prawie wcale nie reagują na ruch myszki albo wyczyniają tak zamaszyste harce, że atakowany statek raptem znajduje się za mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rybołowem to pójdzie Ci jak po maśle. Trochę możesz się wkurzyć szukając właściwej asteroidy. Moja rada: asteroida z bazą obcych znajduje się tuż obok pólnocnych wrót (po ich wschodniej stronie) jednakże zacznij skanowanie od końca pasa asteroid. Przeskanuj tak z 10 sztuk i wtedy zabierz się za te przy wrotach. Jeśli zaczniesz od razu skanować te przy wrotach nie znajdziesz tam bazy. Gra ma chyba takie zabezpieczenie, żeby zbyt szybko nie zaliczyć misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę oglądać świat X zza pulpitu sterowniczego Rybołowa: 😀

http://img99.imageshack.us/my.php?image ... n22jx9.jpg

A tu najnowszy nabytek w całej okazałości:

http://img143.imageshack.us/my.php?imag ... n21dq1.jpg

Niestety do pełnej gotowości bojowej trochę mu jeszcze brakuje... 😀

Edit:

Fabuła X2 zakończona! Ostatnią misję rzeczywiście musiałem zrobić Novą, bo Rybołów za diabła nie chciał się wpasować między te wirujące elementy.

I muszę przyznać, że z dużą przyjemnością wróciłem do X3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...