Skocz do zawartości

Zasilacz do PC


Riess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, swego czasu mój zasilacz zrobił "bzt" wywalając korki w całym domu. Po odłączenia PC od komputera niosło z obudowy zasilacza spalenizną. Nie zauważyłem żeby coś innego było zhajcowane, zaś zasilacz nie był "noname" więc podejrzewam że jest on jedynym elementem PC który uległ zniszczeniu.

Mój pc to stacja graficzna dysponująca GF 6600 (zwykłym, ale wymaga dodatkowego zasilacza), dwoma dyskami twardymi i aż jednordzeniowym AMD Athlon XP 1700. Moi parafianie zrzucili się na nowy zasilacz, w wyniku czego zgromadziłem niebotyczną kwotę 200 zł.

Ponieważ lubię wspierać lokalny biznes, chcę skorzystać z usług firmy handlującej na tzw. "rogu", a więc Arest.pl.

I z tego miejsca pytanie do reszty braci. Którą z pozycji do 200 zł proponujecie mi zakupić? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wziasc sobie ten Chieftec CHIEFTEC GPS-450A - 450 W, PFC. Sam uzywam takiego i jestem bardzo zadowolony, napiecia trzyma ladnie (bo sprawdzane miernikiem) i wykonany do dobrych czesciach. Moze nie jest czarny, nie ma bajeranckich diód na wentylu czy tez seksowanych czerwonych kabli - ale to solidny zasilacz. U mnie zasila podkrecone c2d,gts250 i dwa dyski. ma rezerwe mocy wiec nawet na jakies upgrady starczy. Ktoras znana firma moderska ma w swej ofercie wlasnie ten zasilacz tylko jest przebrandowany w bardziej sexy obudowie i kosztuje ponad 300, zas bebech jest ten sam.

http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze-L ... 450-W-PFC/

Troszke taniej tez mozna. To moj poprzedni zasilacz (tylko w wersji 350), kupiony jako 'powystawowy'. Zadnen fajerwerk, ale bylem zadowolony.

http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze-L ... PFC-25-dB/

Wystarczy wziasc te zasilaczyki w dlon i poczuc ze maja w srodku "to cos" 😆 Nie zapomnij co miesiac oddesac z zasilki kurzu za pomoca mocnego strumienia ssacego w odkurzaczu. Zworc uwage rowniez na ilosc i rodzaj kabli i koncowek przy zakupie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeżeli kupujesz używany to czy są wszystkie kable,mnie się tak trafiło...w ferworze zakupów nie dostrzegłem w opisie aukcji że chodzi o zasilacz używany no i wiatraki chodzą mi na Meghalemie o połowę wolniej(na dwóch molexach wisi 6 wiatraków 12cm z czego dwa o wydajności 110 CFM)....bo kabli było mniej niż powinno mimo że w opisie był podany ich stan a gdzie można dostać kable modularne do Cooler Mastera nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...