Skocz do zawartości

Kompanie i Handel


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dorobiłem kilku dziesięciu tysięcy kredytów za które zakupiłem elektrownie słoneczną i tutaj mam problem. Nie wiem jak i gdzie można kupić transportowce, czyli TS i czy w ogóle jest to możliwe. Dawno nie grałem w pierwsza część tej gry, ale byłem święcie przekonany że można kupować statki klasy TS i byłbym wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę. Bo jakoś nie uśmiecha mi się osobiście dostarczanie kryształów do mojej elektrowni słonecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Cerber. Tylko że troszku niejasno opisałem to o co mi chodzi. Ponieważ rozchodziło mi się o to że jak postawimy własną elektrownie słoneczną to nie możemy zakupić TS ze stoczni by pracował dla naszej elektrowni, jego zadaniem było by zakupowanie kryształów. Tak więc gracz musi sam latać po świecie X i kupować kryształy a następnie dostarczaj je do naszej elektrowni. Na całe szczęście tak jest tylko z elektrownią. Pytanie tylko dlaczego? Czyżby to było przeoczenie twórców gry, którzy teraz nie potrafią naprawić tego błędu? Dla każdej innej fabryki, kopalni możemy zakupić TS, które kupowały by surowce potrzebne do wyprodukowania danego surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam inny problem - do swojej kopalni krzemu zakupiłem najpierw jeden frachtowiec, żeby latał po ogniwa słoneczne. No to se latał, ale postanowiłem, że nie będę płacił za ogniwa słoneczne - niech wozi z mojej własnej elektrowni. Super sprawa nie? No to niedaleko asteroidu postawiłem elektrownię. Naprodukowała 5000 ogniw, ale frachtowiec jakoś nie miał ochoty jej odwiedzić. Myślałem, że jest zaprogramowany i już ma ustaloną trasę - no to kupiłem drugi. Ten dla odmiany siedzi w doku bezczynnie i nosa nie ma zamiaru wyściubiać. Sam se mam te ogniwa słoneczne dostarczać?

--EDIT--

No, okazało się, że nie jest tak źle, ale problem rozwiązałem w dość brutalny sposób - musiałem zniszczyć pierwszy frachtowiec. Wtedy wyleciał drugi i skierował się prosto do mojej elektrowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...czyli pozostaje dać sobie spokój... cholera, za 6500 kredytów 100 kryształów co daje 5000 ogniw, a potem z 5000 ogniw ok. 420 plastrów krzemowych, co daje zysk 147000 CR...cholera ciężka, że też tym tłuczkom z EGOSOFTU się nie chciało trochę pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2013 o 21:51, OSH napisał:

Ale nie ma w nim tego czego szukam 😀

Bo to zawsze jest dostępne tylko w Bonus Packach 😀

Masz Superboxa, więc zagraj w kolejne gry serii, jeśli chcesz "wałkować" fabułę, lub w najnowszą TC (lub po zakupie w AP), aby cieszyć w pełni grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jakieś jaja...postawiłem fabrykę mikroprocesorów. Kilometr dalej jest jedna moja kopalnia krzemu, dwa kilometry dalej druga, poza tym w tym sektorze innych kopalni krzemu nie ma. W jednej z nich ustawiłem cenę plastrów krzemowych na 360 CR. W fabryce mikroprocesorów ustawiłem maksymalną cenę za jaką mają być kupowane plastry krzemowe na 370 CR. A głupi pilot transportowca poleciał do całkiem innego sektora! Szlag mnie trafia. Czy mam se wszystko wozić sam?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w fabryce do której przypisany jest pilot (a raczej statek), jaki masz ustawiony zasięg handlu? Bo skrypt działa tak że zaczyna szukać towaru w najlepszej cenie od najdalszych sektorów. Jeśli masz zasięg handlu ustawiony na 9 skoków i w takiej odległości znajdzie się fabryka sprzedająca towar poniżej średniej ceny to handlowiec poleci do niej, nie będzie sprawdzał pozostałych fabryk, choćby były bliżej. Za działanie wszystkich aspektów gry odpowiadają proste skrypty, a nie sztuczna inteligencja, to gracz ma myśleć (jedno z haseł gier z serii X brzmi: myśl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest tam coś o skokach, ale ja to zwykle miałem ustawione na 0, a i tak transportowce leciały do stacji NPC...jeszcze sobie trochę pokombinuję. Ja wiem, że truję, ale w X-a gram od jakichś 2 lat, z tym, że miałem bardzo długą przerwę (tak z 1,5 roku), a na czacie egosoftu gdy ich pytam o XBTF to wszyscy robią zdziwione oczy, że ktoś w to jeszcze gra...faktem jest, że to chyba najsłabsza pod względem obsługi część, więc najtrudniej jest w nią grać.

Sprawdziłem - liczba skoków w każdym przypadku jest ustawiona na 0. Dlaczego więc pilot poleciał do innego sektora, skoro ma pod nosem te plastry krzemowe?

Edytowane przez OSH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...