Skocz do zawartości

Lizard - Lost In Space - Komentarze


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio Sorkvild podsunął mi wspaniały pomysł by napisać opowiadanie z gry Frontier: First Encounters. No cóż jeżeli chodzi o stopien trudności jaki może zaoferować gra Frontier: First Encounters bije na łeb X3 TC. Grałem, próbowałem, ale nie podołałem. Gra jest faktycznie za trudna i nie pamiętam jak w to się gra, ale.... Postanowiłem napisać opowiadanie związane z pierwszą częścią gry a jej tytuł to X-Beyond the Frontier.

Zainteresowanych wydarzeniami Kyla Brennana zapraszam do czytania, innym podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie. Kiedys grałem już w pierwszą część gry X ale niedawno ściągnąłem sobie z Gmersgate X-Gold, która posiada w sobie dwie gry X: Beyond the Frontier i X - Tension. NIe wiem czym dokładnie różnią się te dwie wersje gry. Wiem że w X Tension rozpoczynamy naszą rozgrywkę jako Argon o ile dobrze myślę , a na wyposażeniu mamy M5 Odkrywca. I nie wiem w jaką wersję gry grać 😆

Czy ktoś z was grał w X – Tension?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie jest miodzik 😆 Mysle ze ci co nie grali w pierwsza czesc gry powinni to wlasnie przeczytac.

Odnosnie X-tension. Ta czesc gry zaczyna sie bo XBTF, to wlasnie w tym okresie Kyle Brennan zalozyl fundamenty pod slynna korporacje Terracorp.

X-Tension, jest gra otwarta, gdzie gracz nie jest zwiazany watkiem fabularnym. Mozna grac jak sie chce. Do dyspozycji jest oddana znaczna czesc mapy znana chociazby z X3. W X-Tension mozna rowniez zmieniac statki na wszytskie jakie gra oferuje!

Strona klarix'a moze sie przydac. Jest tam wiele danych o statkach oraz sektorach http://www.klarix.de/xbtf/en/XFrSet4.html

mapa xbtf http://www.nappefugl.dk/index/map.html

mapa x-t http://www.exogenesis.co.uk/XTension/X-TensionMap.htm

Nie pozostaje mi nic zyczyc jak gumowych bram i stacji 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sorkvild 😆

Cytat

Nie pozostaje mi nic zyczyc jak gumowych bram i stacji 😀

Ojjj nawet mi nie mów, ile razy przyfasoliłem w drzwi stacji, bo za szybko leciałem 😀, to by dnia mi zabrakło. Myślę że taki sposób dokowania do stacji jest super. W początkowych fazach gry, gdy nie mamy komputera dokującego, wymaga od gracza precyzji.

Zauważyłem też, że Historia na Xudb nie jest kompatybilna z historią gry. A mianowicie Alpha Centaurii czyli Argon Prime wcale nie została skolonizowana przez ziemian. Tylko Natan R. Gunner rozbił się swoim statkiem na Argon Prime, który był dość solidnie uszkodzony po bitwie z Xenami. Natan na Argon Prime przekazał mieszkańcom wiedzę i technologię, dzięki której ewoluowali, stali się bardziej cywilizowani. Zaczęli wznosić wielkie konstrukcje budowlane, a z czasem nawet statki kosmiczne.

W każdym razie będę starannie opisywał historię X jaka jest zawarta w tej że właśnie grze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga. Te historie na stronie glownej trzeba poprawic aby byla zgodna z faktami.

Mniemam ze jeszcze nie spotkales Xenonskie M0 😆

Spoiler

http://x-lexikon.xibo.at/wiki/index.php/Xenon_M0

Wlatywnie do stacji jest fajne, ale w momencie gdy chcesz by bylo dokonane automatyczne to nacisnij 'esc' w momencie gdy znajdziesz sie juz w stacji tuz za śluzą. Statek powinien przeniesc sie do miejsca cumowania wewnatrz stacji. Paten ten dziala rowiez w X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że spotkałem, ale dziesięć lat temu 😆 Przyznam ze wiele zapomniałem co i jak. Kupiłem elektrownie słoneczną i o dziwo mogę kupić tylko myśliwce do jej obrony, żadnych TSów. Natomiast gdy postawiłem kopalnie żelaza mogę zakupić myśliwce i TSa, dziwne troszku 😀 Wygląda na to ze gracz kupując elektrownie słoneczne sam musie je zaopatrywać w kryształy 😀

Kurcze tak dawno grałem w X że totalnie wszystko zapomniałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że taki jest zamiar mojego opowiadania, które będzie zawierało w sobie historie X ze wszystkich części. Tak więc panowie będzie co czytać i powspominać 😆. Można by powiedzieć że chciałbym zrobić z tego opowiadania X-Reaktywacja 😀

Oczywiście pewne ograniczenia uniemożliwią posiadanie stacji, jak i statków. Czyli przykładowo na dzień dzisiejszy mam eksperymentalny statek i 2 fabryki, które w jakiś okolicznościach zostaną zniszczone 😀 W każdym razie w tym opowiadaniu będą wszystkie części ze świata X. Będzie to opis wydarzeń Kyla Brennana i jego potomków, oczywiście nie zabraknie też miejsca dla jego kompanów, którzy towarzyszyli mu w drugiej części X The Threat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie się moim opowiadaniem i udzielaniem w dziale komentarzy tego opowiadania.

Zamieściłem małe fotki uzbrojenia jak i produktów dzięki którym można ulepszyć statek. fotki mają wielkość 140x140 więc nie powinny wpływać negatywnie na wczytywanie się strony, jak i surfowanie pomiędzy postami.

Dzisiaj w nocy lub nad ranem zamieszczę kolejne opowiadanie losów Kyla Brennana.

PS. Dzięki Sorkvild za linki tych stron, które mi podałeś ponieważ bardzo, ale to bardzo pomygły mi w obecnej rozgrywce.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamieściłem małe fotki uzbrojenia jak i produktów dzięki którym można ulepszyć statek. fotki mają wielkość 140x140 więc nie powinny wpływać negatywnie na wczytywanie się strony, jak i surfowanie pomiędzy postami.

To że dodałeś małe fotki nie ma znaczenie. Jest ich coraz więcej i strona z opowiadaniem ładuje się coraz wolniej. Jeszcze kilka takich postów z opowiadaniem i fotkami, a będzie problem z otwarciem strony, więc nie przesadzaj. Nie rób komiksu z opowiadań. Jeśli kogoś męczy czytanie dłuższych tekstów, to nie przeczyta ich nawet jeśli w co drugie zdanie wstawisz obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...