Skocz do zawartości

New Horizons do pobrania


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiłem sobie dodatkowe instalki i mam w tej chwili X3 2.5,XTM oraz wyżej wspomniany NH gram już drugi dzień i muszę przyznać że bardzo mi ten mod przypadł do gustu.Sektory olbrzymie wtedy gdy potrzeba i małe gdy występuje w nich mnogość stacji więc nie trzeba latać jak idiota kilkuset klometrów...większość odkrytych do tej pory sektorów właśnie tak ma.Wszystko co jest potrzebne do życia można znaleźć w przestrzeni...mam już jeden stateczek odnaleziony w Nieznanym sektorze i namiary na porzucony Lotniskowiec...za pierwsze znalezisko(Kafar)kupiłem sobie tarczę 25MW do mojego Warhawka....ten M3 jest idealny do pacyfikowania pirackich sektorów,klasyczną piracką formację 2xM5+2xM3 rozwala się za jego pomocą w 20-30 sekund.Warto odwiedzać sektory gdzie piraci mają swoje bazy zawsze znajdzie się w przestrzeni coś do zebrania,ta sama sytuacja ma miejsce w sektorach o dużym zagęszczeniu asteroidów z tym że tam można być świadkiem wypadku TL-a z którego zostaje mnóstwo ładunku do przejęcia...i dodam że trzeba się śpieszyć ze zbieraniem bo konkurencja nie śpi i potrafi zgarnąć nam co lepsze kąski z przed nosa.Oceniając ten mod można powiedzieć że w przeciwieństwie do XTM jest w nim jakby więcej życia.

PS:Najlepsze jest to że mimo zaciekłych walk w gęsto zaludnionych sektorach można lecieć SETAx10 bez żadnego przycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. Też gram jako Janus, bo ciekawy jestem jego historii. Natomiast hakowanie statków czy stacji jest jednym ze sposobów na życie w NH. Najpierw trzeba znaleźć stację hakerów i kazać sobie zainstalować specjalnego czipa. A potem to już hulaj dusza. Ale na początek radzę zacząć od jakiejś M3-ki. Pełną informację znajdziesz w pliku Readme moda. Nazywa się to hackingII (w pdf-ie). Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj namawiacie mnie, namawiacie. 😛

Mozecie dac jakis odnosnik do opisu misji, ktore mozna tam znalezc?

Chyba sobie dzisiaj zainstaluje. XTM powoli zaczyna mi sie nudzic.

EDIT:

Do pobrania sa 2 wersje

1. New Horizons Mod v.2.0 Military Hud

2. New Horizons Mod v.2.0

Obydwie sprzed tygodnia. Czyzby roznily sie tylko HUD'em? raczej niemozliwe, bo zmiana byla by tylko updatem a nie nowa wersja moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę dla ostudzenia chęci... 😛

Takich misji jak w XTM to tu chyba nie ma (chyba, bo trochę za krótko gram w tego moda). Zresztą wydaje mi się, że XTM jest niekwestionowanym królem, jeśli chodzi o rozmach i wykonanie.

A tu? Cóż. Jest historia Janusa ale dokładnie o co w niej chodzi to też jeszcze nie wiem (patrz wyżej...). Jest sporo nowych statków (wg rozpiski coś około 70-ciu), dwie nowe rasy, sporo nowych sektorów (z dodaną nową muzyką – do niektórych lecę specjalnie, żeby jej sobie posłuchać...) no i to hakowanie. Do tej pory (3 dni gry) zdobyłem min Centaura, Ravena (chyba jedna z najlepszych M6-tek w modzie) pirackiego TL-a i mobilna bazę Yaków. Diabli wiedzą po co mi ona ale chciałem spróbować czy się da... No i mam koromysło, którego nie wiem jak wykorzystać a sprzedać się go nie da, bo nigdzie się nie da zadokować...

A żeby mi się nie nudziło, to co jakiś czas pojawia się w mojej okolicy zabójca Yaki z niedwuznaczną chęcią zamienienia mnie na gwiezdny pył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A próbowałeś już kariery hakera? To jest dopiero życie. Za jednym podejściem można wyhaczyć cały statek z jego zawartością.

Oprogramowanie mam zainstalowane ale nie mogłem zhackować statku ze względu na dużą odległość od stacji...chyba? 😛

PS:Przydałoby się przetłumaczyć instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zipa rozpakowujesz i wrzucasz do katalogu z X3, ale czystą instalacją X3, bez dodatków.

Przy uruchomieniu wybierasz na ekranie startowym "wybierz mod" i tam powinieneś mieć tylko NH.

A dalej to już w grze wybierasz własną grę: np Janus lub cokolwiek innego i grasz w NH. W janusie powinieneś siedzieś w fajnym statku Sparhawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tradycyjnie będę trochę studził zapędy. 😛

Mod wydaje się być dosyć wczesną betą (gram w wersję bez HUD-a ściągniętą 10 czerwca). Sporo nowych sektorów – myślę, że tych które w zamierzeniu autorów mają należeć do nowych ras, są u Scorpa zaznaczone tylko numerami ich pozycji na mapie. Nie ma tam żadnych stacji i nie są zaznaczone bramy wlotowe. Znalazłem jeden sektor, co prawda teladiański ale ze sporą ilością nowych stacji typu farmy ryb czy produkujące wodę i jeden w którym do wzięcia jest kilkanaście opuszczonych statków jednej z nowych ras.

Wczoraj zrobiłem sobie wydruk wszystkich plików tekstowych moda i takich misji jak te, do których przyzwyczaił nas XTM to ja nie widzę. Nawet historia Janusa to tylko parę linijek tekstu (i trochę wiadomości do odczytania na stacjach).

Fakt. Jest sporo ciekawostek jak choćby opisywane już hakowanie stacji (wczoraj z teladiańskiego doku wygarnąłem 450k kredytów) czy statków. Czasem odbywa się to nawet realistycznie tak jak wczoraj kiedy w Home oL wyhaczyłem argońskiego Tytana (z pełnym uzbrojeniem, osłonami). Niestety w sektorze tym była również kwatera główna ISF i podległe jej siły. Natychmiast się zaczerwienili i zaczęli mnie atakować. W końcu jakoś udało mi się wybyć z sektora wyprowadzając Tytana ale zabawa była. Nie można już tego powiedzieć o wyhaczanych Yackich Aligatorach. Są to bardzo dobre statki szybkie (120) i pojemne (10 000). A że są to statki zaopatrzeniowe Yaków, więc zawsze coś tam ze sobą mają i taki stateczek w skupie potrafi kosztować 2-4 bańki (mój rekordzista kosztował 21!). Latają zwykle w osłonie 4 myśliwców. Tyle tylko, że przejęcie statku nie powoduje żadnych działań ze strony osłony...

Ciekawie wygląda też możliwość dekryptażu kanałów informacyjnych Yaków czy ISF i możliwość odczytywania przesyłanych wiadomości. W ten właśnie sposób zdobyłem Ravena, bo wiedziałem nie tylko, gdzie jest ale i gdzie jest jego baza (i tam właśnie go dopadłem, stojącego „na kotwicy”).

I jeszcze jedno. Ja mam pewne problemy ze stabilnością moda. Potrafi się zawiesić na klika sekund i pójść dalej albo zatrzymać się definitywnie. I wtedy pomaga tylko reset kompa. Ale może to być moja wina bo kombinowałem najpierw z wersją z HUD-em, potem na tych samych sejwach wystartowałem bez, potem jeszcze z wersji angielskiej gry zrobiłem spolszczenie metodą Yacka...

A hakowanie statków (bo ze stacjami też mam trochę problemów) robię tak:

Podlatuję do delikwenta na odległość poniżej 100 m i ustawiam się pod nim (w przypadku wielkich statków może być z tym problem ale one są wolniejsze więc za daleko nie zdążą odlecieć...). Staram się utrzymać jego kurs a prędkość mam nieco większą (o jakieś 3-7 m/s). Teraz z poleceń statku wybieram pirackie -> konsolę hakerską (i w tym momencie mój statek staje) -> hakowanie statku (pkt 4). Błyskawicznie (3xEsc) wychodzę z poleceń i wciskam dopalacz. Jeśli cel nie odleciał na odległość większą niż 500-600m (w instrukcji podają do 800 ale praktyka mówi co innego) to procedura trwa dalej. Ponownie podchodzę na 50-60 m, tym razem już z boku i czekam. Jeśli wszystko się powiedzie, dostaję wiadomość, że pilot wyskoczył ze statku wszczynając procedurę samodestrukcji a sam statek staje się wrogi (od wojennych można wtedy trochę oberwać). Czekam aż statek się zatrzyma (cały czas słychać odliczanie) wyskakuję ze statku, procedura samodestrukcji zostaje zatrzymana i po chwili otrzymuję następny komunikat o przejściu statku na moją własność.

A ze stacjami jest problem, bo trzeba do nich zadokować ręcznie. Uruchomienie procedury i wlot do stacji ot tak sobie (wybrałem dok handlowy, bo najłatwiej do niego wlecieć) kończy się fiaskiem. Uruchomienie procedury i dwuklik na stację (dokowanie z poleceniem dokuj do) to 450k kredytów w doku i fiasko w przypadku elektrowni L – statek po prostu nie zdążył zadokować. Myślę, że trzeba by jeszcze spróbować poprosić o zgodę na dokowanie i wtedy uruchomić procedurę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoyTass jaki masz sprzet i czy nie masz zadnych klopotow z tym modem? Ja zauwazylem pare "drobiazgow", ktore ostudzily moje zapaly i dzisiaj wracam do poczciwego XTM'a.

1. Niektore nowe sektory sa zle (?) pokazane na mapie gali. Po prostu nie widac gdzie jestes.

2. Przynajmniej u mnie - w pierwszych godzinach gry jest w miare, ale im wiecej sektorow odkrywam tym bardziej gra zaczyna isc poklatkowo. Wczoraj dopadlo mnie kilku piratow i nie bylo szans na walke. Zmniejszylem parametry grafiki do minimum, ale to nic nie dalo.

2a. Gre rozpoczalem 2 razy i za kazdym razem to samo. Probowalem powylaczac wszystkie skrypty po kolei - zero zmian. Zasatnawiam sie czy to nie wina LDI Beta, ale to sprawdze dzisiaj.

3. Tutaj tylko uwaga dla kolejnych ochotnikow - pliki spolszczajace z XTM'a doprowadzaja do tego, ze nie widac niektorych nazw produktow w HQ i statkow w stoczniach wiec nie radze stosowac.

Co do mojego kompa, to XTM hula az milo (nawet u w sektorze ksenkow), wiec zastanawiam sie dlaczego tutaj jest tak kiepsko i to przy kilku piratach. Wole nie myslec co bedzie jak dojdzie do gorszej bijatyki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Tutaj tylko uwaga dla kolejnych ochotnikow - pliki spolszczajace z XTM'a doprowadzaja do tego, ze nie widac niektorych nazw produktow w HQ i statkow w stoczniach wiec nie radze stosowac.

masz NH i XTM razem??? Nie dziw się, że nie działa jak trzeba.

XTM tak ma że czasami u kogoś nie widać nazw. Nic się na to nie poradzi. Ale to nie ten wątek na te rozważania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...