Skocz do zawartości

Problem z zadaniem


Spamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

witam, tak w temacie mam pytanie odnośnie zadania,

w Ore Belt zeskanowałem asteroidy i wykryłem urządzenie, rozpirzyłem je atomówką, otrzymałem polecenie aby zebrać pozostałości, pokazało się nieznane urzadzenie, załadowałem do ładowni jednak po sprawdzeniu niczego tam nie ma a kapitan kolosa informuje mnie, że jest tam więcej urządzeń, wracam i chwilę latam w kółko i pojawia się znowu to nieznane urzadzenie - ładuję do ładowni i sytuacja sie powtarza w kółko macieju - o co chodzi???

jakieś porady, sugestie poproszę 🙁

misja z użyciem Argońska Nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że zadałem pytanie sam sobie i sam znalazłem odpowiedź

należy w tym zadaniu właśnie kilkakrotnie wykonać te czynności czyli załadować nieznany obiekt - zgłosić się do kapitana kolosa w Ore Belt, po kilku razach misja jest wykonana 🤔

najwyraźniej to forum przestaje spełniać oczekiwania (przynajmniej moje) odnośnie spraw związanych z X2 aczkolwiek przyznam się szczerze, że znajduje tutaj wiele inspirujących wątków 😁

mimo wszystko pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj LeWaR

tak, należy wykonać 3 loty w tej konkretnej misji 😁

w sumie masz rację, że w X2 grają "zapaleńcy" stąd brak zainteresowania jednak wielu tą grę zna i liczyłem na pomoc - podpowiedź itd. itp.

osobiście gram także w X3 terran conflict jednak klimat X2 jest zupełnie wyjątkowy i bardzo mi pasuje chociaż grafika w X3 za to jest powalająca no i sterowanie myszką jest super 🤔

dodałeś mi otuchy swoim wpisem, że są jeszcze "zapaleńcy" gotowi wspomóc poradami i sugestiami pomimo znacznie nowszych wersji tej sagi 😀

pozdrawiam serdecznie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że duża część graczy (w tym ja) fabuły w X'ach tak od deski do deski robiła raz, na początku zabawy z danym tytułem, a kolejne rozgrywki to już typowy sandbox, więc ciężko sobie przypomnieć jak dana misja w ogóle wyglądała 🤔 Poza tym nie każdy zagląda na forum regularnie i odpowiedź na takie pytanie możesz uzyskać czasem po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam ponownie

mam takie techniczne pytanie, otóż po wykonaniu misji w Ore Belt otrzymałem informacje, że proponują mi abym zajął się handlem i wzmocnił swoją pozycję finansową i teraz pytanie zasadnicze, czy mam uzbierać konkretna sumę kredytów czy jak? a jeżeli konkretna ilość kredytów to ile mam uzbierać na koncie?

obecnie posiadam coś 9 500 750 kr

czy może ma się coś wydążyć, mam gdzieś polecieć czy o co "kaman" 🤔

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze uznawałem, że w ten sposób twórcy gry próbują powiedzieć "Niedługo jest finałowa walka. Przygotuj się." Nawet nie uwzględnili, że ktoś może zechcieć zrobić ostatnią misję siedząc w czymś większym od M3 (ja mam niszczyciel 🤔 W jaki sposób na niego zarobiłem napisałem w innym temacie 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade

do finałowej walko to pewnie jeszcze mam daleko jednak zwróciłeś mi uwagę na istotny fakt, z którego wynika, że czas zainwestować w statek z osłonami 125 MW i silniejszym uzbrojeniem,

już powoli przymierzam się do zakupu jednostki M6 czyli Centaur ewentualnie Borońska Hydra,

każdy ma swoje wady i zalety, póki co rozważam ewentualności, ciekawy wydaje się także ten "czołg" - Teladiański Osprey 3x125MW osłony i taka siła ognia, że na kolana powala 🤔

czyli zakup np. M6 rozpocznie dalszą ciągłość wątku głównego gry?

tak to odebrałem

dzięki za podpowiedź

pozdrawiam serdecznie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Rybołów (Osprey w wersji angielskiej) pozwoli Ci dojść do ostatniej misji. Dlaczego nie przejść całą grę? A dlatego, że musimy się zmieścić między pewnymi wirującymi elementami. Jeśli przeszedłeś już kiedyś grę to pewnie wiesz, że chodzi mi o

Spoiler

Misję w Omicron Lyrae i Khaackim M0

Wątek główny możesz nawet przejść TS'em lub M5, ważne jest tylko abyś dał sobie radę z khaakami 🤔

Jednak odradzam hydrę. Bardzo drogie jest to ustrojstwo i jak na swoją cenę ma uzbrojenie (łącznie to 2 działa. Węzeł główny i jedna wieżyczka. W obu po jednym laserze). Jedynym jej atutem jest szybkość. Jednak tą można zyskać w Splickim smoku w połączeniu z lepszym uzbrojeniem (W smoku można zainstalować PDF'y 😀 )

LeWaR mówi, że Rybołowem z GFU można dużo zdziałać. Ja tego nie próbowałem. Od kiedy mam Borońską Płaszczkę (nie wyposażoną w pełni,bo zrobiłem sobie przerwę od X2) Rybołowa używam tylko do tankowania. Siedzi on sobie w HQ Terracorpu i gdy potrzebuję to kupuję mu ogniwa energetyczne i transportuje je urządzeniem transportowym do innych statków 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nova? Ja jeśli się w końcu zbiorę to będę próbował ją zrobić Khaackim M3 🤔 Osłony takie same jak Nova, większa prędkość i siła ognia. Jedyna wada to brak tylnej wieżyczki.

Do każdego M6 dokuje M5 😀 A do Płaszczki dokuje 5 myśliwców (TS'em mi się nie udało, a szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedzi - sugestie,

ostatecznie kupiłem Rybołowa, osłony 3x125MW już zainstalowane, teraz uzbrojenie i będzie cacy 🤔 ,

w X2 gram pierwszy raz stąd moje pytania odnośnie fabuły itp.

i ponawiam moje pytanie, czy zakup M6 rozpocznie nowy etap w grze, czy mam uzbierać konkretną sumę kredytów - jeżeli tak, to ile?

czy może jeszcze coś innego?

z góry dziękuję za odpowiedzi-porady-sugestie 😀

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic zbierać ani kupować. Zobacz, czy nie dostałeś przypadkiem SMS'a z tym co masz dalej robić. O ile się nie mylę to musisz polecieć do sektora Rolk's Fate, zadokować w tamtejszej wytwórni tub kwantowych i zagadać do Sayi Kho. Musisz mieć też 150k kredytów. W tej misji będziesz miał okazję przelecieć się hydrą, jednak nie myśl, że będzie to przyjemny lot 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2011 o 19:31, Green napisał:

czyli zakup np. M6 rozpocznie dalszą ciągłość wątku głównego gry?

Co jakiś czas gra daje ci chwilę wytchnienia abyś mógł budować "zaplecze" zamiast robić misje. Podczas tych przerw nie ma warunków do spełnienia. Po prostu mija jakiś czas i dostajesz wiadomość że sytuacja się zmieniła i jesteś potrzebny w systemie XYZ.

W dniu 13.05.2011 o 20:34, LeWaR napisał:

Rybołowem wyposażonym w GFU wykosisz dwa inne Rybołowy naraz latając w kółko 🤔 Do ostatniej misji jedynie Nova wchodzi w rachubę. A do Rybcia dokuje mały M5 jakby co ...

Spoiler

Po otrzymaniu merkurego skupiałem się na kupnie Centaura bądź Smoka. Centaur to świetny "średniak" który dużo wybacza a ponieważ w niczym nie jest rewelacyjny, dobrze się spisywał w większości zadań.

Ostatnią misję rozwiązywałem zaś M6 i... błotniakiem. Da się i to bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuje że spóźniłem się w tym temacie.

Całą fabułę (od momentu zakupu Novy) zrobiłem właśnie M3, łącznie z ostatnią misją [ale to było 2 lata temu] a niedawno zrobiłem ją sobie jeszcze raz, z tym że zupełnie z większym rozmachem 🤔! Fajnie było się do tego przygotować, wierzcie mi. A oto co zrobilem:

mialem kilka zdobycznych Orinoko i 2xKhaak M3 [jednym z tych dorobiłem się do Rybołowa ^^] - wszystkie te statki wyposazylem w max osłony i najlepsze dla nich uzbrojenie.

Sam wsiadłem mojego starego Khaak M3 a reszcie [łącznie z Rybołowem] wydałem polecenie Chroń Mnie. 😀 Było zacnie, właściwie to sobie spokojnie robiłem misję a skrzydłowi zdejmowali potencjalne zagrożenie. I teraz ważny punkt dla Green:

kazdy statek ktory mozesz kupic strzela "pociskami" ktore jakis czas lecą do celu, więc gdy cel się porusza nalezy wziąć to pod uwagę. Natomiast Khaacki Emiter Kyonow, strzela natychmiast strumieniem, powiedzmy- lasera, i to o nie małej sile! Wierz mi, ze w ostatniej misji, dzieki temu ustrojstwu, zaoszczedzisz sporo czasu i nerwow 😀

A teraz taki maly offtop co do Rybolowa ^^

Wyposazony w GFU beta, radzi sobie bez większego problemu z Xenonskim M2 - wlasciwie to gdybym od poczatku "latal bokiem" [rozszerzenie napedu bocznego] to nawet by mi oslon nie drasnal. 😀

Wiec ja wole walczyc z głową i Rybołowem niż latać szybko jakąś hydrą i omijać większych przeciwników ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🤔

bardzo cenne wskazówki 😀

zakupiłem takie urządzenie transportowe w świątyni gonerów i ma ono transportować mnie z jednego statku do drugiego bez konieczności korzystania ze skafandra, z tym, że nie wiem ja to ustrojstwo uruchomić,

druga sprawa, gdzieś w jakimś wątku ktoś napisał, że korzystał z tego urządzenia do transportowania surowców ze stacji (do 5 km)mając Rybołowa,

czy mógłby mi ktoś opisać jak tego wyczynu można dokonać 😀

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz urządzenie transportowe na statku w którym jesteś (drugi statek nie musi mieć tego urządzenia).

Wciskasz "i" oraz szukasz w rozszerzeniach. Powinny być dwie opcje. Jedna transportuje Ciebie do wybranego statku inna pozwala na wymianę ładunku.

Jest też inny sposób. Ja z niego chętniej korzystam. Wybierasz na cel statek do którego chcesz się przesiąść/wymienić ładunek. Wciskasz enter i przechodzisz do zakładki nawigacja. Tam również powinny być obie opcje. Niestety ich nazwy są nieco mylące. Jeśli pamiętam to opcja wyżej odnosiła się do przesiadki, a niższa do transportu ładunku.

Musisz pamiętać, że jeśli twój statek nie ma urządzenia, a statek z którym chcesz się wymieniać ma to nici z transportu. Przynajmniej ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...