Skocz do zawartości

DDTC problem z przejęciem statku.


uroboros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Cytat

Nie wiesz że istnieje FAQ, a w nim w punkcie 6 rozwiązanie Twojego problemu.

Ten problem jest nierozwiązywalny ... Mogę się tylko domyślać, że kolega uroboros używa mod'a w wersji 1.0 i chodzi o prezent ze stoczni w nieznanym sektorze (dostał Mamuta który jest nie do przejęcia - ani abordażem [kom], ani nawet SCS-em, bo ten nie wykazuje żadnego statku do przejęcia w sektorze). W wersji mod'a DDTC 1.1 jest jeszcze ciekawiej ... dostajesz Mamuta, którego nigdzie nie ma, po prostu dostajesz info o prezencie, masz to nawet w logu, a po statku ani śladu (Mamut jest rzadką formą podziękowania z tej stoczni, niemniej jednak nieraz się zdarza, a ja przy DDTC 1.0 miałem trzy takie "wiszące" Mamuty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem mam, niby dostałem pierwszy statek (mamut).Ale cóż z tego skoro nie mogę go użyć! Stoi taki sobie jakby porzucony niedaleko stoczni a ja nie mogę nic zrobić. To normalne? Trzeba coś jeszcze zrobić o czym nie wiem?

A ja kiedyś spotkałem się z innym problemem.

A mianowicie na mapie Scorpa znalazłem porzucony TL. No to udałem się do tego sektora i co ukazało się moim oczom? A Argoński TL Mamut latał sobie na obrzeżach sektora z prędkością ~28/34km. Sądziłem że ktoś już go przejął, więc ponownie uruchomiłem mapę Scorpa i ten sam statek był w tym samym miejscu gdzie ten TL. |Skoro był porzucony to czemu ciągle latał ? Przejąłem go za pomocą skryptu SCS Suite. Tylko nie wiem czy ucierpiała na tym moja repka czy też nie. W każdym razie to było troszku dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo ja tego TL-a przejąłem SCS-em (w wersji 1.0). Ale może i tak być, nie będę się spierał. Najlepsze wyjście to zgłosić problem w temacie moda DDTC na forum Egosoftu: Version 1.1 of the DDTC Mod has gone live! lub jeszcze lepiej, bezpośrednio na forum DDTC w dziale błędów: DDTC Bug Reports.

Co do latającego, opuszczonego TL-a, to dość częsty przypadek. Po prostu działa jeszcze na nim skrypt. Po wykonaniu zadania skryptu (najczęściej lotu do określonego miejsca w sektorze) statek w końcu zatrzyma się. Można takie statki przejmować bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...