Skocz do zawartości


Regulamin Forum

Regulamin forum X-universe Database (XuDB)

Interpretacja regulaminu należy do moderatorów i administratorów, a ich decyzje są nieodwołalne.
Moderatorzy i administratorzy nie mają poczucia humoru i żartowanie z nich może się źle skończyć.
Rejestracja konta na forum X-universe Database jest równoznaczna z akceptacją poniższych postanowień regulaminu.

1. Każdy użytkownik powinien zachować kulturę słowa. Zamieszczanie na forum przekleństw oraz obrażanie innych użytkowników może skończyć się czasową lub permanentną banicją z forum. Wiadomości takie mogą być bez ostrzeżenia usunięte. Uprasza się o szanowanie zdania innych.
2. Spamowanie - pisanie nietreściwych postów, pisanie kilku wiadomości jedna pod drugą lub pisanie nie związanych z tematem wiadomości (tzw. offtopicowanie) - jest zabronione i moderatorzy mogą usunąć takie wiadomości bez ostrzeżenia - dotyczy to forum X Uniwersum. Pozostałe fora można traktować jako offtopic.
3. Zabrania się umieszczania na łamach forum postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób; ani żadnych hiperłączy do stron o takiej tematyce. Za treść publikowaną na forum odpowiedzialność ponoszą jej autorzy, Administracja XuDB udostępnia jedynie miejsce do ich publikacji.
4. Niestosowanie się do regulaminu w jakiejkolwiek formie będzie karane ostrzeżeniami, a w przypadkach zbliżonych do skrajnych tymczasowym wyłączeniem możliwości pisania postów.
5. Propagowanie piractwa jest zabronione. Przez “propagowanie” rozumiemy tutaj podawanie linków do stron z nielegalnymi materiałami, linkowanie bezpośrednio do nielegalnych programów itp. Użytkownicy, którzy będą łamali ten przepis zostaną zbanowani.
6. Maksymalny rozmiar dozwolony dla avatarów to 100 na 100 pikseli, a jego waga nie może przekroczyć 200 KB.
7. W podpisie można mieć jeden obrazek o rozmiarze maksimum 400 na 100 pikseli i wadze do 100kB oraz dwie linie tekstu. Zamiast obrazka można mieć dodatkowe 4 linii tekstu (łącznie sześć). Umieszczenie większej liczby grafik (także niewymiarowych) lub tekstu jest dozwolone, pod warunkiem że zostaną one umieszczone w "Spoilerze". Spoiler liczy się za dwie linijki tekstu. Obrazki i tekst z podpisu oraz awatary mogą zostać usunięte przez adminów ze względu na treść, jeśli przekroczy ona zasady zawarte w pkt. 3. tego regulaminu.
8. Uprasza się użytkowników o nie powielanie tematów, które już istnieją na łamach forum. Będą one zamykane lub kasowane. Warto korzystać z opcji wyszukiwania: Szukaj
9. Jeśli zakładasz temat poświęć chwilę na jego sensowne nazwanie. Szybciej znajdziesz osoby, które znają odpowiedź na Twój problem jeśli będą one wiedziały, że mogą pomóc.
10. Bany przyznawane są osobom, nie używanym przez nie kontom. Rejestracja nowych kont w celu obejścia blokad istniejących kont jest zabronione. W przypadku wykrycia takich kont, będą one usuwane wraz ze wszystkimi wiadomościami zeń wysłanymi.
11. Administracja XuDB zastrzega sobie prawo do odmowy usunięcia wszystkich treści napisanych przez użytkownika na forum w celu zachowania ciągłości publikowanych dyskusji.
12. Powyższy regulamin obowiązuje na całym forum chyba, że wewnętrzny regulamin danego działu stanowi inaczej. W takim przypadku regulamin wewnętrzny ma wyższy status.

Zespół forum

Admiralicja - Administratorzy: Riess O$$i LeWaR
Gwardia - Moderatorzy: Stalovy Yacek