Skocz do zawartości

Relacje ras


Gie_N_koV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja Excel 97-2003

Wersja Excel 2007

Wersje do przeglądania w Excelu - wersja rozszerzona w budowie!

Relacje poszczególnych ras w X3: Terran Conflict:

Argon:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- Boron

Neutralny wobec:

- Teladi, Split, Terran

Wróg wobec:

- Paranid, Pirate, Xenon, Khaak, Yaki, Duke

Boron:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- Argon

Neutralny wobec:

- Teladi, Paranid, Terran

Wróg wobec:

- Split, Pirate, Xenon, Khaak, Yaki, Duke

Teladi:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- Brak przyjaciół

Neutralny wobec:

- Argon, Boron, Split, Paranid, Terran, Pirate, Yaki, Duke

Wróg wobec:

- Xenon, Khaak

Split:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- Paranid

Neutralny wobec:

- Argon, Teladi, Terran

Wróg wobec:

- Boron, Pirate, Xenon, Khaak, Yaki, Duke

Paranid:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- Split

Neutralny wobec:

- Boron, Teladi

Wróg wobec:

- Boron, Terran, Pirate, Xenon, Khaak, Yaki, Duke

Terran:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- brak przyjaciół

Neutralny wobec:

- Argon, Boron, Teladi, Split

Wróg wobec:

- Paranid, Pirate, Xenon, Khaak, Yaki, Duke

Pirate:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- brak przyjaciół

Neutralny wobec:

- Teladi, Duke

Wróg wobec:

- Argon, Boron, Split, Paranid, Terran, Xenon, Khaak, Yaki

Zagrożenie: Średnie

Xenon:

Spoiler

Wrogowie wszystkich ras

Neutralni wobec: Khaak

Zagrożenie: Bardzo Wysokie

Khaak:

Spoiler

Wrogowie wszystkich ras

Neutralni wobec: Xenon

Zagrożenie: Bardzo wysokie

Yaki:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- brak przyjaciół

Neutralny wobec:

- Teladi

Wróg wobec:

- Argon, Boron, Split, Paranid, Terran, Pirate, Xenon, Khaak, Duke

Zagrożenie: Wysokie

Duke:

Spoiler

Przyjaciel wobec:

- brak przyjaciół

Neutralny wobec:

- Teladi, Pirate

Wróg wobec:

- Argon, Boron, Split, Paranid, Terran, Xenon, Khaak, Yaki

Zagrożenie: Niskie

Uwaga: otrzymanie nagrody pieniężnej wymaga Licencji Policyjnej zakupionej u danej rasy! Także bezpodstawne niszczenie statków handlowych grozi zaatakowaniem przez policję, w najgorszym przypadku zaatakowanie przez całą flotę wojskową danego sektora!

Różnice między relacjami

Spoiler

Przyjacielskie rasy: Jeżeli dwie rasy są przyjaciółmi, będą sobie razem pomagać. Przykład: W sektorze rasy Argon zaatakowałeś statek z pilotem rasy Boron, Boron wezwie policję rasy Argon na pomoc.

Neutralne rasy: Jeżeli dwie rasy są wobec siebie neutralnie nastawione, gracz nie będzie otrzymywał żadnych bonusów za zniszczenie danego statku neutralnie nastawionego do danej rasy w sektorze tej rasy (zniszczenie pirata w sektorze Teladi skutkuje podziękowaniem za zniszczenie zagrożenia od Teladi). Neutralne rasy mogą czasami ze sobą walczyć.

Wrogie rasy: Jeżeli dwie rasy są do siebie wrogo nastawione, gracz będzie otrzymywał bonusy pieniężne za zniszczenie danego statku w sektorze rasy wrogo do niego nastawionej. Przykład: Zniszczenie statku z pilotem rasy Paranid w sektorze Argon skutkuje zwiększeniem reputacji u rasy Argon oraz zmniejszeniem reputacji u rasy Paranid. Xenon i Khaak są wrogami dla wszystkich i nie nagrodzą gracza za zniszczenie statków wrogo do nich nastawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pisz posta pod poste, jest coś takiego jak edycja, dzięki temu możesz dopisać co chcesz do wysłanego już posta.

2. Instrukcja - strony 95-103 - opis ras.

Paranidianie utrzymują przyjazne stosunki ze Splitami.
Ponadto, są sprzymierzeni z Teladianami jako członkowie
Gildii Zysku

. Jest? Jest.

3. Napisz coś, czego nie ma w instrukcji, a co przyda się innym, wtedy przyklasnę, ba może nawet poklepię Cię przyjaźnie po plecach 😀

O śpiewaniu już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Buahaha uśmiałem się. A w instrukcji nie jest to tak sprecyzowane jak to napisałem ja.

W instrukcji nie jest też napisane co to asteroida a jednak wszyscy jakoś się dowiadują. Sensem X-ów jest poznawanie pewnych prawideł rządzących wszechświatem, Ty starasz się absolutnie wszystko co jest w grze opisać. Po lekturze instrukcji i kilku minutach (no może trochę więcej) gry, ma się ogólny zarys tego co się dzieje we wszechświecie X, łącznie z relacjami pomiędzy rasami. Uważam, że nie ma sensu tego wszystkiego opisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jestem perfekcjonistą,

To nic osobistego, ale... nie jesteś. Perfekcjonista nigdy nie stworzył by niekompletnego tematu (dla przypomnienia rozprawa o istnieniu, tudzież nie statków "plusów") i jeszcze kłócił się, że przecież wszystko jest w porządku. Perfekcjonista najpierw poznał by grę od podszewki a potem starał się ją przybliżyć innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...ma się ogólny zarys tego co się dzieje we wszechświecie X, łącznie z relacjami pomiędzy rasami. Uważam, że nie ma sensu tego wszystkiego opisywać.

Nie do końca tak jest Azakal. A pamiętasz takie pytania: jak podnieść reputację u piratów, co zrobić by można było zadokować do HQ Księcia. Jak widać nie wszyscy wiedzą o relacjach między rasami i taki temat się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ja jestem perfekcjonistą,

To nic osobistego, ale... nie jesteś. Perfekcjonista nigdy nie stworzył by niekompletnego tematu (dla przypomnienia rozprawa o istnieniu, tudzież nie statków "plusów") i jeszcze kłócił się, że przecież wszystko jest w porządku. Perfekcjonista najpierw poznał by grę od podszewki a potem starał się ją przybliżyć innym.

No dobrze może nie jestem, tak jakoś mi się skojarzyło. Ale za to nie stawiam sobie jednego zadania tylko staram sobie stawiać ich kilkanaście a potem po kolei je wykonywać albo wszystkie naraz pośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku Yacku częściowo się zgadzam. Trochę uogólniłem swoją wypowiedz i odniosłem się do też do innych dokonań kolegi Gie_/\/_koVa. Czasem problem ras bywa skomplikowany, ale większość informacji które podał w tym temacie nic nie wnosi. Lepiej zamiast suchych statystyk podać przykłady z "życia wzięte" np.: jak zaatakujesz Argona u Teladian to reputacja Ci nie spadnie ale przybłąka się policja Teladiańska.

Gie_/\/_koV dobrze, że się starasz ale pamiętaj, że czasem nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Lepiej podjąć mniej wyzwań i doprowadzić wszystkie do końca, niż ugryźć za dużo i się zakrztusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...