Skocz do zawartości

Czy XTM na tym pójdzie?


maksym7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skuszony obrazkami z XTM zamieszczonymi w innym poście przez WoyTass'a, uprzejmie pytam się graczy XTM czy ten mod pójdzie mi na tym laptopie w natywnej rozdzielczości i jakich detalach

Producent: Asus

Nazwa: M51SN AS047C

Typ Procesora: Intel Core 2 Duo

Model procesora: T8300 2.40GHz 3MB FSB 800MHz

Ilość rdzeni: 2

Pamięć RAM 3072 MB

Rodzaj pamięci: SO-DIMM DDR2 667MHz

Dysk Twardy

Prędkość dysku: 5400rpm

Karta Graficzna

NVIDIA GeForce 9500m GS

Video RAM: 512MB

Wyświetlacz

Rozdzielczość: 1440x900

Przekątna ekranu: 15.4"

Vista

Lub tym stacjonarnym w 1024x768 (zwykłe X3 na średnich ok, ale po masie skryptów gram na minimum, nie lubię slajdów podczas np. inwazji Xenonów) i jakich detalach

Athlon64 3000+ (najstarsza wersja)

Gigabyte GF 6800 128 MB VRAM

1024 RAM

Dysk 7200 rpm

Płyta główna Asus A8V

XP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Co do lapka to mam mieszane uczucia - z jednej strony silny proc i sporo ramu, ale z drugiej wydajność k.graficznej w tej rozdziałce może być niska... czy X3 w ogóle obsługuje takie rozdzielczości?

Ad.2. Na stacyjce powinno pójść spokojnie i płynnie, sam gram na Bartku 3200 i GF7800GS 256MB, z 2 GB ramu i wyciąga średnio 20-30 ramek.

Jeśli chcesz pomaniakować to polecam fajny programik AlacrityPC - tworzysz profil, w którym zaznaczasz usługi systemu, jakie mają być wyłączone przed uruchomieniem jakiegoś programu (np. gry), a po zakończeniu programu AlacrityPC z powrotem uruchamia wyłączone usługi. Dodatkowo możesz ustawić z jakim priorytetem ma chodzić uruchamiany program. Zysk na wydajności dochodzi do - tak na oko - jakichś 30-50%.

Edit: Napisałem że wyciąga u mnie 20-30 kl/sek... Otóż nie, wyciąga około 85! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XTM poszedł na laptopie. Zobaczymy co potem będzie. Mam inne pytanie: przy poruszaniu się w menu, co naciśnięcie lub zmianę "poziomu" (z menu podstawowego np. na mapy) miga mi ekran. Czy da się coś na to zaradzić? Instalowałem wszystko po kolei wg opisu tutejszego, konfiguracja laptopa powyżej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Vistę, tak? Spróbuj powyłączać lub zminimalizować tak, by znikły z pulpitu, wszystkie przezroczyste bajery.

U mnie pod XP miałem taki problem, że te programy, które miały ustawione przezroczyste okienka (np. TClock Light) wyświetlały się "nad" grą, powodując właśnie takie miganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...