Skocz do zawartości

Skrypt Kha'ak Invasions


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Kka'ak Invasions tworzy inwazje Kha'ak w losowych sektorach. Gracz za zniszczenie wszystkich statków z inwazji dostaje nagrodę w kredytach, niezależnie od kredytów wypłacanych za niszczenie wrogów rasy, której Licencję Policyjną posiadamy. Został zaprojektowany i przetestowany do pracy wraz ze skryptem Race Patrols, ale równie dobrze działa samodzielnie.

Instalacja:

- Pobrać plik z linku powyżej.

- Zmienić nazwę (rozszerzenie) pliku z .pdf na .spk

- Zainstalować przy pomocy Plugin Managera Cycrowa.

- Pobrać z tematu X3TC - spolszczenia do skryptów plik ze spolszczeniem skryptu i wrzucić do podkatalogu t w katalogu gry.

- Uruchomić grę i sprawdzić w Rozgrywka/Ustawienia sztucznej inteligencji czy mamy ten skrypt włączony.

- Czekać na pierwszą inwazję.

Teoretycznie jeśli inwazja nastąpi w sektorze, w którym znajdują się jakieś stacje gracza powinniśmy otrzymać o tym wiadomość. Mnie mimo że dość długo gram z tym skryptem jeszcze się taka inwazja nie zdarzyła (to znaczy inwazja w sektorze gdzie by były moje stacje).

- Inwazje Kha'ak pojawiają się średnio w odstępach 3 godzin.

- W sektorach atakowanych pojawia się Lotniskowiec, Niszczyciel, 4x Korweta, 4x Myśliwiec, 4x Myśliwiec przechwytujący i masa Zwiadowców.

- Teoretycznie może się zdarzyć kilka inwazji w tym samym czasie, to znaczy zanim uporamy się z poprzednią może już pojawić następna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O działaniu skryptu pisałem już w temacie Mega inwazja Kha'ak.

Można ten skrypt wykorzystać do własnych celów i przy pomocy statków inwazyjnych wyczyścić z wrogów (piratów) sektor/sektory. Jak? Otóż flota inwazyjna czyli Lotniskowiec, Niszczyciel, Korwety i Myśliwce opuszczają sektor inwazyjny i podążają za statkiem gracza. Wystarczy więc przenieść się do takiego sektora, do którego trasa z sektora inwazyjnego będzie prowadziła przez sektory, które chcemy sobie oczyścić i spokojnie czekać aż flota inwazyjna zrobi porządek za nas.

Wczoraj w ten sposób przeczyściłem kilka sektorów pirackich.

Zaczęło się wszystko od inwazji w sektorze Akeela,s Beacon. Nie reagowałem, bo chciałem aby Kha'ak troche poszaleli, zawsze jest co zbierać po nich. Po jakimś czasie z sektora wyleciała flota inwazyjna. Ponieważ ja w tym czasie buszowałem po sektorze Xenońskim 101, flota przeleciała przez sektor Aladna Hill, Hatikvah's Faith i zmierzał w stronę Nopileos Memorial. W tym sektorze prawie się spotkaliśmy, prawie bo zmęczony wyleciałem z sektora Xenońskiego 101 i nie miałem ochoty z nimi na razie zadzierać. Wykonałem skok do sektora Company Pride, tam zająłem się przeglądem swoich stacji i statków. Kiedy po jakimś czasie sprawdziłem co dzieje się z flota inwazyjna, ta była na powrót w sektorze Hatikvah's Faith i zbliżała się do bramy prowadzącej do Thuruk's Beard. Chcąc ich zawrócić i przegonić trochę po sektorach pirackich przeskoczyłem do sektora Brennan's Triumph. W oczekiwaniu na flotę wykonałem kilka misji dla piratów co znacząco podniosło moja reputację u nich. W tym czasie flota przeleciał przez sektor Nopileos Memorial - tu trzy Karaki i kilkanaście M3 piratów próbowało z nimi walczyć, z marnym dla siebie skutkiem. W sektorze Danna's Chance konwoje pirackie eskortujące transportowce szerokim łukiem omijały flotę, patrolujący sektor Pir. Centaur próbował się z nimi zmierzyć, ale w połowie drogi do nich z jakiś powodów się wycofał nie nawiązując walki.

Pierwsze poważniejsze starcia miały miejsce dopiero jak flota wleciała do sektora Brennan's Triumph. Tu pod sama brama spotkała się konwojem piratów podążającym w przeciwnym kierunku. Po krótkiej, zaciętej walce z konwoju nie pozostał żaden statek, mimo że dołączyła do niego grupa patrolowa pilnująca sektora. Kha'ak jakby z rozpędu zniszczyli jedną ze stacji, którą postawiłem niedawno realizując misję. Pozostałe konwoje pirackie podobnie jak w poprzednim sektorze szerokim łukiem omijały od tej pory flotę inwazyjną. Walkę z nią podjęła Pir. Brygantyna, jednak mimo iż zniszczyła kilka myśliwców jedną Korwetę i sporo nadszarpnęła osłony jednemu z Niszczycieli, to wkrótce uległa przewadze ognia i tylko porozrzucane kontenery z uzbrojeniem wskazywały miejsce, gdzie jeszcze niedawno walczyła.

Ponieważ flota inwazyjna zaczęła krążyć bez celu po sektorze przeskoczyłem do sektora Split Fire. Tu patrolował sektor Pir. Galeon. Kiedy flota inwazyjna przybyła w pogoni za mną, równie dzielnie jak Brygantyna ruszył do ataku. I równie szybko został zniszczony. Podążyliśmy do sektora Elena's Fortune. Tu jednak dziwna sprawa, niby sektora pilnowały statki Argońskie, w tym Cerber, ale zajęte były swoimi sprawami i jakoś do walki z Kha'ak się nie kwapiły. Wypatrzyłem jednak w sektorze Farhams Legend kolejna flotę Argonów składająca się z Kolosa, trzech Cerberów i innej drobnicy. Wykonałem skok do sektora. Myślałem że Kha'ak szybko podażą za mną. Myliłem się. Flota Argonów zwietrzyła flotę inwazyjną i jej kierunek lotu i ustawiła się w szyku bojowym pod bramą między sektorami Elena's Fortune i Farhams Legend. Równocześnie Kha'ak wykryły tę flotę i również ustawiły się pod bramą w sektorze Elena's Fortune i jakoś nie były skore do jej przekraczania. Impas trwał dość długo, już myślałem że nic z tego nie będzie. W końcu jednak Kha'ak chyba nabrały odwagi i przekroczyły bramę. Najpierw Lotniskowiec, potem jeden Niszczyciel, a za nim reszta drobnicy. Rozpoczęła się jatka, tym razem Argoni byli górą i po chwili z floty inwazyjnej pozostał tylko drugi Niszczyciel, który przezornie nie przeleciał przez bramę. Chwilę zastanawiał się w jej pobliżu co zrobić. W końcu ruszył w drogę powrotną, jednak ta chwila namysłu go zgubiła, przez bramę przeleciał Kolos Argoński, dogonił go i bez większych problemów zlikwidował.

Efekt przemarszu? Masa towarów i broni poniewierających się po sektorach. Wystarczyłoby wezwać kilka TS-ów aby to pozbierały i majątek wart kilka milionów nasz, bez jednego wystrzału. Tak więc jeśli ktoś pokusi się na zainstalowanie skryptu, a nie posiada jeszcze wystarczającej floty by radzić sobie z flotą inwazyjną wie co robić. A po jednym dobrze zaplanowanym takim rajdzie stać go będzie na coś co pozwoli mu w szybkim czasie samemu rozprawiać się z flotą inwazyjną.

Ja po zakończeniu rajdu, wysłałem do sektora Akeelas Beacon 3 Osaki i Tyr-a w celu wyczyszczenia sektora z 220 Zwiadowców, sam zaś zająłem druga flotą inwazyjną, która w między czasie opuściła sektor inwazyjny i również podążała w pogoni za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podstawy obsługi komputera się kłaniają.

Explorator, Narzędzia, Opcje folderów, zakładka Widok. Szukaj opcji "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików". Usuń fajkę. Teraz wyszukaj ten plik i usuń mu z nazwy ".pdf", razem z kropką przed. Powinna zostać ci nazwa pliku Kha'akinvasions.spk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat
Cytat

NO dobra.. 😀 teraz prosze o pomoc.. 😀 😀 jak zmienic rozszerzenie tego pdfa?? wiem że to może głupie pytanie jest ale.. no jakoś mi nie wychodzi zmieniam nazwe na .spk ale ona dalej jest w pdfie.. 😀 😀 😀

Łał 😀.

Sam też na początku nie wiedziałem. Tak już jest - działa się, działa parę lat, a czasem najprostsza rzecz gdzieś umyka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...