Skocz do zawartości

Patch 2.1 już jest


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się w końcu długo oczekiwany nowy patch 2.1

http://www.egosoft.com/community/news_pl.php

O tym co nowego w patchu można przeczytać w tym temacie na forum Ego: Pojawiła się aktualizacja X3: Konflikt Terrański 2.1!

Gorąco polecam ze względu na nową fabułę Treasure Hunt (Polowanie na skarby). Będzie sporo główkowania. FAQ misji niebawem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa zauważalna, przynajmniej w becie była.

A co do działania w tle, to teraz można w "Rozgrywka" ustawić czy gra po ALT+TAB ma działać dalej (czyli gra w tle funkcjonuje, statek leci i nagle BUM o asteroidę), czy będzie wstrzymana.

Kilka uwag co do instalacji:

1. Jeśli ktoś miał jakiś mody, które dodały dodatkowe pliki .cat i .dat w katalogu głównym to przed instalacją najlepiej te pliki (.cat i .dat o numerach większych niż 07) przenieść do innego katalogu. Patch dodaje pliki 08.cat i 08.dat . Po instalacji możemy uruchomić Instalatora Cycrowa i zamknąć go (znaczy się Instalatora, nie Cycrowa), powinno to utworzyć dodane przez mody pliki .cat i .dat z numerami wyższymi niż 08. Jeśli nie utworzyły się wszystkie pliki, to porównujemy z tymi, które przekopiowaliśmy i brakujące ręcznie kopiujemy do katalogu głównego zmieniając im numery w nazwach, na kolejne numery. Unikniemy w ten sposób utraty SCS i innych dodanych przedmiotów.

2. Jeśli ktoś miał uruchomione UT i ST i statki te miały w rozkazach pozostawione "Melduj o wykonaniu rozkazu" na TAK, to trzeba im poprzestawiać na NIE. Inaczej za każdym razem jak UT lub ST wykona pętlę zadania (kupi i sprzeda) dostaniemy wiadomość o wykonaniu zadania. Wydawać poleceń w taki przypadku nie musimy, ST i UT będą już w trakcie realizacji kolejnej pętli, to tylko wiadomość.

3. Jeśli ktoś korzystał z mojej poprawki spolszczenia i miał w podkatalogu T plik 0001-L048.xml to musi go usunąć, inaczej nie zobaczy nowych tekstów dotyczących nowej misji. Poprawka spolszczenie będzie niebawem, dam znać i jak ktoś chętny to wie jak się ze mną skontaktować w jej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył, żeby polecenie "mine minerals" w końcu zadziałało po patch'u 2.1 ? Ja nie widzę żadne różnicy, statki dalej nic nie wydobywają.

Druga sprawa to przestał mi działać "mini-image" i muszę jechać z płyty 😀 , czy ktoś ma działający z 2.1 mini image ( na ewentualne pytania o pirata - na forum ego mam zarejestrowaną TC) ? Jeśli tak to czy ktoś może mi wysłać PM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwijcie mnie leniwcem, ale przedtem było tylko "mount image" i można było grać, a teraz...

1) Ruch w stronę półki z płytami.

2) Wyjęcie płyty z pudełka ( i poprawienie umocowania papierowej instrukcji wewnątrz pudełka - takie małe zboczenie).

3) Włożenie płyty do czytnika.

4) Odczekanie aż płyta zaskoczy (i odsłuchiwanie skwierczenia czytnika).

5) Odpalenie gry.

Może to są pierdółki, ale mam dyskomfort w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem 😀 .

Ale skoro mówisz, że płyta po odpaleniu jest nieużywana to chyba jakoś to zniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku mam kilka uwag co do wskazówki nr 4, u mnie było troszkę inaczej

Spoiler

zniszczyłam tylko 3 boje i pojawiła sie ta właściwa, gdy sie do niej zbliżyłam usłyszałam komunikat o jakiejś

awarii w napędzie skokowym i przeniosło mnie do Nopileos' Memorial gdzie był kontener do zabrania ze wskazówką nr 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja się zastanawiam...,,co by było gdyby'' zainstalować X3TC na dysku SSD...czy poprawiła by się wydajność...oczywiście po za prędkością zapisu i odczytu stanu gry.

zapewne tak... ale czy koszty tej inwestycji nie przewyższą zysków 😀 to zupełnie tak jakby kupować nowy super komputer pod jedną grę albo pod system operacyjny który właśnie wyszedł 😀

Druga sprawa że gra powinna chodzić poprawnie na komputerach spełniających min wymagania... a np. u mnie tak nie jest zacina się i czasem tylko crtl + alt +delete....

PS poprawa wydajności jest na pierwszy rzut oka +~15fps do góry... jeszcze dziś wieczorkiem przetestuje czy aby się nie zacina 😀

Chociaż chyba żeby mieć pewność że wszystko działa ok po instalacji łatki to należałoby przeinstalować grę (odnowa instalka) i samą gre zacząć od nowa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zdarzenie w ostatniej misji "Polowanie na skarby"

Spoiler

Po ewakuacji ludzi z pirackiego Albatrosa postanowiłam go przejąć co przebiegło bez najmniejszych problemów.

Przeniosłam napęd skokowy i ogniwa do Albatrosa i wysłałam go do mojej HQ. Niestety to była ostatnia chwila

kiedy go widziałam. Statek wykonał skok ale nie pojawił się w sektorze do którego go wysłałam. W logach ostatni

wpis dotyczący Albatrosa mówi o jego przejęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Albatros znika w momencie gdy dokujemy do stoczni w Argon Prime i kończy sie misja. Jak ktoś chce to można się pokusić i poczekać aż Albatros zadokuje gdzieś do stoczni i sprzedać go.

A co sądzicie o nagrodzie - statki Eksperymentalnym (albo Xperymentalnym co widać w wiadomościach po zadokowaniu do stoczni w Argon Prime)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nostalgii ? 😀 Ach te piękne czasy z X-BTF - jeden statek, kilka sektorów na krzyż, 30% czasu gry przesiedziałem w Seizewell, a mimo to aż mi się łezka w oku kręci.

Druga sprawa to tradycja - zarówno w X2 jak i w X3R, tworzyłem z nich elitarny X-dywizjon 😀, wprawdzie nie był on najsilniejszy, ale wyglądał wypaśnie, taka kompania reprezentacyjna 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...