Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem głownie czytelnikiem forów ale tym razem potrzebuję informacji

której nie dostarcza ani żaden faq ani instrukcja. Moze w punktach będzie mi się

łatwiej wysłowić. :

1. w opisach dział jonowych róznych klas jest informacja że zakłócaja pracę broni, silników itd.

Niestety w grze tego nie dostrzegam. Statki wroga ani nie lataja wolniej ani nie strzelają słabiej.

Podczas abordażu jest to dla mnie spory problem. Stale dostaje komunikaty o zestrzeleniu kapsuł.

Czy jest jakis sposób na spowolnienie statku (oprócz zezłomowania kadłuba)?

2. Jak działa polecenie "zdejmij osłony(mogłem przekrecić)" ?Moj statek po zdjeciu osłon dalej równo niszczy kadłub

Czy nie powinie kontrolowac poziomu osłon u wroga i strzelac tylko gdy sie zregeneruja?

3. Z jakiej odległości wysyłac kapsuły abordazowe?

gram na czystym TC bez scryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema.

1. Dziala jonowe niszcza wyposazenie statku i jego bron, minimalnie naruszaja kadlub, nie spowalniaja jednak atakowanego statku.

Wierzyczki zawsze beda niszczyc kapsuly, musisz je wszystki zniszczyc za nim rozpoczniesz abordarz.

2. Z tym poleceniem jest cos namieszane (przynajmniej bylo) nie polecam.

3. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zauważyłem żeby któraś z powyższych broni jonowych niszczyła uzbrojenie wrogich statków. Może ktoś mógłby opisać jego sposób na przejmowanie dużych statków (M1, M2), bo za cholerę mi nie wychodzi.

Przeczytałem ten wątek: http://xudb.pl/topic/393-przejecie-statkow-po-przez-abordaz-opis/ i nie bardzo się on sprawdza w moim przypadku.

Próbowałem już abordażu w taki sposób:

1. Osaka zdejmuje osłony Raptora

2. Wjeżdża 5 Ciężkich Hydr, każda po 6 dział jonowych (tych słabszych) i dostają rozkaz ciągłego ataku

3. Gdy po 10 minutach zostają 2 Hydry, a Raptor nadal ma komplet uzbrojenia wystrzeliwuję kapsuły abordażowę

4. Po 30 sekundach kapsuły zestrzelone, a załoga Raptora pokazuje mi faka przez tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sam doszedłem:

- do niszczenia wyposazenia(wszystkie typy) tylko działo jonowe( disruptor)

- pozostale tylko zakłócają (puslacyjny generator jonowy redukowal mi predkosc ze 121 do 96), byc moze gdy

opadna osłony niszcza tez podsystemy z tym ze kazde inny tym niestety maja zbyt wielki dmg dla kadłuba wiec do

abordażu się nie nadają.

- Kyiony G niszczą wyposażenie przez osłony(ale doświadczyłem tego dopiero gdy osłony miałem poniżej 30%)

- statek pozbawiony wyposazenia zatrzymuje sie(do tej pory tak mialem)

- Nie wiem czy wszyscy tak mają że zawsze na statku obsmażanym ionami zawsze pozostaję jedna oslona(prawdopodobnie

zeby abordaż nie był zbyt łatwy)

- Wszelkie teorie z atakiem mysliwcami to porażka. Nie dosc ze atakują kiedy chcą i nie raz potrafią zrobic 3 puste przeloty

zanim oddadza strzał to jeszcze robią to spoza zasiegu. Za to swietnie zdejmują osłony sobie nawzajem.

- Do przygotowania statku do abordażu najlepiej użyć M6 lub M7 z możliwościa zamocowania disruptorów na głównym węźle

uzbrojenia. Przy pierwszym ataku uzywamy oczywiscie standardowej broni bo jonami całego pola nie zdejmiemy.

dopiero gdy zredukujemy za którymś podejsciem osłony, przełaczamy sie na jony i smażymy kadłub.Dobrze przy pierwszym

podejsciu zrobic skan jednostki i spisac sobie wyposazenie. [mozemy uzyc do zbicia osłon sojuszniczej

jednostki jednak trzeba uwazac bo czesto nie reagują na rozkaz wycofania- gdy sa ostrzeliwane- (chociaz widzialem

gdzies polecenie o wycofaniu sie z walki bez odpowiadania ogniem, tylko nie wiem dla jakiej klasy okretow) lepiej wtedy

wydac rozkaz skoku]

-!!!WAŻNE

Najlepiej przed obróbka wroga wyciągnąć go zdala od tras głównych(najlepiej na skraj mapy), żeby przypadkowy patrol nie

wykończył nam statku.

- statek oczyszczony powinien sie zatrzymac-zalezy to jednak od stanu kadluba (jesli na poczatku zeskanowalismy cel mozemy w trakcie podladac zawartosc.

gdy zostanie tylko jedna osłona wzywamy statek abordażowy ustawiamy blisko celu i siebie (usuwamy z jego magazynow

wszelkie rakiety-pozostaja tylko kapsuły)zbijamy osłony na zero, wchodzimy teleporterem na statek abordażowy

zaznaczamy cel i wysylamy kapsuły. Potem szybko wracamy na poprzedni statek i zaczynamy pilnowac stanu osłon

(najlepiej zeby ich nie było)

- co do osłon, przy jednej dwusetce trzeba sie troche spieszyc , regeneruje sie dosc szybko.

Mam nadzieje ze komus przydadza sie moje spostrzezenia.Niestety nie udało mi sie przejąc statku w ruchu, z chociazby

jednym działem nie wspominajac o jakiejs wiekszej bitwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo, zalezy wszystko od tego jak szybko uda sie zniszczyc uzbrojenie jednej wieżyczki. Gdy juz mamy

martwa strefe ostrzalu to mozemy smialo siedziec z wcisnietym fajerem. Ja uzywam do tego celu argońskiego Cerbera

ze wzgledu na disruptory.

a czas to z abordazem ok 2 h, wiecej gdy jestesmy pod ostrzalem i musimy regenerowac pola. osobiscie odradzam oddalanie sie

od M2. Żeby w odwrocie nie oberwać lepiej wykonać skok do jakiejs bramy w sektorze.

Nie wiem dlaczego ale przy przejmowaniu xenońskiego M2, 20 wysłanych marines nie daje żadnego efektu(wszyscy mają

po 5 gwiazdek kazdej dziedzinie i po 2 gwiazdki w walce.

Nie moge też przejac Q jest dla mnie za zwrotny i za silnie uzbrojony(chyba ze bym go zezłomował do 35 %.

Ostatnio opracowałem prymitywny sposób naprawy takich wraków

==============================

najprymitywniejszy sposob to wycelowac laser naprawczy na statek , założyć gumke recepturkę na fire joya wyłączyć monitor i iść spać.

rano na pewno bedzie naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dokonać pierwszego abordażu na M2. Przepis na sukces wygląda tak:

Uwaga! Do zrozumienia moich wypocin wymagana jest lektura tego wątku: Przejęcie statków po przez Abordaż

1) Wlatujemy do sektora swoim ulubionym M6/M7 (Hyperion) i eliminujemy drobnicę (M3/M4/M5)

2) Wzywamy swój ulubiony niszczyciel (Osaka) i niszczymy osłony M2. Najlepiej zrobić to osobiście, tzn. przejąć kontrolę nad wieżyczką i umiejętnie zdjąć osłony nie naruszając kadłuba

3) Przesiadamy się na statek z działkami jonowymi jako główne uzbrojenie. Tutaj nie ma wielkiego wyboru, powodzenie gwarantuje jedynie argoński Cerber. U mnie jest to egzemplarz ze wzmacnianymi osłonami (skrypt), bo zwykły nie dałby rady.

Smażymy kadłub wrogiego M2 aż przestanie zupełnie strzelać, dla pewności wypuścić kilka moskitów, jeżeli ich nie zestrzeli to znaczy, że można zaczynać abordaż.

4) Przesiadamy się na M7M wyposażonego w kapsuły abordażowe i jak najszybciej wystrzeliwujemy kapsułę w stronę wrogiego statku i z powrotem teleportujemy się do Cerbera, żeby nie dać zregenerować się osłonom. Marines zapakowani w kapsułę, aby zawsze dostawali się na pokład M2 muszą mieć 5 gwiazdek w jednej specjalizacji i 2 gwiazdki w walce. Wyszkolenie do takiego poziomu trwa długo, ale niestety jest konieczne.

Gdy komandosom uda się uzyskać kontrolę nad głównym komputerem statek jest nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego ale przy przejmowaniu xenońskiego M2, 20 wysłanych marines nie daje żadnego efektu(wszyscy mają

po 5 gwiazdek kazdej dziedzinie i po 2 gwiazdki w walce.

Miałem podobny problem ale po przeskanowaniu statku znalazłem mój problem a było to:

i

Marines mogli mieć po siedem gwiazdek i kapsułe wysmarowaną wazeliną 😉 a i tak statku (Akuma&Brygantyna) nie mogli ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytania do bardziej doświadczonych graczy bawiących się w abordaż:

1. Wyszkoliłem Marines w jednej dziedzinie na 5 gwiazdek, w pozostałych dwóch przynajmniej na jedną. W jaki sposób Marines zdobywają doświadczenie bojowe, ew. gdzie mogą się tego wyszkolić. Niektórzy z nich mają doświadcznie niektórzy jeszcze nie.

2. Uzbierałem na swój pierwszy M7. Kupiłem Panterę, zapakowałem trochę sprzętu, przygotowuje się do abrodażu i ZONK, nie mogę zainstalować kapsuł abordażowych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie M7, ew. jakie M7 polecacie jako statek typowo abordażowy.

3. Czy ktoś próbował abordażu, tak jak to miało miejsce podczas misji szkoleniowej Terran - tzn. za pomocą statków transportowych, gdzie Marines wyskakują ze statku i w skafandrach lecą zdobyć statek. Zdaje sobie sprawę, że statek musi stać, ew. poruszać się bardzo powoli, nie mieć osłon etc. Ciekawi mnie czy ktoś zdobył w ten sposób statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Marines zdobywają doświadczenie bojowe w boju 😉)) , czyli wykonując abordaż.

ad 2. Kapsuły abordażowe mogą używać tylko statki klasy M7M, ja używam Kobry (elektroniczny manual na płytce str. 52 omawia ten temat)

ad 3. Wielokrotnie wykonywałam abordaż w ten sposób (tak zdobyłam swojego Hyperiona). Do abordażu używałam Vidara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abordaż bez kapsuł najlepiej wykonac argońskim Cerberem. zabiera 20 marines wiec jest duza szansa zwłaszcza przy oczyszczonym wolnym M2.

Marines w kombinezonach maja bodajze speed 38m/s .trzeba tylko uwazac zeby ich jonami nie usmazyc. najlepiej przelaczyc sie na zwykla bron.

W splickich M7 z braku jonow mozna uzyc PBE tez niezle zdejmuje osłony. Korzystamy z pirackiego polecenia abordażu i reszte wykonuje komputer.

Czasami wysadzi desant od razu a czasami podchodzi do tego jak szczerbaty do suchara.My tylko spokojnie kontrolujemy poziom osłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecam splicką Kobrę i kapsuły abordażowe, zwykłe Ion Distruptory niszczą jedynie osłony i sprzęt, nie naruszając silników, a zwykli marines w kombinezonach są za wolni dla jakiegokolwiek statku. Bodajże Pulsacyjny Generator Jonowy wyłącza silniki, ale niszczy też kadłub. Umiejętności bojowe marines najlepiej ćwiczy się przejmując transportowce i korwety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika że trochę pomagają ale tylko w utrzymaniu niskiego poziomu osłon. Natomiast jeśli chodzi

o odwracanie uwagi od naszych marines lub kapsuł to niewiele pomagają. Wydaje mi się że kapsuły i marines są traktowane jak rakiety i zestrzeliwane są w pierwszej kolejności gdyż stanowią wieksze zagrożenie dla statku. Dlatego lepiej osłaniać marines i kapsuły przy pomocy innych rakiet np. Morgensztern. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego ale przy przejmowaniu xenońskiego M2, 20 wysłanych marines nie daje żadnego efektu(wszyscy mają

po 5 gwiazdek kazdej dziedzinie i po 2 gwiazdki w walce.

To i tak za mało, aby rzucać sie na xenonów, musisz podszkolic jeszcze swoich marines, najlepiej na maxa, a nastepnie musisz podszkolić ich w praktyce, bo teoria to nie wszystko. Czyli, przejmi kiklanascie latwiejszych jednostek, a dopiero potem "wal na Xeny".

Do przejecia Kha'ak potrzebna jest ponoc jeszcze wieksza liczba doswiadczenia bojowego, nie wiem jaka ale na pewno wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...