Skocz do zawartości

MOD Mobile Ship Repair


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Mobile Ship Repair dodaje do gry będący do tej pory tylko na wyposażeniu pilota Laser Naprawczy. Laser Naprawczy zostaje dodany do wszystkich Stacji Handlowych.

Co należy zrobić by używać statku do napraw:

1. Zakupić odpowiedni statek, który można używać Laserów Naprawczych (Paranid Nemesis, Terranie Vidar, itp). Lista statków kompatybilnych z Laserem Naprawczym jest dostępna po wejściu w szczegóły Lasera Naprawczego (najechać na Laser Naprawczy w informacjach SH i nacisnąć "i".

2. Kupić i zainstalować na statku Laser Naprawczy.

3. Zaopatrzyć dodatkowo statek w:

Polecenia Nawigacyjne (opcjonalne)

Napęd Skokowy (opcjonalne)

Polecenia Specjalne MkI (wymagane)

4. W rozkazach statku w poleceniach Specjalne powinna pojawić się nowa komenda "Repair Ship". Po wybraniu jej i wskazaniu statku do naprawy statek naprawczy podleci do niego (wykona skok jeśli ma Napęd Skokowy i Polecenia Nawigacyjne, a uszkodzony statek znajduje się w innym sektorze) i rozpocznie naprawę. Do naprawy będzie używał Ogniw Energetycznych, które będzie automatycznie kupował (bez dokowania do Elektrowni) w cenie 25 kr za ogniwo. Pieniądze na kupno Ogniw Energetycznych będą automatycznie pobierane z konta gracza.

Od wersji 1.5 skrypt ten jest rozwijany jako MOD.

Zmiany jak na razie to usunięcie Lasera Naprawczego ze Stacji Handlowych. W modzie pojawia się w sektorze Omicron Lyare, gdzie można go kupić. Jednak jak sam autor pisze:

Aby produkowała Lasery Naprawcze wymaga wszystkich surowców, a zaopatrzenie jej w nie należy do gracza. Piloci NPC nie dostarczą wszystkich. Czas produkcji 2 Laserów Naprawczych to około 4 godziny.

Jeśli ktoś zainstalował skrypt, a chce teraz go odinstalować i zainstalować MOD to pod tym linkiem: http://www.grax.org/X3/remove.lasers.rar znajduje się skrypt, który usuwa Laser Naprawczy ze Stacji Handlowych. Instrukcja jak go użyć jest w pliku Readme.

Spolszczenia skryptu szukaj tutaj: X3TC - spolszczenia do skryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

A ja mam małe pytanko w związku ze skryptem - czy on w ogóle poprawnie działa? Laser kupiony, zainstalowany, wymogi spełnione, ogniwa na pokładzie statku przeznaczonego jako statek remontowy. A ów laser zamiast mi naprawiać statek... dezintegrował jego kadłub, czyli psuł go mówiąc jednoznacznie o_O. Czy coś można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, domyślnie przeznaczyłem go na statek naprawczy, sam domyśliłem się, że nie może być niczego innego na pokładzie jak ów laser, inaczej będę miał malowniczy wybuch. Toteż reszta slotów była pusta. Mimo to gra (lub skrypt) ubzdurała sobie że laser naprawczy jest bronią (nie wiem, może zmieniła jego statystyki, czy to w ogóle możliwe?) i waliło aż równo. W Słoniu traciłem 7% kadłuba co 30 sekund. Pięciokrotna reinstalacja moda nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ale dla pewności wrzucę listę zainstalowanych skryptów, modów i bibliotek. Może ty coś znajdziesz:

I. Podstawowe skrypty i biblioteki:

Community Plugin Configuration v. 1.41

JSON Parser Library v. 1.2

Chem Strings Function Library v. 2.97

Befehlsbibliothek v. 3.706

II. Skrypty

Bribe a pilot (przekupywanie pilota) v. 1.00

Bulk Transporter Upgrade (Rozszerzenie Handlu Hurtowego) v. 1.0 (nie działające, nie wiedzieć czemu - brak urządzenia w grze)

Compare Ships v. 1.0

Display Ranks v. 0.5 beta

Explorer Command Extension v. 1.2.2

Explorer Command Extension - Deploy Satellite Network v.1.1.2

Factory Complex Constructor v. 4.02

Free Jump 1.3

Invasion warnings 1.1

Military Base Response Revamp 2.16

NPC Bailing Addon 1.7.8

Salvage Commands and NPCs 1.5

Salvage Insurance Contract 1.00

Ship killed notifications 1.0.3

Frontier Wars

Gildia Nagród

UTProfit v 1.0

The Galactic News System (BBS 2.0)

Remove Rocks

Salvage Commands Software

CODEA

Teladi Information Service (zainstalowane po tym jak wyszukiwanie obiektów przez Scorpa szlag trafił)

III. Fake patch'e

SSwamp_Trooper's Performance Upgrade

Adsigns Removed

Bullet Effects

To tyle. Widzisz coś podejrzanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2012 o 20:41, Yacek napisał:

Oczywiście statkowi wydałeś odpowiedni rozkaz?

Oczywiście. Polecenia Specjalne---> Repair Ship

W dniu 27.10.2012 o 20:41, Yacek napisał:

Jakby co, to jest jeszcze kilka skryptów do napraw statków.

Mógłbyś tutaj zarzucić linkiem w wolnej chwili? 😀

Widać mam pecha, to się zdarza. Z doświadczenia wiem, że czym bardziej rozbudowana gra, tym większy Festiwal Bugów w niej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...