Skocz do zawartości

XTM 0.7.4 Problem


nezumi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, mianowicie zainstalowalem xtm 0.7.4 i gram od dwoch dni i o to co zauwazylem:

- piratow jest jak na lekartswo poruszaja sie w w grupach po max 4-5 jednostek z czego najsilniejsza jednostka to statek klasy m3

- zniknela piracka stocznia i nie ma mozliowsci kupienia pirackich statkow... czyli moge zapomniec o galeonie 🙁

- konwoje xenonskie wogole przestaly kursowac miedzy swoimi sektorami jedynie sama drobnica do XL (Getsu Fune i Boronski sektor obok to oaza spokoju)... P jak i Q widzialem jedynie w misji ze skryptu.

Wszechswiat zmienil sie prawie w raj... jak gralem na 0.7.3 to w zadnym miejscu nie czulem sie bezpiecznie a teraz... nie musze nawet wykupowac polisy ubezpieczeniowej u Gonerow, jedyne zagrozenie to watpliwie dzialajacy autopilot .

Dodam ze scinagnolem 0.7.4 full swieza instalka z update do 2.5 bonus packiem i dodatkowymi skryptami jak

Race Response Fleets Final

Xenon Migration

Gram z fabula na normalu

PS jak to jest z wiezami laserowymi? Postawilem 16 obok bramy jak jestem w sektorze to kosza wrogow jak leci 😉 ale gdy znajduje sie w innym sektorze to nic sie nie dzieje piraci przelatuja przez brame jakby nigdy nic 😉

Z gory dzieki za jakies sugestie a tymczasem chyba wroce do 0.7.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 7.4 obecnosc piratow jest duza. Nie moge na to narzekac. Moze wylaczyles stocznie pirackie z ustwien AI. Moze jest w innym sektorze, jesli wylacvzyles domyslne lokacje stoczni. Pozatym daj grze troche czasu na rozkrecenie, tez na pocztaku nie mialem xenkow. Pogralem caly dzien i sie wszystko rozruszalo. Odpusc sobie gre w smetna fabule (szkoda twojego czasu) i rozpocznij gre na ktoryms z profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zrobił reinstal gry. U mnie odwrotnie niż w 0.7.3 mam teraz pełno piratów i to nie tylko w sektorach pirackich. Xenków też pełno, konwoje latają standardowo P Ścigacz i drobnica. Q też się pojawia. Mam na koncie kilka J i K ale to zasługa Xenon Migration.

Co do stoczni piracki to jak już pisałem zawsze są dwie. Poszukaj mapą Scorpa. Ich lokalizacja jest losowa. Oczywiście zawsze są w sektorach pirackich. W Opcjach/Rozgrywka/Ustawienia sztucznej inteligencji masz przełącznik "Ustaw domyślne lokalizacje stoczni". Przełączenie go na TAK spowoduje że jedna ze stoczni pojawi zmieni lokalizacje na sektor Dannas Chance, a druga na Cyclones Fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mam wylaczone to Terran bo narazie nie chcialem ich na poczatku gry. Tak jak mowie gram dosyc dlugo zeby dorobic sie Otaskiego M6, nie ma wogole tych najsilniejszych jednostek pirackich nie lataja ani po systemie ani nie ma ich na wyszukiwarce statkow.

No nic sproboje zagrac na jakims profilu startowym, ale najpierw przeinstaluje gre i zarzuce pacha na 0.7.3 moze bedzie inaczej...

PS wie ktos cos na temat tych wiez laserowych? bardzo mnie to ciekawi czemu nie atakuja wrogich statkow jesli nie ma mnie w sektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miales instalke. 2.5 + BP i na koncu Xtended 7.4. Rozpocznij nowa gre, nie zapomnij wlaczyc/wylaczyc interesujacych cie opcji. Nie ma bata by w 7.4 nie bylo piratow. W 7.3 nie bylo piratow. Teraz lecac "pirakim korytarzem" napotykam sie na wszelkiej masci statki piratow. Sklonilo mnie to by grac na pirakim profilu, przez to moje statki moga swobodnie sie przemieszczac. Odnosnie dostepnosci statkow w stoczniach pirackich to powiem ze musisz miec odpowiednia range - wtedy sie one pojawia. Nie licz na to ze rozpoczynajac gre w stoczni bedzie Karak lub Galeon.

Efektywnosc wiez laserowych poza sektorem jest MIZERNA. Owszem zadaja obrazenia, ale ich sila jest zblizona do LDI (Oczywiscie poza sektorem. Rowniez poza sektorem LDI to najslabsza bron). Gdy chcesz chronic fabryke, zakup kilka sokolow z tarczami 125, 6 wmp na front i AC na tyl i zobaczysz jak poza sektorem sokol wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak koledzy mam identyczne doświadczenia: W wersji 0.74 wrogów jest więcej i świat jest bardziej niebezpieczny.

Co do wież potwierdzę to, co pisze Azakal:

1. OOS (poza sektorem, w którym jest gracz) algorytm działania wszystkich broni (nie tylko wież) jest zupełnie inny niż IS (In Sector). Gra dzieli walkę na niby tury przyznając obrażenia zależne od rodzaju i siły uzbrojenia, gdzie nie liczy się szybkość przeładowania broni. Dla przykładu załaduj Valhallę działami EDP beta i zobacz jak radzi sobie z piracką drobnicą gdy jesteś w sektorze. Będziesz czekał wieki zanim sobie poradzi z kilkoma wrogami. Potem wyskocz z sektora i zobaczysz różnicę. Widocznie wieże nie wypadają w tej metodzie najlepiej.

2. W sektorze Company Pride jest Baza Piracka obstawiona wieżami. Zalatuję tam na początku gry i zbieram padlinę. Jak jestem IS co chwilę jest jakiś statek do przejęcia. Ale jak wyskakuję OOS, czekam i wskakuję spowrotem to raz na ruski rok jest jakiś opuszczony, a przecież wieże są tam dalej i strzelają. Tali już ich urok.

Wniosek: do ochrony postaw raczej Orbitalną Platformę Bojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka poza sektorem to czysta matematyka. Jak kogos to interesuje to wkleilem w glownym dziale spis broni poczynajac od najslabszej do najlepszej.

Te wieze w Company Pride to na wage zlota sa. Ile razy juz zgarnialem stamtad tubki kwantowe 🙁

Zauwazylem ze niekotre bazy pirackie rozkladaja wieze w odstepach, a niektore cisna je w jeden punkt tworzac takie .. "cos". U was tez tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam Galeon byl dostepny od razu tak samo jak mozesz kupic wszystko u Otasow jedynie potrzebujesz kasy ale nie o to chodzi, moj problem nie polegal na tym ze nie bylo galeona w stoczni tylko na tym ze wogole nie bylo pirackich stoczni i w calym wszechswiecie nie latal ani jeden galeon ani inne jednostki typu M2,M6,M7 piratow, i ogolnie bylo za spokojnie(raj dla transportowcow). Ale przeinstalowalem gre i widze ze juz jest ok (bynajmniej widze je na wyszukiwarce ze gdzies te statki tam lataja a to jest dobry znak 🙁 ), nie wiem jak to mozliwe ze raz instaluje sie zle a za drugim dobrze a zrobilem wszystko identycznie.. No nic, najwazniejsze jest to ze w koncu bedzie na co polowac 😉

Dzieki za pomoc 😉

A odnosnie wiez laserowych to bardzo ladnie wytlumaczone, wielkie dzieki teraz juz wiem jak to dziala 😎

(wczesniej bylem przekonany ze albo cos skocilem albo wlasnie cos nie tak z gra jak juz zauwazylem ze jest za spokojnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie bede sie klocil, kiedys znalazlem stocznie piratow po jakims tam czasie(niedlugo po rozpoczeciu nowej gry) i byl juz Galeon dostepny, zreszta niewazne 🙁.. Wlasnie zaczalem gre i zaraz na czatku w jednym z sektorow na dziendobry wyleciala na mnie khacka fregata 😉 normalnie bym sie zdenerwowal ale w tym wypadku... Daruje khaka ta zniewage 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...