Skocz do zawartości

Skrypt Salvage Claim Software


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu skrypt cieszy się coraz większą popularnością, a równocześnie sprawia pewne problemy. Rozwiązanie tych problemów jest opisane na forum ego, ale w różnych tematach i nie każdemu chce się, lub wie gdzie tego szukać. Dlatego postanowiłem w jednym temacie skomasować całą wiedzę o tym skrypcie, tak aby każdy mógł łatwo się z nim zapoznać, zainstalować i skonfigurować.

Uwagi początkowe: skrypt działa zarówno w czystym X3, jak i z modem XTM.

Skrypt SCS służy tylko do przejmowania statków bez pilotów.

Skrypt Salvage Claim Software w skrócie SCS:

Skrypt jest do pobrania w linku pod nazwą.

Jest dostępne do nie go spolszczenie tutaj pozycja 39.

Instalacja: skrypt instalujemy przy pomocy Plugin Manager - Installer Cycrow-a. Pełna nazwa skryptu to SalvageClaimSoftware-V1.05-29.06.2006.spk

Po instalacji skryptu, ściągamy spolszczenie wypakowujemy i wystarczy przekopiować plik spolszczenia (487533.xml) do podkatalogu "t".

Działanie skryptu: po instalacji skryptu, dostępne jest w DOK-ach zaopatrzeniowych Teledian urządzenie o nazwie Salvage Claim Software. Koszt urządzenia: 6 399 240 kr. Po zakupie urządzenia w rozkazach statku, który ma w ładowni to urządzenia, pojawia się pozycja "Pirackie", a w niej "Zgarnij statek". Można również w "Opcjach-sterowanie-interfejs" przypisać sobie klawisz do skryptu. Wtedy jeśli mamy statek bez pilota wybrany jako cel i jesteśmy w odpowiedniej odległości od niego to po naciśnięciu wybranego przez nas klawisza przejmujemy ten statek.

Ogólnie działanie skryptu jest takie samo jak "Wirusa włamań systemowych", różnice to:

1. Można przejmować statki z większej odległości (max 5 km).

2. Urządzenie jest legalne, nie musimy obawiać się skanowania policji i nie musimy kupować Antyskanera (SS_WARE_NEW_2).

Wszelkie pytania odnośnie działania, konfiguracji i problemów z tym skryptem proszę pisać w tym temacie. Jeśli będę znał odpowiedź postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz numer readtext'ow tutaj http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=96340 . Wtedy bedziesz wiedzial jakich skryptow dotycza. Jesli nie ma spolszczen (co moze sie zdazyc), to w folderze z gra masz folder o nazwie "t". Poczatkawe dwie cyfry, to numer kraju (48 to pliki polskie). Adres, ktory powyzej dalem pokaze ci dalszy numer. Znajdz ten plik i zmien cyfry poczatkowe na 48 i w samym pliku zrob to samo w drugiej linijce. Dokladnie powinno wygladac to tak: <language id="48">

Potem zapisz plik i to wszystko. Odpalajac gre nie bedziesz mial readtext'ow tylko oryginalny jezyk z ktorego przeniosles plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff dopiero wrocilem do domu 😛. ok wiec readTeksty nie wystepuja podczas grania, tylko w opcjach np w tym pluginie chce ustawic skrot klawiszy do przejecia statku, ide do opcji-konfiguracji-interface-rozszerzenia a tam prawie same readTeksty, nie wyswietla mi nazw pluginow. Metoda brutal force musialem sprawdzac kazdy po kolei az trafilem na wlasciwy. np

ReadTekst 8845 -121

ReadTekst 8845 - 120

ReadTekst 8845 - 119

ReadTekst 8845 -118

ReadTekst 7533 - 1

i wiele innych niewiem o co chodzi moze jakis konflikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meydey a nie masz przypadkiem skryptu umożliwiającego sprzedaż kompleksów za połowę ceny? On mi się gryzł z mapą scorpa.

Aha, co do readtextów i poprawności w grze a interfejs. Jeżeli mówisz, że SCS działa Ci poprawnie z poziomu gry (nie interfejsu), to spróbuj odpalić nową rozgrywkę i zobacz, czy w dokach Teladian będzie dostępny SCS pod polską nazwą i zobacz, czy w interfejsie da się przypisać doń klawisz skrótu.

Ja tak mam z weapons changerem, niby z poziomu gry wsio działa, ale, już jak wchodzę do interfejsu mam do niego readtexty... Rozpoczęcie nowej rozgrywki niweluje te readtexty, ale, nie mam zamiaru tylko dla weapons changera zaczynać gry od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam inny problem z tym skryptem, otóż pobrałem plugin menagera , zainstalowałem go i teraz co? skrypt gdy daje pobierz wyskakuje mi albo zapisz w albo otwórz za pomocą plugin-a. Słyszałem że trzeba go zainstalować plugin menagerem ale nie wiem jak to zrobić. Jak coś spolszczenie pobrałem, i rozpakowałem do katalogu t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować skrypt, musisz mieć go na dysku, pobierasz więc go, a następnie klikasz na pobranym pliku skryptu. Rozszerzenie plików .spk jest automatycznie otwierane przez PM i instalacja skryptu odbywa się już w PM.

Opcja otwórz za pomocą PM da ci dokładnie to samo, skrypt zostanie pobrany i otwarty w PM.

Czy tak naprawdę trudno kliknąć coś i samemu zobaczyć co się będzie działo? Nie bój się, komputer od tego nie wybuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...