Skocz do zawartości

Patch 2.6 już jest


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zauważył i poinformował na czacie Sorkvild, dostępny jest już patch 2.6 do TC.

Nowości jakie wprowadza patch:

Nowe elementy i usprawnienia:

- Dodano Osiagniecia dla uzytkowników uslugi STEAM
- Misja Za Nowym Domem
- Zwiekszone szanse na wariant piracki przy skanowaniu
- Nowy interfejs uruchamiania, oparty na oryginalnym interfejsie Argon Prime, znanym z poprzednich gier
- Usprawniony rendering

Poprawki:

- Naprawiono problemy z celowaniem po zniszczeniu stacji
- Usunieto kilka problemów zwiazanych z misjami skanowania
- Wyeliminowano problem znikania statków zdobytych przy misjach zniszczenia celu
- Dodano brakujace poziomy trudnosci przy misjach zniszczenia konwoju
- Naprawiono bledy dotyczace dialogów (odbywajacych sie na statkach), które rozpoczynaly sie od niewlasciwej opcji
- Naprawiono kilka pomniejszych bledów dotyczacych misji
- Poprawiono wyswietlanie informacji o uzbrojeniu w statkach posiadajacych jedynie wiezyczki rakietowe
- Dodano brakujace towary w Swiatyni Gonera
- Naprawiono bledy dotyczace kupców w sektorach, którzy ciagle kupowali po przecietnych cenach

To tekst z instalki patcha, ciekawe ile z tego naprawdę jest dodane, bo w informacji o patchu nie ma nic o nowej fabule.

Tekst z zapowiedzi patcha na stronie Egosoftu:

X3: Konflikt Terrański - lista zmian

------------------------------------------------------------------------------
2.6 - kwiecień 2010
------------------------------------------------------------------------------

Nowe elementy i usprawnienia:

- Dodano Osiągnięcia dla użytkowników usługi STEAM
- Misja Nowy Dom
- Zwiększone szanse na wariant piracki przy skanowaniu
- Nowy profil startowy, oparty na oryginalnym profilu Argon Prime, znanym z poprzednich gier
- Usprawniony rendering

Poprawki:

- Poprawiono celowanie za pomocą stacji po zniszczeniu kompleksu
- Usunięto kilka problemów związanych z misjami skanowania
- Wyeliminowano problem znikania statków zdobytych przy misjach zniszczenia celu
- Dodano brakujące poziomy trudności przy misjach zniszczenia konwoju
- Naprawiono błędy dotyczące dialogów (odbywających się na statkach), które rozpoczynały się od niewłaściwej opcji
- Naprawiono kilka pomniejszych błędów dotyczących misji
- Poprawiono wyświetlanie informacji o uzbrojeniu w statkach posiadających jedynie wieżyczki rakietowe
- Dodano brakujące towary w Świątyni Gonerów
- Naprawiono błędy dotyczące kupców w sektorach, którzy ciągle kupowali po średnich cenach

Wersja X³: Terran Conflict 1.0.1 -> 2.6

Wersja X³: Terran Conflict 2.0 -> 2.6

Wersja X³: Terran Conflict 2.5 -> 2.6

Podziękowania dla Sorkvilda za wypatrzenie patcha na stronie Ego, informacje o tym i pozwolenia na napisanie tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to bedzie tylko tolerowac skrypty 'podpisane' czyli te z bonusu.

Kolejna korzyscia wersji Steam bedzie (wkrotce) mozliwosc gry w scenariusze Dead is Dead czyli 'A kto umarl ten nie zyje', prosciej mowiac. UStalasz zasady gry i masz tylko jedno zycie. Na dobra sprawe to mozna tez tak grac na wersji z plyty 🤪

Ja nie bede instalowal tej wersji steamowej po to by bawic sie w te 'osiagniecia', wielkie mi osiagniecia typu wydobadz 10 sztuk nividium 😉 Nie wiem nic o instalowaniu dodatkowych skryptow w grze steamowej oraz jak wyglada struktura plikow tamze. Jedyna korzyscia jest to ze, gdziekolwiek bedac jestesmy w stanie logujac sie na nasze konto pobrac zarejestrowana wczesniej gre.

No i wedlug tego newslettera to Ego planuja ciagle tego superboxa, czyli mega paczki ze skryptami. W sumie dobrze, bo gra jest rozwijana, ale trzeba czekac na takie udogodnienie.

edit:

DOstalem odpowiedz, ze te osiagniecia steamowe tylko na czystej grze tj. patch oraz BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy patch dodaje jakies cat i dat, czyli czy trzeba zrobic jakies manipulacje przed instalacja go, gdy ma sie poinstalowane skrypty, czy mozna od razu instalowac?

A pytanie o steama: czy moge tam zarejestrowac wersje pudelkowa i czy wtedy mam uzyc tego klucza z profilu na Egosoft?

Patch dodaje pliki .cat i .dat o numerze 10

Sciagasz Steam, instalujesz go, tworzysz sobie konto. Potem wybierasz zakladke - my games, activate new product (Steam tez oferuje jezyk Polski). Wklepujesz go i instalujesz gre. Od tego czasu bedziesz mogl ja sciagac gdziekolwiek zalogujesz sie na steam.

Moim zdaniem Steam jest fajny dla kogos kto gra w czysta gre bez skryptow i lubi uploadowac swoje statsy za pomoca uplinka. Dodatkowo teraz doszly te smieszne osiagniecia steamowe, a pozniej dojdzie nowy tryb gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem X3 od nowa i wgrałem patcha, następnie po wgrywałem skrypty, ku mojemu ździwieniu Draw distanse Mods jest widziany jako pakiet modyfikacji, zaś w samej grze mam 4 podstawowe pozycje startowe i pomimo wgrania Spadkobiercy, nie jest on wyświetlany (pomimo tego działa mi gdy włączam stare save).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa opcja startowa jest. Należy tylko usunąć wszystkie inne opcje startowe dodane poprzez mody/pliki kodu MD (np. Spadkobiercę). Co do braku opcji startowych, po reinstalacji, zobacz do FAQ jak odblokować opcje startowe poprzez edycję rejestru.

Jedną z nowości patcha 2.6 dla gry DVD jest to że mogą oni teraz swoją grę zarejestrować na Steamie i korzystać z opcji wysyłania własnych osiągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki ci Yacku. Nie sądziłem że Spadkobierca jest tak schowany w rejestrze 🤪 .

Spadkobierca, podobnie jak inne opcje startowe wymaga pewnej reputacji osiągnietej we wcześniejszych grach 😉

Cytat

A ta nowa opcja startowa coś ciekawego wprowadza w ogóle ? Jakąś misję lub coś podobnego ? 😀

Nie wiem, nie uruchamiałem. Misje i fabuły pewnie takie same jak w innych pozostałych opcjach startowych. Nie liczyłbym na jakieś inne nowości w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

- Dodano brakujące towary w Świątyni Gonerów

To znaczy wynalazki Gonerów; napęd skokowy, polisy ?

Nie wiem. Gram dalej w opcji startowej Spadkobierca. Opcja ta na samym początku stworzyła Świątynię Gonerów i zmiany z patcha 2.6 nie zadziałały na niej. Zmiany pewnie będą widoczne w nowej grze, po wykonaniu fabuły Gonerów. Na opcji Spadkobierca pewnie też, ale trzeba rozpocząć nową grę, a nie mam teraz ochoty, nie zależy mi na tych kilku produktach w Świątyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...