Skocz do zawartości

Fabuła PHQ problem z mało rozmownym Humi Wi - rozwiązanie


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy popisywano na forum problem z rozpoczęciem fabuły PHQ polegający na tym, że po otrzymaniu zaproszenia od Humi Wi i udaniu się do sektora Ocean of Fantasy, Boron ten znajdował się na statku Płaszczka (Orca), ale nie było ikony książeczki (bluebook), ani nie można było z nim porozmawiać o niczym innym jak tylko o najbliższej Stoczni lub Doku.

Problem jest rozwiązany.

Polegał on na błędzie w oryginalnym pliku tekstowym 0001-L048.xml, który nie został poprawiony w jednym z kolejnych patchy.

Na czym polegał ten błąd?

W pliku 0001 było:

<t id="365101">Witaj, pilocie. Jestem Humi Wi, należę do rasy Boronów. To ty pomagałeś Mahi Ma w poszukiwaniu Bala Gi. Muszę z tobą porozmawiać. To ważne. Proszę, spotkaj się ze mną w Ocean of Fantasy,</t>

Tymczasem, któryś z patchy, przy poprawkach fabuły PHQ (a może było tak źle od samego początku tłumaczenia Cenegi, nie sprawdzałem w najstarszej wersji pliku) wprowadził następującą zmianę:

<t id="365101">Witaj, pilocie. Jestem Humi Wi, należę do rasy Boronów. To ty pomagałeś Mahi Ma w poszukiwaniu Bala Gi. Muszę z tobą porozmawiać. To ważne. Proszę, spotkaj się ze mną w Ocean of Fantasy.\n[center][select value='ok']OK[/select][/center]</t>

Niby drobna różnica, a jak znacząca.

Jak rozwiązać problem?

Na Mamucie są obecnie dostępne poprawione wersje pliku 0001-L048.xml;

- Poprawione tłumaczenie dla patcha 3.1 - oczywiście poprawione są w nim wszystkie błędy tłumaczenia o których można przeczytać w temacie Błędy w tłumaczeniu PL

- Tłumaczenie moda TOTT 1.1 v1.3 tłumaczenia - z kolorowymi nazwami sektorów.

- Tłumaczenie moda TOTT 1.1 v1.3b tłumaczenia - bez kolorowych nazw sektorów.

Jak instalować poprawkę?

Wystarczy pobrać plik .zip z Mamuta (odpowiedni dla rodzaju gry) rozpakować i plik (lub pliki) przekopiowac do katalogu t w katalogu gry. Oczywiście musimy się wrócić do save sprzed otrzymania wyżej cytowanej wiadomości, aby poprawka zadziałała.

Jeśli ktoś gra jeszcze z jakimś modem posiadającym własny plik 0001-L048.xml (DDTC, T2), proszę pisać o tym w tym temacie, dokonam poprawek i zaktualizuje tłumaczenia na Mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie to typowy. Zawsze jak serwis zostanie wyłączony na dwa, trzy dni znajdzie się ktoś, kto pilnie potrzebuje czegoś z jego zasobów.

Standard w pracy admina 😀

Poczekaj, albo sam sobie popraw plik 0001-L048.xml zgodnie z tym co podałem w temacie: http://xudb.pl/index.php/topic/1909-fabula-phq-problem-z-malo-rozmownym-humi-wi-rozwiazanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam problem jak wyżej - niestety mamuthq zdechł i plików nie da się pobrać. Postanowiłem samemu zmienić plik 0001-L048.xml, a tu niemiła niespodzianka - takiego pliku nie ma. Mam zainstalowaną wersję z wydania Techlandu. Czy w ogóle mogę coś zrobić - czyli jak znaleźć ten plik? Szukałem zarówno poprzez File locator jak i ręcznie - nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czystej grze plik tekstowy 0001-L048.xlm "zaszyty" jest w jednym z plików CAD. Aby go wydobyć potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Z pamięci ci nie podam jakie, a kompa nie chcemy się uruchamiać tylko w tym celu. Na forum jest zapewne o tym wspominane.

Inna sprawa, że kilka ostatnich patrzy tlumaczonych przeze mnie zawiera tę poprawkę, więc wystarczy pobrać ze strony Egosoftu najnowszy patch do gry. Zawiera on Polski plik tekstowy z pełnym, poprawiony tłumaczeniem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...