Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=QNLKLCZN8wc

Pierwszy trailer juz ujrzal swiatlo dzienne.

Kraina Skyrim - dom Nordow aka Wikingow 🤔 Juz jak gralem w Morrowinda dodatek Bloodmoon, to byl przedsmak wyprawy do ich krain. Cos wspanialego sie szykuje.

Szacuja gameplay na 100 godzin nawet ...

http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... Spike-VGAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jak Fallout 3 bardzo przypadły mi do gustu. Grałem dość długo w te gry. Teraz zapewne nie będę mógł doczekać sie wydania Elder Scrolls V: Skyrim 🤔 Nawet czasami nachodzi mnie taka chęć by ponownie zasiąść do Obliviona 😁 Hmmm może na weekend 😀

Znalazłem w necie wideło 😁

http://www.artistsgalaxy.com/video/KWMR ... ke-Part-3-►Gameplay-trailer.html

Oficjalna strona TES V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ostatnio Sorkvild wspomniał na forum o nadchodzącej nowej grze TES V. Czytając informację, przypomniały mi się czasy gdy z TES: IV zarywałem nie jedną noc 😀. Tak więc postanowiłem X3 TC odłożyć na bok, a tym samym oddać się magicznemu światku, który został osadzony w Świecie Obliviona.

Kilka dni temu odwiedziłem stronę TES Nexus, na której znajduje się tysiące modów do TES: IV Oblivion. Przeglądając mody zauważyłem, że Oblivion pomimo tego że wyszedł kilka lat temu, nadal ŻYJE. Mody ulepszające grę są niesamowite, widoki zapierające dech w piersi. Generalnie pograłem na swoje potrzeby mody które znacząco polepszają grafikę i nawet dzisiaj grając, nie dowierzam w to co widzę. Przykładowo miałem misje w której musiałem zabrać 12 łusek i wychodząc z wody piasek był tak realnyyyy że szok. Przez kilka minut przyglądałem się by znaleźć jakąś skazę...i zgadnijcie co ? Nie znalazłem. Patrzyłem i kręciłem głową z niedowierzaniem. Chciałbym przedstawić wam kilka skrenów z gry.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Mody które pobrałem na polepszenie grafiki zajmują mi aż ponad 4GB 😀, ale było warto 🙁 Pobrałem tekstury 4096x4096 pikseli 😀

Przyznam się że dawno nie odwiedzałem strony TES Nexus i jestem naprawdę mile zaskoczony. Jest pełno modów które ulepszają i na pewno umilają rozgrywkę. Mody za pomocą których nasz bohater musi jeść,pić, spać i temu podobne. W trakcie podróży na drogach możemy teraz spotkać wielu handlarzy, podróżników i innych, a nie jak to miało w oryginale tylko bandytów i potwory. Miasta zostały przebudowane, są bardziej estetyczne.

Teraz chciałbym się was zapytać, czy myśleliście kiedyś o połączeniu gry Oblivion z Baldurs Gate lub Obliviona z grą Neverwinter Nights ? Teraz jest to możliwe, za pomocą modu CM Partners Mod. Teraz możemy tworzyć właśnie drużyny z którymi możemy odkrywać złowrogie lochy, forty. AI towarzyszących nam partnerów, czyli członków drużyny jest naprawę wysokie. Idą krok w krok za nami, Nie utykają gdzieś na skałach czy w ciasnych korytarzach, jak ma to miejsce w innych grach. Obecnie posiadam w swojej drużynie Maga i łucznika. Ciekawe jest to, że inna osoba napisała fajny mod dla CM Partners, za pomocą którego, możemy przypisać klawisze a następnie wydawać polecenia i rozkazy dla naszych kompanów. Możemy ustawić w jakiej strategii mają walczyć nasi członkowie. Sami możemy zmieniać im uzbrojenie i wygląd.

Jak dla mnie CM Partner zupełnie zmienił Obliviona. Zawsze marzyłem o tym, by w liczbie kilku kompanów przemierzać świat Obliviona. W skład naszej drużyny może wejść nieograniczona ilość członków 😀 Więc możemy tworzyć prawdziwe armie 😀 dobra lub zła.

Co do samego CM Partners to przetestowałem go, i mam naprawdę jak najbardziej pozytywne zdanie. Testując go byłem Magiem a przy moim boku było 2 wojowników, którzy sukcesywnie niwelowali wszelkie zagrożenie, 2 łuczników którzy mieli nad wyraz sokole oko, Maga który idealnie i dość sprawnie leczył drużynę, a w trakcie walk mój towarzyszący mi Assasin atakował od boku moich wrogów, którzy padali od jego sztyletu już po pierwszym źgnięciu. Assasin równie dobrze spisywał się przy zbieraniu broni, ubrań i wszelkich innych rzeczy jakie znajdowały się perzy ciałach poległych wrogów. Można też wysłać Assasina by badał drogę przed nami, rozbrajał pułapki i zbierał zioła. Towarzyszący nam mag może tworzyć nowe czary i mikstury. Wojacy mogą szkolić się w walce a my możemy patrzeć jak nasza drużyna po bitwie razem stoi i pije piwo z glinianych dzbanów. Oczywiście nasz udział w grze jest równie istotny jak przed zastosowaniem CM Partners mod. Wszystko zależy od tego jaką wybierzemy strategię. A jeżeli ktoś uważa że to zbytnio ułatwia grę, to zawsze może podnieść sobie stopień trudności, jak ja to zrobiłem. Zombi gdy mnie dopadł, to po dwóch ciosach leżałem już martwy na podłodze 😀 Czułem się jak w prawdziwym życiu, wraz z kolegami badając złowrogie lochy i zamki.

Obliwion z CM Partners mod jest tym, czym powinien być od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima! Dawaj wiecej obrazkow 🙁

Mam juz od dawna w planach zabrac sie ostro za Morrowinda + full wypas. Klimat tego mi bardziej lezy nizli Obliviona. Na polskim forum Ego w offtopie jest watek Morrowinda, chlopaki kilka niezlych modow polecali. Jednym z czolowym modmakerow do Morrowinda jest connary ten od immersive environments dla TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oblivion ładny jest, to trzeba przyznać ale szczerze mówiąc zmęczyła mnie ta gra. Fabularnie jest gorzej niż źle, sandboxowo tez szału nie robi bo cały świat można przemierzyć pieszo w kilkanaście minut. Wszystkie lochy wyglądają tak samo, byłeś/-aś w jednym to byłeś/-aś we wszystkich. Tak samo mają się sprawy z fortami kopalniami etc. Całe szczęście są setki modów które uczyniają ten tytuł ciekawszym. Co do Skyrim to mam nadzieję, że autorzy przy tworzeniu oparli się na TES III Morrowind, który na prawdę dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze: Oblivion jest wciąż oszałamiający graficznie i klimatyczny muzycznie, gra z tych, w które gra się czasem po to, aby zwyczajnie przejść się po mapie i nic specjalnego nie robić. Jak dla mnie klimat rycersko-magiczny w sam raz zgodny z oczekiwaniami, tak że ani przez chwilę gra mi się nie nudziła. Możliwość szybkich podróży pomaga tym, których odstrasza samotne pokonywanie pieszo/konno całej krainy, ale przecież nie jest to obowiązek i nadal można poruszać się piechotą 😛.

W porównaniu do Morrowinda, cóż, jest stosowna jak na czasy, w których była wydana. Gdy po wgraniu dodatku Shivering Isles Oblivion zaczął mi się wywalać do pulpitu i nic nie było w stanie naprawić tego stanu, zrezygnowałem z Obliviona na dobre. Ponownie zacząłem przygodę z Morrowind + Graphics Extender (MGE) + Ogrim Trader in Caldera. Pograłem trochę, rozbudowałem postać i... znudziło mi się, wszystko to już widziałem przedtem i zapamiętałem (nie da się zapomnieć tych ulubionych miejsc i questów). Grafika, pomimo że gra jest fajna treściowo, jest leciwa i dlatego nieco już odstrasza, po feeriach graficznych Obliviona szczególnie 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem szczerze czekam z zapartym tchem na TESV. Oblivka miałem preorder i gram aktualnie 5 raz go sobie a już o kochanym Morrowindzie nie wspomnę 10x całego przeszedłem i dodatkowe mody powodują , że i nie raz jeszcze sobie w niego zagram.

Kolego Azakal fabuła Obliviona i całość gry jest cudna przejdź jak dasz rade Morrowinda z dodatkami to zrozumiesz o co w tej grze chodzi jak to jest zrobione ten świat te książki które nieraz nockami sobie czytałem dopracowane całość razem z "wiarą" wierzeniami w bogów smaczki kruczki i takie tam inne 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego Azakal fabuła Obliviona i całość gry jest cudna

Kwestia gustu, bo wg mnie fabuła Obka to dno 😀

Cytat

przejdź jak dasz rade Morrowinda z dodatkami to zrozumiesz o co w tej grze chodzi jak to jest zrobione ten świat te książki które nieraz nockami sobie czytałem dopracowane całość razem z "wiarą" wierzeniami w bogów smaczki kruczki i takie tam inne

A Ty czytać umiesz? Przecież napisałem, że Morrowind "dawał radę" i nie mam do niego zastrzeżeń.

Zaskoczę Cię 😀 bo wiem o co w tej grze chodzi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe może i tak nie doczytałem 😀 ale podstawa jeśli chodzi o całokształt to Morrowind jest lepszy i trudniejszy. Troszkę mi się w TESV nie podoba to że nie będzie już klas postaci, zmieniają coś co zawsze było w tej serii; nie do końca jestem przekonany czy zda to egzamin. Bardziej mi to Two Worlds będzie przypominać jak TES ale się zobaczy najwyżej odstawię na półeczkę z niewypałami takimi jak np HOMM IV...

Dodam dla ścisłości ,że zawsze jestem sceptycznie nastawiony do następnych części gier 😀 wielokrotnie się przekonałem , że nie zawsze są tak dobre jak poprzednia część😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Żartujesz sobie? Nie mów, że nie słyszałeś o serii The Elder Scrolls (popularność serii nadały jej głównie jej dwie poprzednie części: TES III Morrowind i TES IV Oblivion , o którym na pewno coś słyszałeś jeśli interesujesz się grami). Jak dla mnie chyba najlepsze erpegi 😀 Dużo swobody, masa questów pobocznych (dopracowanych i ciekawych). Skyrim miał premierę niedawno (w piątek, w sumie ładna data 11.11.11). Polecam obejrzeć filmiki na http://tvgry.pl tam ładnie mówią co i jak 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliviona widziałem w Media Markt i szczerze mówiąc zrobił na mnie takie samo wrażenie jak WoW, czyli żadne. W wow-a co prawda grałem, ale dlatego, że ma go mój kolega, pokazał mi a potem dał za darmo. Po paru tygodniach znużył mi się, bo mimo wszystko jest to ten gatunek fantastyki, którego nie lubię (jest jeden wyjątek: Spellforce cz. 2 i 1). Wolę fantastykę ,,techniczną", do tego tematu zajrzałem z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...